Výsledky sezóny 2018/2019

 
 

16. září 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -   TJ Stará Ves n/O            18 : 14 (9 : 5)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, B. Lišková, M. Černá,

M. Milerová, T. Ulmanová 3 br., B. Ulmanová 9, D. Špringerová 5,

K. Jenčková 1

          

Komentář:

 
 

9. září 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Plzeň-Újezd               12 : 21  (8 : 8)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, M. Beranová, T. Mališová, B. Lišková, P. Protivná,

A. Janošcová, T. Ulmanová 1 br., B. Ulmanová 6, D. Špringerová 3, K. Jenčková 2

Komentář:

Uplynulý víkend jsme na své půdě přivítaly ženy z Újezda. Zápas začal za pěkného počasí ve 13 hodin výhozem hostujících hráček. Hned první útok naše obrana ubránila a dala našemu týmu šanci vstřelit první branku tohoto utkání. Bohužel se nepovedlo a tak měly další šanci protihráčky. První poločas nebyl zrovna gólová přestřelka, ale byl celkem vyrovnaný a na obou stranách to držela hlavně obrana. Důkazem toho byl stav 2:3, který svítil na ukazateli v deváté minutě. V 15. minutě to bylo 4:5. Nám se podařilo srovnat až v 18. minutě na 5:5. Tento stav se ještě zvýšil ve 25. minutě na 6:6 a do šaten pak ještě o dvě branky na nerozhodných 8:8.

Deset minut uteklo jako voda a my se tak mohly vrátit na hřiště s přesvědčením, že budeme hrát minimálně tak dobře jako doteď. Opak byl ale pravdou. To co jsme začaly předvádět ve druhé půli bylo něco strašného. Na obraně to ještě celkem šlo, až na vynášení míčů do útočné třetiny. V útoku se ale hodně změnilo. Ženy z Plzně začaly obsazovat za každé situace a nám začaly docházet síly. Úplně nás dokázaly odrovnat fyzicky. Ani nemůžu napsat, že jsme měly několik zkažených střel, jelikož jsme se ke střele pomalu ani nedostaly. Takových zkažených přihrávek. První gól 2. poločasu se nám podařilo vstřelit až ve 14. minutě, kdy už nám ale protihráčky utekly a stav byl 9:13. Od té doby se nám nic nevedlo. Hostujícím ženám začalo vycházet vše, na co sáhly, nebo spíš my jsme vše pokazily. Svými chybami jsme jim pomohly k navyšování stavu a tak v 19. minutě měli už 5 brankový náskok, který pak ještě do konce zápasu navýšily a mohli se tak radovat ze zasloužené výhry 12:21.

Bohužel není každý zápas takový, jaký bychom ho chtěly mít. Góly si holky rozdělily takto: Barča 6, Terka 1, Denča 3 a Káťa 2. Na tento nepovedený zápas musíme hodně rychle zapomenout a nabrat síly na další, který nás čeká opět na domácí půdě a to se Starou Vsí od 13 hodin.

 

Monika Milerová

 

 

2. září 2018

Sokol Krčín  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                     13 : 26  (8 : 12)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, M. Černá, A. Janošcová,

T. Ulmanová 6 br., B. Ulmanová 6, K. Jenčková 2, D. Špringerová 12

 
Komentář:

            Na poslední prázdninový víkend si naše ženy udělaly výlet spolu s chlapama do Krčína. Jako první jsme se na hřišti představily my a to v této sestavě: M. Bártová, M. Černá, A. Janošcová, T. Mališová, P. Protivná, D. Špringerová, B. Ulmanová, T. Ulmanová, K. Jenčková.

Do utkání jsme vstoupily plné energie, která byla na hřišti opravdu znát. Celý tým šlapal od začátku až do konce jako hodinky. Útok dával jeden gól za druhým a obrana jim žádný gól nedala zadarmo. Do 16. minuty jsme držely vedení zápasu my, pak ale přišlo malé zaváhání a na jednu minutku si mohly soupeřky v tomto zápase vychutnat jaké to je být na koni. V 18. minutě pro ně ale tento pocit skončil. Chopily jsme se zpátky vedení, které jsme si ale tentokrát pohlídaly a do šaten ještě navýšily. Poločas tedy byl 8:12 pro nás.

Druhý poločas měl pro nás trošku děsivý začátek. Během dvou minutek jsme dostaly dva rychlé góly. Soupeřky nám chvilku dýchaly na záda. My jsme se však rychle probudily (tedy až na Barunku) a ve čtvrté minutě druhého poločasu se konečně Denče povedlo pokračovat v tvoření krásného výsledku. V té samé minutě se Monča rozhodla zavřít svou branku a nic do ní už nepustit a to se povedlo. Tedy až do 16. minuty, kde se soupeřkám podařilo vstřelit gól. Pak ještě vzápětí dali jednoho usmrkánka a tím pro ně dávání gólů skončilo. Poté už si tuto činnost užívala jen naše děvčata. Dokonce se ve 22. minutě probudila i Barunka a konečně se trefila do brány a přestala si značkovat tyče, kterých měla za tento zápas nespočetně. Utkání ukončil svou píšťalkou rozhodčí Jančík, který pískal velmi dobře. Zápas jsme tedy dohrály s krásným výsledkem 13:26 a mohly se tak radovat ze zasloužené výhry.

Obrovskou pochvalu si zaslouží celý tým, který konečně dokázal trenérovi Ráďovi, že na střídačce nemusí zažívat pouze infarktové stavy, ale že si to tam může i užívat. Za vyzdvihnutí stojí však výkon Monči v bráně, která pustila pouze 13 gólů ze 67 střel, které na ní padly. Dále pak Terky na obraně, která měla několik krásných bloků a ubrala tak Monče počet zákroků. No a nakonec Denči, která ovládla druhý poločas. O branky se holky podělily takto: Káťa 2, Barča 6, Terka 6 a Denča 12.

Po nás hráli naši chlapi, kteří bohužel vytěžili ze zápasu pouze jeden bod i přes to, že skoro celý zápas drželi vedení a na výhru měli. No i tak to byl úspěšný víkend. Tuto neděli hrajeme doma s Újezdem od 13 hodin, tak přijďte všichni fandit nám všem!

 

Monika Milerová

 
 

26. srpna 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  Sokol Dobruška              18 : 26 (10 : 13)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, M. Beranová, P. Protivná, B. Lišková, A. Janošcová,

T. Ulmanová 3 br., B. Ulmanová 8, D. Špringerová 7, K. Jenčková 

 

Komentář:

S krásným slunečným Léto je skoro za námi a tak nám může opět začít naše milovaná házená. Již tuto neděli si zahrály naše ženy na domácím hřišti proti výbornému celku z Dobrušky.

Utkání začalo za velmi pěkného počasí ve 13 hodin. Do zápasu jsme vstoupily velmi dobře. V útoku se nám celkem dařilo a na obraně jsme sbíraly jeden míč za druhým. Na začátku jsme měly hodně sil, díky kterým jsme hrály vyrovnané utkání. V desáté minutě jsme vedli 5:4, v 15 minutě pak 7:6. Do dvacáté minuty prvního poločasu jsme držely vedení, které jsme ale nedokázaly navýšit na více jak jednu branku, čehož Dobruška využila a dvěma rychlými brejky se dostala do vedení. Do konce poločasu nám pak ještě bohužel dokázala utéct na rozdíl 3 branek a tak jsme šly do šaten za stavu 10:13.

Druhý poločas byl cíl jasný, pokusit se dotáhnout 3 brankové manko a dál držet s Dobruškou krok. Tento cíl se nám však nepodařil splnit, jelikož v první půli druhého poločasu se nám nedařilo dávat góly. Míče jsme ztrácely špatnými nahrávkami a střely létaly mimo bránu. Tyto naše chyby byly v zápětí trestané, ale i přesto se obrana snažila bránit každý útok, aby nám protihráčky neutekly na velký rozdíl, bohužel nám už ale docházely síly. Když se konečně vrátil náš útok do hry a po 45 minutě začal střílet opět góly, začaly padat branky i na naší straně. Dobruška si tak své vedení pohlídala a při konečném hvizdu pana rozhodčího Bukovského svítil na ukazateli stav 18:26. Je to velká škoda, protože i přesto, že je Dobruška těžkým týmem, který se nachází na prvních příčkách v tabulce, tak se s ní dá hrát pěkné a vyrovnané utkání.

V útoku se o branky podělily holky takto: Terka Ulmanová 3 br., Barča Ulmanová 8 br. a Denča Špringerová 7 br. Další zápas odehrají naše ženy v Krčíně, tak snad se bude dařit lépe.

 

Monika Milerová

 

 

Výsledky sezóny 2017/2018

 
 
 

17. června 2018

TJ Plzeň-Újezd  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                 14 : 10  (6 : 5)

Sestava:

K. Šulčíková, M. Bártová, T. Mališová, M. Milerová, P. Protivná, M. Beranová 2 br.

T. Ulmanová 2, B. Ulmanová 3, D. Špringerová 3

 

 

10. června 2018

TJ Šroubárna Žatec -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice          8 : 19  (2 : 10)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, M. Milerová, P. Protivná, B. Lišková, M. Beranová 4 br.

T. Ulmanová 4, B. Ulmanová 6, D. Špringerová 5

 
 

3. června 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Stará Ves n/O           13 : 17  (5 : 6)

Sestava:

K. Šulčíková, M. Bártová, T. Mališová, M. Milerová, P. Protivná, M. Beranová,

A. Janošcová, B. Ulmanová 6 br., D. Špringerová 5, K. Fišerová 2, K. Jenčková

 
 

26. května 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Plzeň-Újezd              17 : 23  (11 : 18)

Sestava:

K. Šulčíková, M. Bártová, T. Mališová 1 br., M. Milerová, P. Protivná,

B. Ulmanová 6, K. Jenčková 1, D. Špringerová 9

 

Komentář:

Píše se 26. květen a s ním i další prvoligový zápas na domácí půdě, kdy k nám do Podlázek zavítaly ženy z TJ Plzeň Újezd. Naše ženy nastoupily v oslabené sestavě, jelikož Terka Ulmanová měla angínu a Simča Vaníčková má poraněné koleno. Utkání s přehledem řídil rozhodčí Václavek.

Do prvního poločasu jsme tedy nastoupily takto: do brány Klárka, na obranu na beka Monča Bártová a strany Monča Milerová a Péťa. Útok odehrály Denča, Kačka, Barča a na střídání jim pomáhala Terka Mališová, kterou jsme stáhly z obrany. Tento tah ve zvolení sestavy byl pro nás bohužel osudným. Obrana v tomto složení absolutně nefungovala. Začátek poločasu celkem ušel. Utkání se táhlo o jednu až dvě branky na obě strany a vypadalo to, že to bude celkem vyrovnané. Dokonce jsme se dokázaly dostat i do vedení 6:5. To byla ale naše poslední idea o výhře, jelikož při dalším útoku Újezd vyrovnal a od té doby jen zvyšoval náskok. Do konce poločasu se čas vlekl a branky bohužel pro nás přibývaly. Na obraně to byla opravdu katastrofa. Však výsledek po prvním poločase 11:18 hovoří za vše.

Do druhého poločasu jsme tedy udělaly změnu a do brány jsme daly Monču Bártovou a z útoku jsme si vzaly zpět Terku Mališovou. Na straně vystřídala Péťu Anička a ke konci pak i Barča Moniku. V této sestavě jsme měly hrát od začátku. Obrana se konečně probudila a dávala dopředu jeden míč za druhým, bohužel rozdíl byl už moc velký a my nedokázaly snížit na rozdíl méně než 5 branek, který jsme ke konci ani nedokázaly udržet. Zápas tedy pan Václavek ukončil za stavu 17:23 pro Újezd a my tak šly se sklopenou hlavou a pěkným výpraskem do šaten.

No co dodat, špatně zvolenou sestavou jsme si samy prohrály zápas, jelikož jsme druhý poločas dokázaly vyhrát. Byla to pro nás úplně zbytečná prohra, jelikož s Újezdem hrajeme vždy pěkné vyrovnané zápasy končící většinou pro nás výhrou. Na poločas se ale nehraje a tak jsme si tento zápas pěkně podělaly. O branky se podělila Barča 6 br., Denča 9 br., Kačka 1 br., a dokonce si dala jednoho góla i Terka. Příští týden hrajeme opět doma. Zavítají k nám v 11 hodin v neděli ženy ze Staré Vsi, tak nás přijďte podpořit, slibujeme, že budeme hrát lépe!

 

Monika Milerová

 

 

20. května 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Šroubárna Žatec        19 : 12  (9 : 5)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, M. Beranová, P. Protivná, B. Lišková, M. Milerová,

A. Janošcová, T. Ulmanová 5 br., K. Jenčková 2, B: Ulmanová 5, D. Špringerová 7,

 

Komentář:

S 20. květnem naše ženy přivítaly na své půdě ženy z TJ Žatec. Utkání začalo za příjemného počasí v 8:30, pod dohledem rozhodčího Kotláře, který zápas řídil velmi dobře. Nastoupily jsme v této sestavě: M. Bártová, K. Šulčíková, M. Beranová, M. Milerová, A. Janošcová, P. Protivná, B. Lišková, T. Ulmanová, B. Ulmanová, K. Jenčková, D. Špringerová.

První poločas byl celkem poklidný, pro oko diváka moc nezáživný zápas, jelikož padalo velmi málo gólů, jako bychom ani nehrály házenou. Své o tom mluví stav 1:3, který svítil na ukazateli v 15 minutě. Málo gólů a k tomu jsme ještě prohrávaly. No katastrofa. Tento stav jsme dokázaly srovnat až ve 20. minutě na 4:4 a ve 25. jsme se konečně dokázaly dostat do vedení 5:4, které jsme od této chvíle už neztratily. Než jsme šly do šaten, tak jsme ještě dokázaly odskočit ženám z Žatce na rozdíl čtyř branek a tudíž upravit stav na 9:5.

Do druhého poločasu jsme si řekly, že už se musíme probudit a konečně dávat góly, jelikož tento soupeř nepatří mezi nejtěžší. To se nám na štěstí povedlo a konečně jsme z té nudné hry, kterou jsme předváděly v prvním poločase, udělaly pěkné utkání, kde začaly padat branky. Na obraně jsme neměly moc práce a tak jsme holkám dopředu posílaly jeden míč za druhým. Těm se dařilo proměňovat a tak jsme soupeřkám utíkaly na rozdíl 5-6 brankový rozdíl. Žádné drama se tedy v tomto zápase nekonalo a my si mohly dojít pro krásné vítězství 19:11.

Střelecky se v tomto zápase dařilo nejvíce Denče Špringerové, která dala 7 gólů. O zbytek se podělila Terka Ulmanová se 4 brankami, Barča Ulmanová s 5 brankami a Káťa Jenčková se 2 brankami. Tento víkend nás čeká další utkání doma, které začíná v sobotu od 13 hodin. Tak neváhejte a přijďte se vyvětrat a podpořit nás.

 

Monika Milerová

 
 

13. května 2018

TJ Stará Ves n/O  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice           11 : 13  (5 : 9)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, M. Milerová,

T. Ulmanová 2 br., B. Ulmanová, S. Vaníčková 4, D. Špringerová 6,

K. Jenčková 1

 
Komentář:

Pendolíno připraveno a naše ženy tak mohly vyrazit na cestu do Staré Vsi, kde se odehrála další bitva o cenné dva body. Zápas se odehrál za krásného slunného počasí v neděli 13. 5. v 9 hodin, kdy nás ke hře svým hvizdem vyzval rozhodčí Paško Pavel.

Nastoupily jsme v této sestavě: M. Bártová, M. Milerová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, T. Ulmanová, B. Ulmanová, K. Jenčková, D. Špringerová a S. Vaníčková.

Do utkání jsme vstoupily velmi dobře a už v desáté minutě jsme se dostaly do vedení o tři branky. Tento rozdíl jsme si dokázaly pohlídat a dokonce i navýšit. Celý první poločas se odehrál celkem v poklidu a tak jsme šly do šaten za stavu 5:9.

Do druhého poločasu jsme vstoupily s výhodou výhozu a s myšlenkou, že 4 brankový rozdíl si minimálně pohlídáme a pokusíme se ho spíše ještě navýšit než ztratit. To se nám ale bohužel nepovedlo. Popravdě jsme měly co dělat, abychom tento zápas vůbec vyhrály. Jak se nám v prvním poločase dařilo v útoku i na obraně, tak jsme se druhý poločas v útoku trochu pohoršily. Jako by nám v útoku došly náboje a všechny střely, které šly na branku byly mimo nebo neuznané. V obraně jsme se snažily brát každý míč a posílat ho dopředu, ale bohužel se nám rychle vracel zpět. Tento zápas jsme měly velikou oporu v bráně, kde nás neskutečně podržela Monča Bártová, která chytala, co se dalo. A že na ní kolikrát šly holky ze Staré Vsi úplně sami, jelikož si nás na obraně dokázaly pěkně rozebrat. Ve 20. minutě druhého poločasu nás protihráčky dokonce dokázaly dotáhnout na rozdíl 1 branky a na ukazateli tak svítil stav 8:9. Zbytečně jsme si tento zápas zkomplikovaly a dohrávaly pod pěkným tlakem. Těchto nekonečných 10 minut jsme ale na štěstí zvládly a na poslední dvě minuty jsme si udělaly dvoubrankový rozdíl, který jsme si už pohlídaly a mohly se tak radovat z výhry 11:13. Kdo ví, proč nám pan rozhodčí v druhém poločase neuznal 8 branek, které v prvním poločase normálně dopískával. I tak jsme ale zápas zvládly a přivezly si domů dva body.

O branky se holky podělily takto: Simča Vaníčková 4 br., Denča Špringerová 6 br., Kačka Jenčková 1 br. a Terka Ulmanová 2 br. Tento týden nás v neděli doma čeká další utkání, kde hostíme TJ Žatec v 8:30, tak si nastavte budík a přijde nás podpořit.

 

Monika Milerová

 
 

29. dubna 2018

TJ Přeštice  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                      19 : 13  (9 : 6)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, M. Milerová, T. Ulmanová 2 br., B. Ulmanová 5 br., S. Vaníčková 4,  K. Jenčková, D. Špringerovou 2

 

Komentář:

V sobotu po nepovedeném zápase jsme se přemístily na hřiště Přeštic, kde jsme měly čas nabrat nové síly na další těžké utkání, které se konalo hned druhý den. Sestava se nám z předešlého dne rozrostla o jednu útočnici Denču Špringerovou. V 11 hodin po hvizdu rozhodčího Hejla se začala odehrávat další bitva o cenné body.

První poločas byl opět vyrovnaný souboj a kdybychom nedělaly tolik zbytečných chyb, tak bychom mohly dokonce i vést, ale bohužel. Tolika zkaženými přihrávkami v útoku a několika zbytečnými fauly na obraně jsme soupeři dali možnost nám odskočit na rozdíl tří branek. I tak bylo toto utkání pořád hratelné. Celý poločas jsme se snažily brát v obraně každý míč a předávat útoku, abychom je alespoň dotáhli na plichtu, ale střelecky se nám příliš nedařilo. Od půlky prvního poločasu začala mela. Rozhodčí Hejl asi usoudil, že dobře hrajícím Přešticím tříbrankový náskok nestačí a tak začal tahat jednu kartu za druhou. V půlce poločasu dostala za držení hračky žlutou kartu Monika Milerová. Rozdávání karet ale pokračovalo. Ve 27. minutě dostala rovnou červenou kartu opět Monika, která byla tím pádem vyloučena na 5 minut. Toto oslabení jsme do konce poločasu celkem ustály, takže jsme šly do šaten za stavu 9:6 pro Přeštice.

Do druhého poločasu jsme nastoupily ještě na minutu a půl v šesti, ale bohužel kvůli naší školácké chybě, na kterou si dal pan Hejl veliký pozor, jsme minutu hrály dokonce v pěti. Byla tedy rozdána další červená karta za špatné střídání, tentokrát Simče Vaníčkové. Hra tedy pro nás pokračovala opět v oslabení na 5 minut. Tento čas soupeřky opět nedokázaly tolik využít k tomu, aby nám odskočily na nějak veliký rozdíl. Takže jsme se stále tahaly o dvě-tři-čtyři branky. Zlom přišel ve 14. minutě, kdy se do hry vrátila opět Monika. Ta se na hřišti ohřála sotva na tři minuty a poté hned dostala údajně za opět opakovaný faul znovu červenou kartu, což znamená vyloučení na 10 minut. Toto oslabení tentokrát Přeštice dokázaly využít a odskočily nám na rozdíl 6-ti branek, který si dokázaly pohlídat až do konce zápasu. Tato karta byla neoprávněná a dokazuje to i rozhořčení našeho jinak klidného kouče Rádi, který mimochodem málem vyfasoval také kartu za řeči na rozhodčího. Člověk by řekl, že už se toto utkání dohraje v poklidu, opak je ale pravdou. Ve 25. minutě dostala další kartu, tentokrát žlutou Péťa Protivná za držení protihráčky. Z vítězství v tomto zápase se tedy radovaly holky z Přeštic. Nechci to opět svádět pouze na rozhodčího, jelikož tento celek hraje velmi dobře a proti takovému týmu si nemůžeme dovolit tolik chyb, kolik jsme udělaly ať už v útoku, či v obraně, ale zbytečně jim pomáhal nesmyslnými vyloučeními našich hráček. Kdyby to byly fauly za krk nebo na hlavu, nebo nějaké opravdu zákeřné fauly, kde by došlo ke zraněním, nedalo by se o čem mluvit, ale když se obránkyně sotva dotkne útočnice a hned je za to vyloučená, to bylo zbytečně přísné. Hrajeme kontaktní sport házenou a né balet, tudíž je logické, že se hráčky na hřišti nebudou mazlit. Konec utkání skončilo 19:13 pro Přeštice.

O branky se holky podělily takto: Denča Špringerová 2, Simča Vaníčková 4, Terka Ulmanová 2 a Barča Ulmanová 5. Naši kluci asi mají důvod, proč je tento rozhodčí nemůže pískat. My už také víme proč. Příští víkend máme volno, tak musíme na tento nepovedený víkend zapomenout a pořádně se připravit na další zápasy, které nás ještě čekají.

 

Monika Milerová

 
 

28. dubna 2018

TJ Příchovice  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                    21 : 14  (7 : 4)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, M. Milerová,

T. Ulmanová 3 br., B. Ulmanová 4 br., S. Vaníčková 6,  K. Jenčková 1

 

Komentář:

            Tento víkend naše ženy zajížděly na plzeňskou půdu a to na hřiště Příchovic a Přeštic. Tak hezky popořadě. V sobotu nás za krásného slunného počasí hostila TJ Příchovice. K utkání nás vyzval v 16:15 rozhodčí Kalčík z Ejpovic. A že je z plzeňského kraje bylo v druhém poločase hodně znát.

            Do utkání jsme nastoupily v této sestavě: M. Bártová, M. Milerová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, B. Ulmanová, T. Ulmanová, S. Vaníčková, K. Jenčková.

            První poločas byl velmi vyrovnaný a především naše brankářka Monča Bártová chytala excelentně. Myslím, že stav 1:1 ve 20. minutě mluvil za vše. Do této doby to byl souboj obran, avšak poté nastal zlom a konečně se začaly prosazovat i útoky, bohužel pro nás na obou stranách. I přes to byl stav ale stále vyrovnaný a ve 25. minutě za stavu 6:3 pro domácí byla stále naděje, že tento souboj bude drama až do konce. Do šaten ještě každý tým dokázal vstřelit branku, takže poločas byl 7:4 pro domácí. V tuto chvíli ale ještě nebylo nic ztraceno, teda alespoň jsme si to myslely a doufaly v minimálně stejně dobrou půli jako tu předchozí. Opak byl ale pravdou.

            Druhý poločas jakoby nás pískal jiný rozhodčí, než ten první. Co v první půlce bylo na obou stranách faulem, bylo najednou faulem jen na naší straně, nemluvě o průrazech na naší obranu, které byly přehlíženy nebo dokonce pískány jako obranný faul! Za to na druhé straně se naše útočnice proběhla kolem jejich obrany a hned z toho byly samé průrazy. Především jedna obránkyně z Příchovic asi vystudovala DAMU na výbornou, jelikož tam předváděla opravdu pěkný herecký výkon. Svými výkřiky přes celé hřiště přesvědčila rozhodčího Kalčíka o nemožném. Několika imaginárními průrazy od Barči a několika fauly na obraně, ze kterých byly proměňované šestky, nám Příchovice utekly na rozdíl 5 branek. Ve 20. minutě druhého poločasu jsme si vzaly oddechový čas, ve kterém náš kouč domluvil rozhodčímu, aby už laskavě pískal rovinu, jelikož na Barču bylo uděláno několik faulů na krk, které samozřejmě nebyly pískány. Od této chvíle sice začal pískat zase férově, ale to už bylo na dotažení pozdě. Výsledek zápasu tak byl 21:14 pro domácí tým.

O branky se podělily holky takto: Terka Ulmanová 3, Barča Ulmanová 4, Kačka Jenčková 1 a Simča Vaníčková 6. Z tohoto zápasu jsme si vzaly ponaučení, kdo nekřičí, ten nehraje.

 

            Monika Milerová

 
 

22. dubna 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  Sokol Dobruška                 21 : 28  (12 : 14)

Sestava:

K. Šulčíková, M. Bártová, T. Mališová, M. Beranová, P. Protivná, B. Lišková,

A. Janošcová, M. Milerová, T. Ulmanová 4 br., B. Ulmanová 10, D. Špringerová 5,

K. Jenčková 2

 

Komentář:

S krásným slunečným počasím přivítaly naše ženy v neděli 22. dubna ve 13 hodin na svém hřišti Sokol Dobrušku.

K utkání nás vyzval se svým hvizdem rozhodčí Bukovský, který celý zápas řídil s přehledem. Do zápasu jsme vstoupily velmi dobře a dokonce jsme v sedmé minutě vyhrávaly 3:2. To bylo naposledy, kdy jsme vedly, jelikož nám Dobruška utekla 3 rychlými protiútoky za sebou a odskočila nám na rozdíl dvou branek. I přes to jsme se, ale snažily s Dobruškou držet dál krok. První poločas předvedly oba dva týmy vyrovnaný zápas, kde jsme se pořád snažily Dobrušku dotahovat, ale na víc jak dvě branky nás bohužel nepustila. Ve 20. minutě jsme si vzaly oddechový čas, abychom se mohly trochu zchladit a odpočinout si od sluníčka, které opravdu pálilo a bralo hodně sil. Do konce prvního poločasu jsme bojovaly o každý míč, ale Dobruška si svůj náskok pohlídala a do šaten jsme šly za stavu 12:14 pro protihráčky.

Druhý poločas začal výhodou výhozu pro ženy z Dobrušky, kterou proměnily. My jsme ovšem neusnuly na Vavřínech a stále jsme měly malou naději, že bychom mohly Dobrušku při nejmenším potrápit. To se nám povedlo do 20. minuty druhého poločasu. Bohužel nás ale Dobruška dokázala prolomit, tedy především jejich útočnice Barbora Bittnerová, která si v naší obraně dokázala lehce vybojovat hned tři šestimetrové hody za sebou a tím pomoci svému týmu na odskok 6 branek. Tímto náskokem si tedy dámy z Dobrušky zajistily vítězství 21:28.

Nutno podotknout, že Sokol Dobruška se nachází v tabulce na druhé pozici, a že jsme s tímto týmem nehrály vůbec špatný zápas. Z našeho týmu bych chtěla vyzvednout vynikající výkon naši nejmladší hráčky Barči Ulmanové, která k tomuto výsledku přispěla 10 góly. O zbylé branky se pak podělila děvčata takto: Terka Ulmanová 4 branky, Denča Špringerová 5 branek a Kačka Jenčková 2 branky. Také bychom chtěly poděkovat za podporu našim divákům, kterých opět bylo mnoho, jelikož Vaše podpora je pro nás moc důležitá. Příští týden naše ženy zajíždí do Plzeňského kraje, kde nás budou hostit v sobotu Příchovice od 16:15 a v neděli Přeštice od 11 hodin.

 

Monika Milerová

 
 

15. dubna 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Stará Ves n/O                  25 : 21  (11 : 10)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, B. Lišková,

M. Milerová, T. Ulmanová 4 br., B. Ulmanová 10, S. Vaníčková 3, D. Špringerová 8,

K. Jenčková

 
Komentář:

V neděli 15.4. za krásného slunného počasí naše ženy přivítaly na své půdě TJ Stará Ves n/O. Utkání začalo ve 13 hodin pod vedením rozhodčího Jáneše. Do utkání jsme nastoupily v sestavě: M. Bártová, K. Šulčíková, T. Mališová, M. Milerová, B. Lišková, A. Janošcová, P. Protivná, T. Ulmanová, B. Ulmanová, D. Špringerová, S. Vaníčková a K. Jenčková.

Po vyhraném rozlosování jsme si vybraly stranu, a tudíž výhoz měly ženy ze Staré Vsi. Zápas začal a s ním velmi vyrovnaný boj obou družstev, ve kterých dominovaly především útoky. Na obou stranách padal jeden gól za druhým jako, když na podzim padá listí ze stromů. V tomto utkání šlo především o to, kdo dá více gólů. Každá ztráta míče byla v zápětí trestána. Prvních pět minut se nám dařilo a vedly jsme o tři góly, ale jinak byla první půle prvního poločasu veselejší pro hostující družstvo, jelikož dokázaly tento stav otočit a my jsme prohrávaly i o dva góly. Za tohoto stavu náš kouč vzal TIME - OUT, aby nám mohl dát cenné rady a trochu nás uklidnit. To se mu povedlo a my byly schopné utkání snížit na vyrovnaný stav a v závěru prvního poločasu dokonce otočit a jít do šaten za stavu 11:10 pro nás.

Do druhého poločasu jsme nastoupily s výhodou výhozu a s ním i šance na zvýšení vedení na rozdíl dvou branek, které bychom si poté hlídaly a navyšovaly. To se nám částečně povedlo až na to navyšování, skoro celý druhý poločas bylo utkání velmi vyrovnané. V 10. minutě nás protihráčky dotáhly a na ukazateli svítil stav 16:16. Na tento stav bylo nemilé koukat, a proto jsme se rozhodly s tím rychle něco udělat. Povedlo se nám odskočit na rozdíl dvou branek a to jsme si už do konce zápasu dokázaly udržet ba co víc, dokonce se nám podařilo na posledních šest minut náskok navýšit na rozdíl čtyř branek a tím pádem zápas dohrát v klidu.

O branky se holky v útoku podělily takto: Ulmanová Terka 4 br., Ulmanová Barča 10 br., Špringerová Denča 8 br. a Vaníčková Simča 3 br. Tento souboj jsme tedy dokončily na krásný výsledek 25:21 pro nás za hojné přítomnosti diváků. Tímto bychom Vám chtěly poděkovat za podporu a těšíme se na vás na dalším utkání, které se koná v neděli 22. dubna, kdy ve 13 hodin přivítáme Sokol Dorušku.                     

 

Monika Milerová

 
 

8. dubna 2018

TJ Plzeň-Újezd  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                    14 : 15  (8 : 6)

Sestava:

M. Bártová, M. Beranová, T. Mališová, B. Lišková, M. Milerová,

T. Ulmanová 3 br., B. Ulmanová 6, D. Springerová 6

Komentář:

Komentář:                

Je tady 8. duben a s ním přichází po zimní pauze jarní část I. ligy žen. Na úvod naše ženy zajely do Plzeňského kraje, kde se praly o cenné body s Újezdem. TJ Plzeň-Újezd se nachází ve středu tabulky, takže to byl nelehký úkol. Zápas začal v 9:30 po hvizdu rozhodčího Kalčíka. Naše ženy nastoupily v této sestavě: M. Bártová, T. Mališová, M. Beranová, B. Lišková, M. Milerová, T. Ulmanová, B. Ulmanová a D. Špringerová.

Utkání začalo za chladného počasí, kde jsme měly vývoz a hned prvním útokem ztratily balón. Újezd naší chybu neopakoval a hned po svém prvním útoku se dostal do vedení, které až do poloviny prvního poločasu stále navyšoval. V 16. minutě jsme prohrávaly dokonce 7:3, takže náš kouč Ráďa vzal TIME - OUT, aby si naše ženy mohly trochu vydechnout a konečně se probudit ze zimního spánku. Tento tah se našemu kouči vydařil, jelikož nás přišly v této chvilce podpořit naše dvě fanynky Hanča a Dáša a dokázaly nás nakopnout tak, že jsme obrátily stav v náš prospěch a šly jsme do šaten za výsledku 8:6 pro nás.

Druhý poločas jsme se snažily tento dvou brankový náskok minimálně udržet, ale zápas byl velmi vyrovnaný a ženy z Újezda se rvaly o každý míč. V půlce druhého poločasu jsme dokonce vyhrávaly až o tři branky, ale na posledních sedm minut se z tohoto utkání stalo pěkné přetahování o jednu branku, které jsme na štěstí vyhrály 15:14.

O branky se holky v útoku podělili takto: Ulmanová Terka 3br., Ulmanová Barča 6 br. a Špringerová Denča 6 br. Za zmínku stojí vynikající výkon naší brankářky Monči Bártové, která čapala, co se dalo ale samozřejmě i celého týmu našich žen, které makaly do poslední vteřiny na plno, a tudíž si přivezly z Újezda krásné DVA body.

 

Monika Milerová

 
 

22. října 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  Sokol Krčín                          19 : 18  (11 : 10)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, M. Beranová,

B. Lišková, T. Ulmanová 3 br., B. Ulmanová 7, S. Vaníčková 8, K. Jenčková 1

 
 

21. října 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Šroubárna Žatec            20 : 15  (11 : 6)

Sestava:

M. Bártová, M. Beranová, T. Mališová, P. Protivná, B. Lišková, A. Janošcová,

S. Vaníčková 8 br., T. Ulmanová 4, K. Jenčková 1, B: Ulmanová 7

 
 

15. října 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  Sokol Tymákov                  13 : 25  (6 : 12)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, B. Lišková, A. Janošcová,

T. Ulmanová 4 br., B. Ulmanová 1, K. Jenčková 2, S. Vaníčková 6

 
 

8. října 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Přeštice                         23 : 27  (12 : 18)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, M. Beranová, A. Janošcová, B. Lišková,

T. Ulmanová, 7 br., B. Ulmanová 10, S. Vaníčková 6, K. Jenčková

 

 

7. října 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Příchovice                   13 : 19  (5 : 10)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, M. Beranová, A. Janošcová, B. Lišková,

T. Ulmanová, B. Ulmanová 9 br., D. Špringerová 3, K. Jenčková 1

 
 

30. září 2017

Sokol Dobruška  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice               17 : 9  (10 : 5)

Sestava:

K. Šulčíková, M. Bártová, T. Mališová, M. Beranová, P. Protivná, B. Lišková,

S. Vaníčková 4 br., T. Ulmanová, B 3. Ulmanová 1, K. Fišerová 1

 

 

24. září 2017

TJ Stará Ves n/O  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice           12 : 9  (5 : 5)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, B. Lišková, M. Beranová,

T. Ulmanová 1 br., B. Ulmanová 1, S. Vaníčková 3, K. Fišerová 4

 

 

17. září 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Plzeň-Újezd                 15 : 15  (8 : 6)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, B. Lišková,

T. Ulmanová 6 br., B. Ulmanová 7, S. Vaníčková 1, K. Jenčková 1

 
 
 

10. září 2017

TJ Šroubárna Žatec  -   TJ Sokol Podlázky-Dalovice         12 : 10  (6 : 5)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, P. Protivná, M. Beranová, B. Lišková, A. Janošcová,

T. Ulmanová 3 br., B. Ulmanová 3, S. Vaníčková 4, K. Jenčková

 
 

3. září 2017

Sokol Krčín  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice              25 : 16  (15 : 7)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, M. Beranová, B. Lišková, A. Janošcová,

T. Ulmanová 4 br., B. Ulmanová 8, K. Jenčková 2, S. Vaníčková 2

 
 

27. srpna 2017

Sokol Tymákov  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice               26 : 10  (14 : 5)

Sestava:

K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, M. Beranová, B. Lišková,

T. Ulmanová 2 br., B. Ulmanová 1, K. Jenčková 2, S. Vaníčková 5

 

 
 
 
 

Výsledky sezóny 2016/2017

 

4. června 2017

TJ Spartak Modřany- TJ Sokol Podlázky-Dalovice         12 : 16  (7 : 9)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, B. Lišková, A. Janošcová,

T. Ulmanová 5 br., B. Ulmanová 3, K. Mališová, D. Špringerová 7,

S. Vaníčková 1

 
 

23. dubna 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  SK Náchod                   16 : 21  (9 : 10)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, B. Lišková,

A. Janošcová, T. Ulmanová 3 br., B. Ulmanová 7, K. Fišerová,

K. Mališová, S. Vaníčková 3. D. Špringerová 3

 
 

21. května 2017

TJ Sokol Opatovice n/L  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice    11 : 17  (5 : 7)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, P. Protivná, B. Lišková, A. Janošcová,

T. Ulmanová 9 br., B. Ulmanová, K. Mališová 1, K. Fišerová 2,

S. Vaníčková 5

 
 

14. května 2017

TJ Sokol Vracov  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice           21 : 16  (12 : 9)

Sestava:

M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, A. Janošcová, T. Ulmanová 3 br.,

B. Ulmanová 6, T. Příbová 1, D. Špringerová 6

 
 

30. dubna 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Spartak Modřany     22 : 14  (10 : 7)

Sestava:

M. Bártová, P. Protivná, M. Milerová, B. Lišková, A. Janošcová,

T. Ulmanová 7 br., B. Ulmanová 6, D. Špringerová 5,

S. Vaníčková 3, K. Fišerová 1

 
 

23. dubna 2017

SK Náchod  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                  14 : 19  (9 : 10)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, M. Milerová, B. Lišková,

A. Janošcová, T. Ulmanová 6 br., B. Ulmanová 4, D. Špringerová 2,

K. Mališová 1, S. Vaníčková 6

 
Komentář:

Naše ženy vstoupily do jarní části, jak nejlépe mohly. Po prvních 2 zápasech se tak můžeme radovat ze zisku 4 bodů.¨

Minulý týden jsme jely do Náchoda. S tímto soupeřem jsme měly po dvou vzájemných zápasech nerozhodnou bilanci 1:1. První poločas byl velice vyrovnaný. Hra se přenášela ze strany na stranu. A přestože obrana skvěle bránila a získala mnoho míčů, tak útoku se moc nedařilo a ze spousty šancí vytěžily pouze 10 gólů. A tak skončil i první poločas za stavu 9:10 pro Podlázky.

Do druhého poločasu nastoupila do branky Monika Bártová, která pustila za svá záda pouze 5 branek. A útoku podařilo dát pár gólů z rychlých protiútoků a odskočily jsme na rozdíl pěti branek. A tento zápas se už odehrál v poklidu a týmovou spoluprací jsme si odvezly z Náchoda 2 body.

 
 

14. dubna 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Sokol Opatovice n/L     15 : 11  (7 : 4)

Sestava:

M. Bártová, K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, M. Milerová, B. Lišková,

A. Janošcová, T. Ulmanová 3 br., B. Ulmanová 2, D. Špringerová 4,

K. Mališová 3, T. Příbová 3

 

Komentář:

První zápas jsme hrály doma za hezkého slunečného počasí netradičně v pátek 17.4.  Obrana hrála výborně a dovolila soupeři v prvním poločase skórovat pouze 4x. V útoku se však příliš nedařilo, když jsme měli střeleckou krizi a daly pouze 7 branek.

Ve druhém poločase začaly Opatovické ženy náš tříbrankový náskok postupně snižovat, ale my si náskok pohlídaly a dokonce ještě o jednu branku navýšily. Zápas tak skončil 15:11 a my se tak mohly radovat ze zisku 2 cenných bodů, když jsme porazili vedoucí tým naší soutěže.

 
 

16. října 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  SK Náchod                        21 : 16  (11 : 6)

Sestava:

K. Šulčíková, M. Bártová, T. Mališová, P. Protivná, M. Milerová,

B. Lišková, A. Janošcová, T. Ulmanová 4 br., S. Vaníčková 3,

K. Fišerová 2, K. Mališová, B. Ulmanová 8, D. Špringerová 4

 
 

10. října 2016

TJ Spartak Modřany  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice           15 : 10  (6 : 6)

Sestava:

M. Bartová, M. Milerová, T. Mališová, B. Lišková, P. Protivná,

A. Janošcová, T. Ulmanová 2 br., B. Ulmanová 7, K. Fišerává 1,

D. Špringerová

 
 

25. září 2016

TJ Sokol Opatovice n/L - TJ Sokol Podlázky-Dalovice      18 : 19  (10 : 10)

Sestava:

K. Šulčíková, M. Bártová, A. Janošcová, B. Lišková, M. Milerová,

P. Protivná, T. Mališová, B. Ulmanová 7 br., T. Ulmanová 4,

S. Vaníčková 5, D. Špringerová, I. Babková 3

 
 

18. září 2016

TJ Sokol Vracov - TJ Sokol Podlázky-Dalovice            10 : 18  (3 : 8)

Sestava:

K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, M. Milerová, T. Ulmanová 5 br.,

B. Ulmanová 8, K. Fišerová 2, I. Babková 1, D. Špringerová 2

 
 
 

11. září 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Spartak Modřany       16 : 18  (7 : 12)

Sestava:

K. Šulčíková, P. Protivná, M. Milerová, B. Lišková, D. Špringerová,

A. Janošcová, T. Ulmanová 4 br., B. Ulmanová 3, S. Vaníčková 4,

K. Fišerová 5, K. Mališová

 
 

10. září 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Sokol Vracov           23 : 17  (15 : 13)

Sestava:

K. Šulčíková, P. Protivná, M. Milerová, B. Lišková, A. Janošcová,

K. Mališová, D. Špringerová 1 br., S. Vaníčková 6, K. Fišerová 5,

B. Ulmanová 5, T. Ulmanová 6

 
 

4. září 2016

SK Náchod  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                      16 : 15  (7 : 8)

Sestava:

K. Šulčíková, T. Mališová, M. Milerová, P. Protivná, B. Lišková,

T. Ulmanová 2 br., B. Ulmanová 3, D. Springlová 2, S. Vaníčková 8

 
 

28. srpna 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Sokol Opatovice n/L    15 : 17  (7 : 8)

Sestava:

K. Šulčíková, T. Mališová, P. Protivná, M. Milerová, A. Janošcová,

B. Lišková, T. Ulmanová 3 br., K. Fišerová 1, B. Ulmanová 9,

S. Vaníčková 2, D. Springlová