Áčko mužů konečně zvítězilo.

20.09.2009 19:44

V 5. kole II. ligy národní házené naši muži zavítali na hřiště Baníku Mostu, který je na posledním místě tabulky. Do zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v předchozích utkáních, plus byl připraven do obrany naskočit K. Havel. Zápas pro nás nezačal dobře, domácí se rychle ujali vedení a navyšovali ho až na stavu 6:3. Poté  naše obrana s gólmanem získala několik míčů a útoku dával góly. Bohužel se zranil v útoku Tomáš Louda a zbytek zápasu jsme odehráli převážně se třemi útočníky a do  útoku nastupoval také obránce Ondřej Barabáš. Na konci prvního poločasu za stavu 10:10 jsme vybojovali trest, který jsme proměnili a šli jsme tím pádem do šatny s vedením 11:10. Vstup do druhého poločasu nám nemohl vyjít lépe. Výborně chytající Lukáš Miler vyrážel střely soupeřů a obrana získávala odražené míče, útok dával jeden gól za druhým a rázem jsme vedli o 5 branek. Konec zápasu byl ovšem v útoku s chybami, když obrana Mostu zavřela střed brankoviště a v úhlech nás nechávali střílet bez faulů a získávali míče. Ovšem podržela nás obrana s gólmanem a Michal Kučera střelil v posledních vteřinách rozhodující gól na konečných 20:18 pro Podlázky.