Výsledky sezóny 2018/2019

 

 

10. června 2019

Sokol Tymákov  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                27 : 19  (14 : 10)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, J. Sobotka, P. Mikulecký, K. Havel, M. Barabáš,

P. Kešner, L. Dörfl, K. Kučera 12 br., M. Kučera 4, M. Horyna 2, T. Louda,

M. Černý 1

 

Komentář:

Po sobotních oslavách 90.let NH na Podlázkách jeli v neděli naši borci na půdu Tymákova, kde nás od 13:00 čekal boj o finále. Obě družstva byla prakticky v plné sestavě, jen domácím chyběl středový záložník Brož a to se nám zdálo jako určitá výhoda.

Ovšem zápas nám od začátku vůbec nevyšel, a přestože jsme vedli 2:1, tak to bylo poprvé a naposled v tomto zápase. Díky dvěma technickým chybám jsme soupeři darovali balony, což trestali, následovalo vyloučení Mikuleckého, minutu po něm i Dorfla, takže jsme 5minut hráli v 5ti hráčích a domácí stále navyšovali svůj náskok, až na poločasových 14:10 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit lépe a zápas zdramatizovat. Bohužel se nám to nepovedlo… Tři útoky u nás zvonila konstrukce a domácí naopak trestali, takže se rychle ujali vedení 17:10 a bylo po zápase. Zbytek zápasu se dohrával v poklidu, bez hrubých faulů a domácí zaslouženě mohli slavit postup do finále za konečný výsledek, hrůzostrašných 19:27.

Utkání pískali s přehledem Standa Zadražil s Honzou Adámkem.

Děkujeme Tymákovu za zápas a gratulujeme k postupu do finále, ve kterém držíme palce. Pro nás to znamená konec sezóny. Přestože jsme chtěli víc a částečně jsme zklamáni, tak určitě převládá radost a obrovský úspěch pro nás a Podlázeckou házenou, protože jsme vybojovali bronzové medaile pro rok 2018/2019.

Teď následuje krátká pauza, v srpnu nás čeká příprava, domácí turnaj, turnaj v Opatovicích a koncem srpna znovu rozjedeme ligovou sezonu.

Děkujeme všem hráčům, trenérům, sponzorům, příznivcům, fanouškům a lidem, kteří nám pomáhali na hřišti, v kiosku, okolo zázemí nebo jen drželi palce na dálku – DĚKUJEME a těšíme se na další zápasy.

 

Michal Barabáš

 
 

2. června 2019 - čtvrtfinále

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  Sokol Krčín                       15 : 14  (7 : 6)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Sobotka, M. Barabáš, O. Bartoň, J. Doležal, K. Havel, M. Černý 2 br., M. Horyna 1, M. Kučera 6,

K. Kučera 6, T. Louda

 

Komentář:

První červnovou neděli jsme v pravé poledne hostili Sokol Krčín v rámci čtvrtfinále play-off. Pro Podlázky to bylo historicky první play-off a to samozřejmě přilákalo i spoustu diváků.

Za slunečného počasí ve velkém vedru jsme pod taktovkou Loudy a Šimůnka nastoupili v bráně s Brzobohatým, na obraně pak Kešner, Mikulecký, Barabáš. V útoku Kučerové, Horyna. Na střídačce pak byli připraveni Pruknar, Havel, Sobotka, Bartoň, Louda, Černý a nehrající Doležal.

Utkání bylo od počátku ne příliš pohledné a z obou stran začalo opatrně. Oba útoky se horko těžko prosazovaly přes velice dobře hrající obrany v čele s výtečnými gólmany. Naši borci se ujali vedení, které postupně navyšovali až na 7:4, ovšem namísto další branky přišlo několik ztrát a hosté korigovali na poločasových 7:6 pro nás.

Druhý poločas vyšel lépe hostům, kteří se dostali poprvé do vedení - 11:10. Poté jsme však opět zavřeli bránu a vybudovali si 2 brankový náskok. Konec zápasu byl hektický a z naší strany dost nepovedený. Hosté měli několik šancí srovnat stav, ale naše obrana byla proti a tak jsme mohli slavit vítězství 15:14!

V útoku se nám tolik nedařilo proti dobře hrající obraně. Kučerové se prosadili oba shodně 6x, Černý přidal 2 branky a Horyna 1. Naopak za vyzdvihnutí stojí výkon celé obrany v čele s Brzobohatým v brance. Zápas nepatřil zrovna mezi pohledné, ale zato rozhodně mezi velice bojovné. Děkujeme soupeři za utkání a hlavně pak všem fanouškům, kterých bylo přes 200, za pěknou atmosféru. N

yní nás čeká, již tuto neděli od 13 hodin, semifinálový zápas v Tymákově, který se po základní části umístil na 2. místě, tudíž se vyhnul čtvrtfinále a má výhodu domácího hřiště.

 

Michal Barabáš

 
 

26. května 2019

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ DIOSS Nýřany            25 : 22  (16 : 12)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, P. Kešner, P. Mikulecký, M. Barabáš 1br., O. Bartoň,

K. Havel, M. Kučera, K. Kučera 8, M. Horyna 6, M. Černý 5, T. Louda 5

 

Komentář:

V neděli jsme pak za slunečného počasí hostili Nýřany, kterým už také o nic nešlo. Do zápasu jsme nastoupili převážně s hráči, kteří tolik nehrají, takže v brance začínal Pruknar, který odchytal povedené utkání. V obraně nastoupil na beku Bartoň s Mikuleckým a Havlem. Na střídačce se pak vyhříval Kešner a Barabáš. V útoku se pak střídali Kučerové, Horyna, Louda a Černý.

První poločas byl velmi bohatý na branky, ale my jsme si udržovali dostatečný náskok, který se zastavil v poločase za stavu 16:12. Začátek druhého poločasu nám nevyšel a hosté se dostali na rozdíl jedné branky, poté jsme vystřídali brankáře a v útoku se opět podařilo prosadit. Postupně jsme si opět vybudovali 3-4 brankový náskok, který se podařilo udržet až do konce.

Utkání bylo rychlejšího rázu, avšak v klidném duchu a všichni hráči si zahráli dostatečně. V útoku se podařilo nejvíce branek vstřelit Kryštofovi, který jich tam poslal 8, Horyna odehrál své nejpovedenější utkání na jaře a celkem se radoval 6x, Černý s Loudou přidali 5 branek a jednu si připsal i Barabáš :-). Utkání řídil s přehledem Honza Malý.

Konečné 3. místo v tabulce jsme okořenili ziskem 28bodů při skóre 373:353 a celkem jsme vyhráli ve 13ti zápasech, 2x jsme se o body dělili a 5x jsme odcházeli poraženi. Zejména jsme váleli doma, kdy jako jediný celek v soutěži jsme neztratili ani bod a připsali si tak 10výher!

Za celou sezonu děkujeme všem příznivcům za podporu a doufáme, že tento konečný výsledek přiláká ještě více lidí na play-off, které hrajeme již tuto neděli 2.6. od 12:00 na domácí půdě a hostíme 6. celek po základní části a tím je Sokol Krčín. takže přijďte v co největším počtu fandit jak nám, tak po našel zápase ženám v 1.lize, které hostí od 13:30 Sokol Blovice.

 

Michal Barabáš

 
 

25. května 2019

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Přeštice                      18 : 16  (10 : 8 )

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, P. Kešner, P. Mikulecký, M. Barabáš, O. Bartoň,

K. Havel, M. Kučera 7 br., K. Kučera 6, M. Horyna 2, M. Černý 3, T. Louda

 

Komentář:

Poslední květnový víkend znamenal poslední dva zápasy základní části a naši borci hráli o konečné 3. místo v tabulce. V sobotním utkání, které po celý první poločas doprovázel mírný déšť, jsme hostili aktuálního lídra tabulky a vítěze ligy posledních dvou let i poháru, TJ Přeštice.

V Brance opět Brzobohatý, kterému kryl záda Pruknar, na obraně pak Kešner, Mikulecký, Barabáš a na střídání pak Bartoň s Havlem. V útoku pak Kučerové s Horynou a postupně nastoupil Černý a na jeden trest Louda.

Utkání vyšlo lépe hostům, kteří se prosazovali z kraje dost lehce, ovšem náš útok dokázal odpovídat. V 10. minutě jsme dali beka na druhou stranu a Brzobohatý zavřel bránu, čímž jsme si dokázali vytvořit 2brankový náskok, který jsme udrželi až do konce poločasu. Navíc jsme měli výhodu trestu po čase a mohli navýšit rozdíl, což se však nepovedlo, a tak jsme šli do šaten s vedením 10:8.

Ve druhém poločase se oba útoky střídali ve střílení branek, ale stále jsme si drželi mírný náskok. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Lukáše Jáneše z Modřan jsme se mohli radovat z velmi cenného skalpu lídra v podobě 18:16.

Výtečně zachytal Brzobohatý, k čemuž přispěla i obrana. V útoku pak řídili bratři Kučerové, kdy Michal dal 7branek, Kryštof 6, Černý přidal 3 branky a Horyna 2. Nutno podotknout, že jsme měli i notnou dávku štěstí v podobě získaných odražených balónů. Po ostatních výsledcích bylo jasné, že nemůžeme zakončit sezonu jinak, než na 3. místě, což je pro Podlázky veliký úspěch a jistota domácího zápasu v play-off!

 
Michal Barabáš
 
 

19. května 2019

TJ Avia Čakovice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice           18 : 15  (8 : 6)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, P. Kešner, M. Barabáš, L. Dörfl 3 br., K. Havel,

M. Kučera 3, T. Louda 3, K. Kučera 2, M. Černý 4

 

Komentář:

V neděli jsme pak v rámci 20. kola zajížděli do nedalekých Čakovic, kde nás čekalo středočeské derby. Za slunečného počasí jsme se museli obejít bez Mikuleckého a Sobotky, kteří mají trest za karty. V brance se střídal Brzobohatý s Tišlerem, na obraně pak Kešner, Barabáš, Dörfl a Havel. V útoku se postupně střídali Kučerové, Černý, Louda a Dörfl.

Od začátku utkání jsme dotahovali 1-2brankové manko a nedařilo se nám hlavně střelecky. První poločas tak byl 8:6 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že prolomíme střeleckou smůlu a nemohoucnost, bohužel se tak nestalo a domácí si postupně vybudovali příjemný náskok 16:11. Poté jsme začali hrát osobní obranu na všechny útočníky a podařilo se nám korigovat na 16:14, přestože jsme měli další dva balony do útoku a dva tresty na středu brankoviště, tak domácí branka byla proti nám a domácí opět odskočili. Konečný výsledek hovoří za vše a zasloužená výhra domácích 18:15.

Bohužel nás zradila střelba a nikomu z útočníků to nešlo po celý zápas tak, jak bychom chtěli. Navíc výborně zachytal domácí Lukáš Uřídil, v čele s výtečně hrající obranou. V útoku nám dělal největší problémy Jarda Šimáček, který se prosadil celkem 12x!! Za nás se pak střelecky prosadil Černý 4x, Dörfl, Kučera M. a Louda 3x, Kučera K. 2x.

Utkání pískal bez problémů Vláďa Martínek. Poslední dva zápasy hrajeme doma již tento víkend, kdy v sobotu od 16:00 hostíme úřadujícího mistra z Přeštic a v neděli pak od 11:00 Nýřany, takže nás přijďte podpořit před play off!!

Dál bychom Vás rádi pozvali, tedy za předpokladu, že budeme do 4. místa, na domácí zápas play off, který se bude hrát 2.6. a po něm plánujeme rozloučení s domácími zápasy při nějakém dobrém jídle a pivku. Pokud nebudeme hrát doma, budeme řešit autobus.

 
         Michal Barabáš
 
 

18. května 2019

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  SK Studénka                 20 : 16  (10 : 8)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Sobotka, M. Barabáš,

L. Dörfl, K. Havel, M. Kučera 2 br., K. Kučera 6, T. Louda 9, M. Horyna 1,

M. Černý 2

 

Komentář:

V sobotu naši muži dohrávali 16. kolo na domácí půdě s týmem SK Studénka. Za slunečného počasí jsme byli připraveni potvrdit domácí neporazitelnost.

V bráně opět Brzobohatý, kterému kryl záda Pruknar. Na obraně jsme nastoupili s Kešnerem na beku, na středu hrál Dörfl a na kraji M. Barabáš. Na střídačce pak Sobotka s Havlem. V útoku pak Kučerové s Loudou, kteří se postupně střídali s Černým a Horynou.

Od začátku jsme si drželi 2 brankový náskok, ale nepodařilo se odskočit na větší rozdíl, takže do šaten se šlo za stavu 10:8 pro nás.

Do druhého poločasu jsme obměnili obranu a na střed šel Mikulecký a na kraj Dörfl. Stále jsme drželi 2 brankový náskok, který se ke konci zápasu podařilo navýšit a tak dostali prostor všichni hráči z lavičky a my jsme mohli slavit vítězství 20:16.

O branky se postaral Louda s 9ti zásahy, Kučera K. přidal 6 branek, Kučera M. a Černý po 2 a Horyna 1. Utkání řídil s přehledem Honza Adámek.

 

            Michal Barabáš

 
 

12. května 2019

TJ Žatec  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                        17 : 21  (8 : 11)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, J. Sobotka, P. Mikulecký, M. Barabáš, O. Bartoň,

M. Černý 4 br., M. Kučera 3, K. Kučera 11, T. Louda 3, M. Horyna

 

Komentář:

Po „repre“ pauze jsme zajížděli na půdu posledního Žatce. Sestava byla pro nás už tradiční. Bohužel od rána po celou cestu pršelo a počasí příliš nepřálo, naštěstí však bylo utkání bez deště. Domácí po předešlé prohře s Čakovicemi měli už jen teoretickou šanci na záchranu v lize.

Utkání začalo z domácí strany bez branky, bohužel jsme na tom byli stejně i my. Vyrovnané utkání bylo do stavu 3:3, posléze jsme si vytvořili 2-3 brankový náskok, který jsme drželi až do konce prvního poločasu. Domácí měli možnost ještě z trestu po čase ze středu brankoviště snížit, ale Brzobohatý byl proti. Takže do šaten jsme šli s vedením v zádech 11:8.

Druhý poločas se oba útoky prosazovaly obdobně, přesto se nám podařilo získat několik balonů a proměnit je ve vedení o 5 branek. Dokonce jsme měli útok a mohli odskočit na 6. Nikoho by asi nenapadlo, že se utkání ještě zdramatizuje. Opak byl, ale pravdou a díky několika neproměněným šancím a laciným brankám byli domácí zpět ve hře a mohli snížit na rozdíl jediné branky! Naštěstí se probrala celá obrana, kam nastoupil na beka místo Sobotky Bartoň, a několika získanými balony jsme opět odskočili a mohli se radovat z konečného vítězství 21:17.

V bráně opět Brzobohatý, za kterého na chvíli ve druhém poločase naskočil Pruknar. V obraně pak Sobotka, který se vrátil po trestu, Mikulecký a Barabáš, v průběhu druhého poločasu pak na beka střídal Bartoň. V útoku klasicky ve složení Kučeráci, Louda, Horyna a Černý. Bohužel Horynu brzdilo zranění, takže spíše nehrál. Naopak gólově řádil Kryštof Kučera s 11 góly, 4 přidal Černý a Louda se starším z bratří Kučerů skórovali 3x. Po tomto kole jsme si zajistili postup do, pro nás historicky prvního, play off a naopak Žatec definitivně odsoudili k sestupu do 2. ligy. Následující víkend nás v sobotu čeká dohrávka 16. kola, kdy hostíme na domácí půdě od 15:00 Studénku, takže doražte fandit!  V neděli pak zajíždíme v rámci 20. kolo do nedalekých Čakovic, kde hrajeme od 11:00.

 

Michal Barabáš

 
 

28. dubna 2019

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  Sokol Rokytnice           18 : 15  (9 : 9)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, P. Kešner, P. Mikulecký, M. Barabáš,

K. Havel, O. Bartoň, M. Kučera 7 br., K. Kučera 5, T. Louda 1, M. Horyna,

M. Černý 5

 

Komentář:

V rámci 19. kola jsme doma hostili borce z Rokytnice u Přerova. Za pěkného počasí i pěkné divácké návštěvě bylo k vidění bojovné utkání.

První poločas byl souboj obran, které hrály o něco lépe než útoky, které se horko těžko prosazovaly. Do šaten jsme šli za nerozhodného stavu 9:9.

Ve druhém poločase se nám podařilo vytvořit rozhodující náskok a dokráčet k vítězství 18:15.

Utkání bylo z obou stran tvrdší a spíše bojovné. Hosté se prosazovali především z trestů, než ze hry, kde měli problémy, (celkem 10branekl!). Celý tým si zaslouží pochvalu za předvedený výkon a bojovnost.

V brance lapal Brzobohatý, kterému kryl záda Pruknar, na obraně pak po celý zápas Bartoň, Mikulecký, Barabáš a na střídačce připravený Havel s Kešnerem. V útoku pak hráli všichni a zejména ke konci se o vítězství postaral Kučera M. se 7 góly, Kučera K. s Černým po 5 a Louda 1, Horyna se mezi střelce nezapsal. Utkání řídil s přehledem Honza Malý.

Následující víkend je volno z důvodu utkání Čechy-Morava, kde máme v mužské kategorii Kryštofa Kučeru a v ženách pak Barču Ulmanovou. Budeme držet palce… Následně pak zajíždíme na půdu Žatce. Přestože je poslední, tak nás nečeká jednoduché utkání.

 

Michal Barabáš

 

 

14. dubna 2019

Sokol Tymákov  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice            20 : 16  (8 : 7)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, J. Sobotka, P. Mikulecký, O. Bartoň, K. Havel,

M. Barabáš 3 br., M. Horyna, T. Louda 10, M. Černý 3 

 

Komentář:

Ráno po probuzení byla venku vcelku slušná kláda a dokonce poletoval sníh. Utkání v Tymákově se odehrálo ve 3-4 stupních Celsia. Do sestavy se vrátil Černý a obranu doplnil Havel, naopak odjel Ulman, který jel s ženami na zápas do Staré Vsi.

Opět nám nevyšel start to utkání a domácí toho využili. Rychle navyšovali své vedení až do stavu 7:3. Poté jsme zavřeli bránu a v útoku proměňovali vytvořené šance, teda takhle, Louda proměňoval naše vytvořené šance v podobě trestů a šestek. Do šaten jsme šli za stavu 8:7 pro domácí.

Druhý poločas začal stejně, jako ten první a domácí si vybudovali rozhodující náskok a v tom jsme jim notně pomohli několika zbytečnými ztrátami. Konečný výsledek 20:16 pro domácí je naprosto zasloužený a tímto domácím gratulujeme.

Zejména v prvním poločase se dařilo obraně v čele s Brzdou, v útoku pak rozvlnil soupeřovu síť 10xLouda a po třech zásazích přidal Barabáš s Černým. Když bych shrnul celý víkend, tak nám určitě chyběli hráči na střídání jak do obrany, tak do útoku, abychom mohli myslet na lepší výsledek. Nicméně to je ve hvězdách, jak by to dopadlo, kdyby.

Tento víkend máme volno a musíme se soustředit na následující zápas doma s Rokytnicí, kde budeme určitě chtít vyhrát, abychom drželi krok se špičkou tabulky. Jasně vedou Přeštice a nám patří 4. příčka se ztrátou dvou bodů na 2. Tymákov a bod na 3. Nezvěstice.

 

Michal Barabáš

 
 

13. dubna 2019

TJ Sokol Nezvěstice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice        19 : 13  (9 : 8)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, J. Sobotka, P. Mikulecký, O. Bartoň,

M. Barabáš 7 br., M. Horyna 1, T. Louda 5, R. Ulman

 

Komentář:

O víkendu jeli naši muži na Plzeňsko, kde je čekaly těžké zápasy. V sobotu s Nezvěsticemi a v neděli v Tymákově. Bohužel jsme jeli ve velice okleštěné sestavě, kdy nám chyběli do obrany P. Kešner, O. Barabáš, J. Doležal a do útoku pak K. Kučera, M. Kučera, M. Černý. Sestava na sobotní utkání se tedy skládala takto: v bráně Brzobohatý, kterému kryl záda Pruknar, na beku pak Sobotka spolu s Mikuleckým a Bartoněm, který si tak odbyl ligovou premiéru a tučný příspěvek do klubové pokladny ho neminul :) V útoku jsme pak hráli ve složení Louda, Barabáš, Horyna a Ulman.

Začátek utkání nám nevyšel a domácí se rychle ujali vedení 4:1. Poté jsme se i my vzpamatovali a dokázali vyrovnat. Díky dobře hrající obraně v čele s Brzdou jsme šli do šaten za stavu 9:8 pro domácí.

I druhý poločas začal tak, jak skončil ten první, stále jsme s domácími drželi krok až do stavu, kdy na tabuli svítil stav 13:12. Bohužel jsme pak úplně vypadli střelecky a nedařilo se nám proměňovat šance. Domácí si tím vytvořili rychle náskok 4 branek. My jsme za posledních 12 minut vstřelili POUZE 1 branku a to na body opravdu nestačilo. Konečný výsledek hovoří jasně pro domácí 19:13. Přesto jsme odehráli třičtvrtě zápasu vyrovnanou partii, ale domácí byli podstatně lepší v proměňování šancí a zaslouženě mohli slavit dva body, takže gratulujeme a opět jsme potvrdili, že se nám na Nezvěstice dlouhodobě nedaří. Brzda chytal velice dobře a obrana hrála taky solidně, střelecky se dařilo nejvíce Barabášovi se 7brankami a Loudovi s 5, Horyna přidal 1.

Po utkání jsme se přesunuli do Přeštic na elektrárnu, kde jsme spali. Rozebrali jsme zápas u dobrého jídla a pivka, některé jedince jsme dokonce naučili hrát karty a šli spát.

 

Michal Barabáš

 
 

7. dubna 2019

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  Sokol Krčín                  18 : 17  (6 : 6)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, P. Mikulecký, J. Sobotka, M. Barabáš, O. Bartoň,

M. Černý 3 br., M. Horyna, M. Kučera 5, K. Kučera 10, T. Louda

 
Komentář:

Po dlouhé zimní přestávce, kterou jsme si okořenili úspěšným tažením pohárem, jsme se v rámci 13. kola představili na domácí půdě, kde jsme v neděli 7.4. od 14.30 hostili Sokol Krčín.

Tento soupeř je nám velice známý a jen za zimu jsme se střetli třikrát, přičemž jsme prohráli pouze jednou a to ve finále poháru. Naše marodka je bohužel stále stejná, a tak jsme se museli obejít bez obránců Doležala, Barabáše O., Kešnera a navíc k nim přibyl ještě gólman Tišler. Byli jsme tedy nuceni reagovat a narychlo jsme do týmu dostali na hostování z Bakova Bartoně. Díky tomu se však do sestavy nevešel Dörfl z důvodu omezení hostujících hráčů na soupisce.

Do utkání jsme vstoupili s Brzobohatým v brance, na obraně Sobotka, Mikulecký, Barabáš M., v útoku pak bratři Kučerová s Loudou. Na střídání byli připraveni do brány Pruknar, na obranu Bartoň a do útoku Černý s Horynou.

Do utkání jsme vstoupili brankou hned z prvního útoku, na což soupeř reagoval úplně stejně. Poté přišlo pár střel, které kryl hostující Chmelík a hosté se tak dostali v 10. minutě do vedení 1:4. Teprve poté jsme se probrali. Obrana včele s výtečným Brzobohatým zásobovala poměrně slušně útok, který střídavě proměňoval. Za stavu 5:5 jsme měli možnost vybudovat si náskok, ale nepodařilo se proměnit. Do šaten se šlo tedy za nerozhodného stavu 6:6, protože obě obrany zdárně eliminovali oba útoky, což podpořili gólmani na obou stranách nespočet zákroky.

Ve druhém poločase už to vypadalo jinak. Hostujícím se probral snajpr Fišer (v zápase celkem 12 branek) a nám zase Kryštof Kučera. Přesto se nám povedlo proměnit několik získaných balónů v branky a dostali se do vedení 14:11, poté však muselo být utkání pro zranění naší fotografky přerušeno. Pokračovalo se zhruba po 4 minutách a paní Šimůnková to odnesla 7 štychů na hlavě (proto tak málo fotek) a Cool to nejspíš bude mít drahý nebo snad nebude mít vypraný dres? Uvidíme...

4 minuty před koncem jsme vedli 16:13 a měli balón v útoku, zdálo se tedy, že si utkání v poklidu pohlídáme. Opak byl pravdou a my díky dvěma špatným přihrávkám přišli rychle o balon, což soupeř trestal a opět to bylo o gól. V tu chvíli soupeřova obrana obsadila Kryštofa, vše vzal na sebe starší z bratří Kučerů a za stavu 16:15 proměnil šestku, soupeř opět rychle reagoval. Kučera opět po samostatném úniku vstřelil branku půl minuty před koncem a bylo rozhodnuto. Přestože hosté ještě z velké dálky korigovali na 18:17.

V útoku se prostřídali všichni a o branky se podělili následovně: Kryštof Kučera 10 (probral se až ve druhém poločase), Martin Černý 3 a Michal Kučera 5 branek. Louda s Horynou neskórovali. Obrana hrála tak dobře, že se nakonec do hry nepodíval Pruknar ani Bartoň, který tak zatím unikl tučnému příspěvku za první ligový start. Poděkování míří zhruba stovce diváků, kteří viděli pohledné, dramatické utkání za krásného počasí s vítězným koncem pro nás. Následující víkend jedeme do Plzně, kde nás čeká těžký oříšek v podobě Nezvěstic a Tymákova.

 
 
Michal Barabáš
 
 

21. října 2018

TJ Sokol Opatovice nad Labem - 

                                                 TJ Sokol Podlázky-Dalovice     18 : 23  (7 : 11)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Doležal, O. Barabáš, P. Mikulecký,

M. Barabáš 4 br., M. Kučera 9, K. Kučera 8, M. Černý 2
 
Komentář:

Předehrávkou 12. kola jsme kompletně ukončili podzimní část soutěže. Utkání s Opatovicemi se v rámci propagace konalo na hřišti Podhorního Újezdu, kde nám přálo krásné slunečné počasí a bezmála 200 diváků z obou táborů i místních fanoušků se mohlo těšit na toto utkání. Do sestavy se vrátil Martin Černý, ale naopak chyběl Sobotka, Horyna a Louda.

Začátek utkání nám však vyšel na výbornou. Obrana v čele s Brzobohatým sbírala notnou dávku balónů, které útok proměňoval a výsledkem bylo průběžné vedení 7:2, následně pak 10:4. Do konce poločasu domácí dokázali korigovat a tak jsme šli do šaten za stavu 11:7 pro nás.

Začátek druhého poločasu byl podobný tomu prvnímu a opět jsme si vytvořili až 6 brankový náskok a domácím nedovolili utkání zdramatizovat. Výsledkem bylo vítězství 23:18.

V brance chytal výtečně Brzobohatý, kterému kryl záda Tišler. Na obraně jsme hráli ve složení Doležal, Kešner, Mikulecký a na střídání byl připraven Barabáš. V útoku pak řádili bratři Kučerová, když Michal dal 9branek, Kryštof 8 a sekundoval jim Barabáš se 4 a na konci zápasu přidal 2 branky Černý. Rozhodčím utkání byl zkušený Míra Přikryl z Kokor.

Toto utkání pro nás bylo 100. utkání v 1. lize a mohli jsme ho oslavit výhrou, díky které jsme se dostali na krásné 2. místo na kterém přečkáme zimní období se ziskem 16 bodů!!

Poděkování míří za toto utkání do Podhoráku, který připravil pěkné zázemí s pěknou diváckou kulisou obou táborů a zejména pak děkujeme našim fans, kteří se přijeli podívat a zafandit.

          

Michal Barabáš

 
 

14. října 2018

TJ DIOSS Nýřany  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice             20 : 18  (9 : 8)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký, J. Doležal,

O. Barabáš, M. Kučera 6 br., K. Kučera 3, M. Barabáš 6, M. Horyna 3

 

Komentář:

V neděli jsme hráli na půdě Nýřan, kterým před sezonou odešlo několik hráčů a jejich výsledky jsou jak na houpačce. Utkání začalo v 10:30 a opět nám přálo slunečné počasí. Do utkání s námi nenastoupil Louda, kterého trápilo zranění.

Začátek zápasu byl souboj obran a gólmanů, kdy ve 13. minutě vedli domácí pouze 3:2. Bohužel se nám nedařila střelba a navíc se nám zranil i Horyna, kterého pak nahradil zraněný Barabáš. Do konce poločasu se to mírně zlepšilo a šli jsme do šaten s jednobrankovým mankem – 8:9.

Do druhého poločasu se nám povedl vstup pouze v útoku, kde jsme stříleli branky, bohužel však domácí opláceli stejnou mincí až do stavu 12:12, poté se nám domácí trhli na rozdíl 4branek a to se ukázalo jako rozhodující. Přestože jsme se dotáhli na 17:19 a měli možnost utkání zdramatizovat, tak jsme se o to vždy vlastní chybou připravili. Toto utkání se nám nepovedlo vůbec, a přestože se bojovalo, tak jsme se propadli na 3. místo a naopak zhustili střed tabulky, namísto toho, abychom se odpoutali s Tymákovem a Přešticemi na čele tabulky. Utkání řídil Standa Zadražil, kterému nebylo do 50. minuty co vytknout, nicméně i tak jsme si utkání prohráli sami v poměru 18:20

Sestava byla totožná s tou sobotní, jen bez Loudy a o branky se jsme se podělili takto: Barabáš s Míšou Kučerou po 6, a Klif s Horynou po 3. V polovině soutěže máme krásných 14 bodů, když jsme poznali porážku až v 10. a 11. kole!!

Již příští týden odehrajeme v rámci předehrávky 12. kola poslední letošní klání. Čekají nás Opatovice nad Labem, ale utkání se odehraje na hřišti Podhorního Újezda. Kdo by měl zájem se jet podívat, ať mi napíše.

 

Michal Barabáš

 

 

13. října 2018

TJ Přeštice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                        19 : 15  (10 : 9 )

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký, J. Doležal,

O. Barabáš, M. Kučera 3 br., K. Kučera 2, M. Barabáš 4, M. Horyna 2,

T. Louda 4

 

Komentář:

K dalším zápasům odjížděli naši borci na Plzeňsko, kde hájili první místo v tabulce. A to nejprve na půdě úřadujícího mistra, v Přešticích. Utkání začalo od 16:00 za pěkného slunečného počasí. V prvním poločase jsme s domácími drželi krok a dokázali stáhnout jejich náskok na poločasových 9:10 z našeho pohledu.

Ve druhém poločase se nám nepovedl start a domácí si vybudovali rozhodující náskok. Bohužel se nám navíc zranili dva útočníci a ostatní byli pomláceni. Domácí vyhráli zaslouženě 15:19 díky přesnější střelbě a hlavně jejich ostrostřelec Ondra Hošťálek se nemýlil a vstřelil nám 11 branek. Celé utkání řídil Jirka Maidwalder z Ostopovic.

Sestava byla standartní – Brzobohatý, Tišler – Mikulecký, Doležal, Kešner, Sobotka, Barabáš – Kučerové, Barabáš, Louda a Horyna, kdy Barabáš s Loudou vstřelili po 4 brankách, Kučera M. přidal 3 a Kučera K. s Horynou po 2.

 

Michal Barabáš

 

 

8. října 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Avia Čakovice                16 : 14  (7 : 7)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, O. Barabáš, P. Kešner, J. Doležal, P. Mikulecký,

J. Sobotka, M. Kučera, T. Louda 5 br., M. Barabáš 4, K. Kučera 5, M. Horyna 2 

 

Komentář:

První říjnovou neděli jsme doma hostili Avii Čakovice. Je to náš nejbližší soupeř, a tak se jednalo o derby, čemuž přispěli i diváci z obou táborů. Pro nás to byl v letošním roce poslední zápas doma a zároveň jubilejní 50.zápas na domácí půdě v první lize, kterému přálo krásné slunečné počasí.

Do utkání jsme vstoupili velice dobře a rychle jsme se dostali do vedení, když obrana fungovala na výbornou a v útoku se dařilo ve složení Kučera-Louda-Horyna. V 18. minutě jsme vedli 7:3 a měli možnost vstřelit další branku. Dokonce jsme měli šestku. Bohužel se nepodařilo proměnit a tak jsme dali možnost hostujícím hráčům postupně stahovat náš náskok. Jelikož se do konce poločasu nikomu z pěti útočníků vstřelit branku, ačkoli jsme měli řadu šancí, tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 7:7. Obě obrany hrály velice dobře, čemuž kralovali strážci svých svatyní.

Ve druhém poločase to pokračovalo podobně. Opět dominovaly obě obrany a tak první branka padla až v 7. minutě. Hosté vždy dotahovali jednobrankový náskok, a když už jsme mohli odskočit na rozdíl dvou branek, tak jsme udělali nějakou chybu, aniž bychom se dostali do útočné třetiny. Dvě minuty před koncem jsme šli do vedení 15:14. Hosté trpělivě hráli do vyložené šance, kterou Brzobohatý zneškodnil. Měli jsme šanci utkání dohrát do konce. Nicméně hostující obrana obsadila útok, tak jsme museli jít 20 vteřin před koncem do střelby, kterou se podařilo proměnit. Hosté měli možnost ještě korigovat, ale bylo jasné, že se můžeme radovat z vítězství.

V brance kraloval Brzobohatý, před ním hrála výborně obrana ve složení Mikulecký, Doležal a Kešner, kterého střídal Sobotka. V útoku pak musel odstoupit kvůli zdravotním potížím Horyna, kterého nahradil Barabáš. Kučera s Loudou vstřelili 5 branek, Barabáš 4 a Horyna přidal 2. Na střídačce pak byl připraven Tišler, Barabáš O., Kučera M. Utkání řídil na obě strany stejným metrem Mirek Beran.

Děkujeme všem divákům za fandění a početnou návštěvu. Další zápasy odehrajeme venku a to již další víkend na hřišti úřadujících mistrů – Přešticích a v neděli pak v Nýřanech. Doma jsme odehráli 6 zápasů, kde jsme získali 11 bodů za 5výher a jednu remízu při skóre 118:105. Celkem pak máme doma z 50 utkání 23výher, 10remíz a 17 porážek při celkovém skóre 961:938.

 
   Michal Barabáš
 
 

30. září 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Žatec                            21 : 20  (9 : 9)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý 2br., M. Barabáš 2, M. Kučera 1, K. Kučera 5,

T. Louda 9, M. Horyna 2

 
Komentář:

V neděli jsme od 11 hodin hostili Šroubárnu Žatec, která se musí obejít bez kanonýra Daniela Nociara a i díky tomu jsou doposud bez dobu.

Nicméně úvod utkání tomu vůbec neodpovídal a hosté byli místy lepším týmem na hřišti. Poločas byl nakonec vyrovnaný a šlo se do šaten za stavu 9:9.

Ve druhém poločase hostující obrana přitvrdila a oba útoky dali po dvou brankách v rychlém sledu. Nicméně poté se hosté dostali do vedení 11:14, 12:15 a 13:16. Po time-outu jsme se dostali zpět na hřiště a manko začali postupně dotahovat. Dokonce jsme utkání i otočili a dostali se do vedení. Za stavu 21:20 bylo utkání ukončeno a hosté měli možnost trestného hodu po čase a tím pádem získat první bod. Naštěstí pro nás ho Vašek chytil a tak jsme se mohli radovat z vydřeného vítězství. Přestože jsme po většinu utkání byly horším týmem, tak jsme prokázali bojovnost a větší touhu po vítězství.

V brance se opět střídal Brzobohatý s Tišlerem, na obraně pak Mikulecký, Doležal, Sobotka a Kešner, na střídaní byl připraven Barabáš a v útoku se dařilo zejména ve druhém poločase ve složení Louda, Kučera K., Horyna. Louda se zaskvěl 9 góly, Kučera K. přidal 5, Horyna, Barabáš a Černý po 2 a Kučera M. 1 branku.

Utkání řídil bez problémů Lukáš Jáneš z Modřan. Poděkování míří, zejména za nedělní utkání, divákům, kteří nás hnali za ziskem bodů. I díky tomuto dvoukolu si držíme po 8. kole neporazitelnost a díky lepším utkání s Nezvěsticemi a Tymákovem vedeme průběžnou tabulku 1. ligy. Tímto zároveň zvu všechny příznivce na poslední letošní utkání na domácí půdě, kdy v neděli od 14:30 hostíme navrátivší se borce z Čakovic.

 

Michal Barabáš

 
 

29. září 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  – TJ Plzeň-Újezd                18 : 18 (10 : 11)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý 7br., M. Barabáš 6, M. Kučera 1, K. Kučera,

T. Louda 1, M. Horyna 3

 

Komentář:

Ahoj všem.Tento víkend jsme hostili na domácí půdě v sobotním utkání loňského finalistu z Plzně Újezd. Jelikož jsme letos ještě neprohráli a Újezdu se příliš nedaří, tak jsme v tomto utkání byli papírově za favority my. Bohužel jsme se museli obejít bez Luboše Dörfla, který si v dopoledním utkání ve Všenicích přetrhl achilovku a my mu přejeme brzké uzdravení a návrat mezi nás.

K utkání, které začalo za pěkného počasí hvizdem rozhodčího Jirky Bláhy, nastoupilo 7 statečných hostujících hráčů. Od počátku utkání to bylo vcelku vyrovnané utkání, kde padalo dost branek do obou svatyň. V průběhu prvního poločasu jsme se dostali do vedení 9:6, ovšem to bylo tak nějak vše a tak to byli hosté, kdo začal diktovat tempo hry a postupně otočil stav na poločasových 10:11 z našeho pohledu.

Ve druhém poločase se obě družstva střídala ve střílení branek a nikdo se nedostal do více brankového vedení. Za stavu 18:18 měli hosté možnost utkání rozhodnout, ale nám se podařilo přerušit v bezpečné vzdálenosti od branky a následně po rozehrání jsme přerušili utkání uvnitř brankoviště, takže nebyla šance dostat gól, a tak utkání skončilo nerozhodně 18:18.

Nutno podotknout, že v tomto utkání jsme nepodali příliš dobrý výkon a tím pádem je pro nás bod zlatý. V brance se střídal Brzobohatý s Tišlerem, na obraně pak Mikulecký, Doležal, Kešner, Barabáš a Sobotka. V útoku se střelecky dařilo v prvním poločase Barabášovi se 6 brankami a ve druhém poločase pak Černému se 7, Horynovi se 3, ke kterým přidal Louda a Kučera M. 1branku, Kryštof neskóroval. Utkání řídil bez problémů Jirka Bláha ze Staré Huti.

           

Michal Barábáš

 

16. září 2018

SK Studénka  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                  14 : 18  (9 : 10)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Sobotka,

J. Doležal, M. Barabáš 3 br., M. Kučera 5, K. Kučera 7, T. Louda 2, M. Horyna 1

                            

Komentář:

Ráno jsme se po snídani přesunuli kousek do Studénky, kde nás čekal zápas 5. kola. Studénka se do ligy vrátila po dvou letech a aktuálně měla na kontě 3body. Utkání začalo velice pěkným rozloučením s prezidentem Studénky. Počasí nám opět přálo, a tak jsme šli do boje.

Vstup do utkání nám nevyšel a opět to byla obrana s Vaškem, kdo držel naše šance na body stále ve hře. Domácí obrana hrála velice tvrdě, místy až zákeřně. Naši útočníci se rychle střídali, abychom přišli na správné složení, které by fungovalo. Bohužel jsme ještě v prvním poločase přišli o Horynu, kterému byl přišlápnut kotník. Do konce poločasu se nám povedlo utkání otočit a vést 10:9.

Do druhého poločasu přišla změna na beku, kde Kešnera nahradil Sobotka a vstup měl velice povedený. Naše obrana hrála velice dobře a v útoku se nám povedl start a vybudovat si tak rozhodující rozdíl. Ve 25. minutě jsme vedli 16:12. Do konce zápasu se rozdíl nezměnil a tak jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství 18:14, přestože jsme neproměnili dvě šestky. Sice to zní, jako kolovrátek, ale tohle mě nikdy neomrzí – znovu zahrála výborně obrana ve složení Mikulecký, Doležal, Kešner, ve druhém poločase pak Sobotka a na střídání byl připraven Barabáš. V brance čaroval a zejména ve druhém poločase přiváděl domácí střelce k šílenství Brzobohatý, kterému kryl záda Pruknar. V útoku pak opět Kučerové s Barabášem, nicméně toho složení vydrželo jen do 5. minuty, kdy oba Michalové nahradil Louda s Horynou. Postupně se prostřídali všichni. Kryštof se radoval ze 7mi branek, Michal dal 5, Bary 3, Tomáš 2 a Hory 1. Velice těžké utkání řídil Petr Šimánek.

 Je tedy jasné, že i po 6 zápasech jsme neporaženi a vyhříváme se v čele tabulky se ziskem 10 bodů. Následující víkend máme volno a poté máme 3 zápasy v řadě doma – Újezd, Žatce a Čakovice.

 

            Michal Barabáš

 
 

15. září 2018                 

Sokol Rokytnice  – TJ Sokol Podlázky-Dalovice                17 : 17  (6 : 7)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Sobotka,

J. Doležal, M. Barabáš 3 br., M. Kučera 8, K. Kučera 6, T. Louda, M. Horyna

 

Komentář:

Další víkend pro nás znamenal cestu na Moravu. Nejprve jsme v sobotu předehrávali 6. kolo a to na půdě Rokytnice, na kterou se nám moc nedaří a vždy nám utekl začátek zápasu. Utkání začalo od 16:00 za pěkného slunného počasí za hvizdu Lukáše Gorpiela ze Studénky.

Zpočátku to byl převážně souboj obran v čele s brankáři, kdy první branka padla až v 5. minutě z rukou domácích. Ve 12. minutě byl stav 2:2, v 19. minutě pak 3:3. Ve 23. minutě jsme se dostali do vedení 4:3. Do konce poločasu to bylo podobné a tak jsme šli do šaten za stavu 7:6 pro nás. Velice pěkné, tvrdé utkání, které korunoval výkon obou strážců svých svatyň.

Ve druhém poločase se začalo dávat více branek. V 19. minutě to byli opět domácí, kdo byl ve vedení a to v poměru 13:12. Ve 24. minutě jsme se z pokutového hodu dostali do vedení znovu my – 14:13. Ani jednomu se nepodařilo získat více než jednogólový náskok a tak to bylo drama až do konce. Domácí těsně před koncem srovnali na 17:17 z pokutového hodu a my jsme již nestihli ani ohrozit domácí bránu, takže jsme se rozešli po bodu.

V brance chytal po celý zápas Brzobohatý, kterému kryl záda Pruknar, na obraně pak Mikulecký, Doležal, Kešner a na střídačce byl připraven Sobotka s Barabášem. V útoku pak klasicky ve složení bratři Kučerové a Barabáš, kdy se postupně střídali s Loudou a Horynou. Znovu zahrála výborně obrana s Vaškem a v útoku se pak dařilo nejvíce Míšovi Kučerovi, který dal 8 branek, Kryštof přidal 6 a Barabáš 3, všechny z pokutových hodů. Velice pěkný výkon obou týmů sledovalo 110 domácích diváků a vytvořili pěknou kulisu domácím borcům. Rozhodčí Gorpiel zaslouží také pochvalu, jelikož zvládl utkání naprosto bez problémů. Po třech porážkách od tohoto soupeře a pravidelného účastníka play-off je tento bod určitě pěkný.

Po zápase jsme odcestovali do Pustějova, kde jsme večer poseděli při gulášku v místní hospůdce.

 

Michal Barabáš

 
 

9. září 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  Sokol Tymákov                 16 : 15  (8 : 7)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, J. Sobotka, P. Mikulecký, P. Kešner, O. Barabáš,

J. Doležal, M. Černý 4 br., M. Barabáš 1, M. Kučera 2, K. Kučera 3,

T. Louda 6, L. Dörfl,

 

Komentář:

V neděli jsme doma hostili doposud 100% Tymákov, který před letošní sezónou značně posílil své řady. Nicméně i tak jsme si na soupeře věřili, jelikož s nimi máme velice příznivou bilanci 4-2-2. Sestava byla oproti sobotě totožná, jen v útočných řadách nahradil Louda Horynu.

Vstup do utkání vyšel opět lépe hostům, kteří se ujali vedení 2:4, 3:5, 5:7. Vůbec nám nevycházela hra v útoku a ani zakončení. Po vystřídání Michalů Kučery a Barabáše za Loudu a Černého přišel zlom a konečně jsme se dostávali do lepších šancí. Do poločasu se nám podařilo skóre otočit v náš prospěch v poměru 8:7.

Druhý poločas probíhal obdobně, jako ten první skončil. Naši borci v zadních řadách hráli výborně a deptali Tymákovské střelce. Podařilo se nám si vybudovat 3-4brankový náskok, který jsme drželi ještě 6minut před koncem, kdy na tabuli svítilo 16:12. Bohužel se nám závěr utkání nedařil v útoku, a přestože jsme ještě měli získané 3 balony, tak jsme skóre nenavýšili a tak to byli hosté, kdo začal umazávat z našeho náskoku. Po celých 6 minut jsme nebyli schopni odpovědět a začali dělat zbytečné chyby a ztráty. Minutu před koncem zápasu šli do útoku hosté za stavu 16:14. Podařilo se jim skórovat a my měli na to, abychom posledních 45 vteřin dohráli, pokud možno, co nejdále od naší branky. To se povedlo a my se mohli radovat z další výhry se silným soupeřem a to v poměru 16:15.

Tento zápas se abnormálně vydařil obraně, díky které jsme tyto dva body získali. V útoku přišel zlom po vystřídání, kde se zaskvěl zejména Louda (6branek) s Černým (4branky), Kučera K. přidal 3, Michal 2 a Barabáš 1. Utkání řídil s velkým přehledem Josef Váca.

Děkujeme všem divákům za podporu. Následující sobotu předehráváme 6. kolo v Rokytnici a v neděli máme na programu 5. kolo na hřišti SK Studénka. Po 4 zápasech nám v tabulce patří 1. příčka s bilancí třech výher, jednou remízou a žádnou porážkou. Jen tak dále!

 

Michal Barabáš

 
 

8. září 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Sokol Nezvěstice             25 : 18  (13 : 9)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, J. Sobotka, P. Mikulecký, P. Kešner, O. Barabáš,

J. Doležal, M. Černý 1 br., M. Barabáš 14, M. Kučera 7, K. Kučera 3,

M. Horyna, L. Dörfl,

 

Komentář:

Další prvoligová utkání jsme o víkendu sehráli na domácí půdě se skvělým úspěchem, ale pěkně popořádku. V sobotu jsme od 16:00 za pěkného počasí a divácké podpoře hostili, pro nás obávané, Nezvěstice. Na tohoto soupeře se nám v první lize nedaří a bilanci máme 0-2-6! Navíc Nezvěstice mají výborný start do sezony a oba dosavadní duely s přehledem vyhráli.

Do utkání jsme nastoupili již tradičně ve složení Brzobohatý – Mikulecký, Doležal, Kešner – Kučera, Kučera, Barabáš a na střídání byli připraveni Tišler, Sobotka, Barabáš, Horyna, Dörfl, Černý.

Začátek utkání patřil hostům, kteří se ujali vedení 2:4, poté 3:5, ale pak jsme se konečně vzpamatovali na všech postech, kdy obrana eliminovala hostující snipery a v útoku jsme začali neomylně zakončovat. Postupně jsme skóre navyšovali až na poločasových 13:9.

Do druhého poločasu zpočátku vstoupila obě družstva několik brankami, ale po vystřídání brankáře přišlo opět několik vynesených balonů a to znamenalo navýšení náskoku. Po závěrečném hvizdu svítil na ukazateli stav 25:18 pro naše borce.

Celé utkání bylo velice útočné, pěkné i tvrdé, nelehké pro rozhodčího Jáneše, ale vypořádal se s tím velice dobře a utkání zvládl bez problémů. Opět stojí za vyzdvihnutí výkon celé obrany s brankáři, kdy i Tišler předvedl velice dobrý výkon. V útoku pak za zmínku stojí gólový příspěvek Michala Barabáše, který se prezentoval 14 góly, dalších 7 přidal Míša Kučera, 3 Kryštof Kučera a jednu Martin Černý.

 

Michal Barabáš

 
 

2. září 2018

Sokol Krčín  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                     18 : 18  (10 : 10)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, P. Kešner, O. Barabáš, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý 1 br., M. Barabáš 2, M. Kučera 5, K. Kučera 10, T. Louda

 

Komentář:

 První neděli v září jsme cestovali spolu s ženami na svá prvoligová klání do Krčína. Od 14:30 se představily ženy, které domácímu Krčínu uštědřily debakl v poměru 13:26 po poločase 8:12.

Od 16:00 čekal výhoz naše družstvo a i my jsme chtěli napodobit naše holky a přinejmenším bodovat. Po celé utkání bylo slunečné počasí a vstup do utkání vyšel lépe nám, když jsme se ujali vedení. Postupně jsme ho navýšili na 2:4, poté opět ztratili, abychom ho mohli opět získat – 8:10. Následně jsme ho do poločasu opět ztratili, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu 10:10. Utkání to bylo pěkné, vyrovnané, plné emocí.

Do druhého poločasu jsme vstoupili opět dobře a postupně si vytvořili náskok 11:13, 12:14, 12:15, po domácím time-outu přišel útlum v útoku a domácí díky zlepšené hře v obraně během chvíle srovnali krok na 15:15, 16:16 a následně šli dokonce do vedení 16:17. Nám se podařilo srovnat, domácí šli opět do vedení. V poslední minutě jsme srovnali na 18:18 díky pokutovému hodu a domácí měli možnost utkání dohrát a pokusit se strhnout na svou stranu. Skvěle v tu chvíli zahrála obrana, která donutila domácí střílet z nepřipravené pozice asi 10 vteřin před koncem. Rychlá rozehrávka na naše útočníky a přenesení hry do útočné třetiny s vidinou a pokusem o zvrat utkání. Bohužel i domácí obrana to zahrála výtečně a přerušila utkání daleko od svého brankoviště a rozhodčí utkání ukončil. Přesto jsme měli možnost trestného hodu z 10 metrů, ale neproměnili. Nakonec mohla obě družstva slavit bod z konečné remízy 18:18.

Prakticky po celé utkání jsme vedli my a až v poslední desetiminutovce to byli domácí, kdo byl o branku napřed, takže na jednu stranu je bod super, ale na druhou ne. Nicméně po dvou kolech máme na kontě 3body a můžeme se již připravovat na následující víkend, kdy doma hostíme v sobotu Nezvěstice a v neděli Tymákov, oba doposud stoprocentní celky.

Za vyzdvihnutí stojí výkon celého týmu a to na obraně ve složení Mikulecký, Doležal, Kešner, v čele s výtečným Brzobohatým a v útoku pak gólový příspěvek Kučery K., který nasázel 10 branek, Kučera M. přidal 5, Barabáš M. 2 a Černý 1 branku. Do branky byl připraven Pruknar, na obranu Sobotka a Barabáš O. a v útoku hrál ještě Louda. Rozhodčím obou utkání byl Petr Jančík, který toto velmi těžké utkání zvládl velice dobře.

 

Michal Barabáš

 
 

26. srpna 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Sokol Opatovice nad Labem       22 : 20  (12 : 10)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Doležal, O. Barabáš, P. Mikulecký,

M. Barabáš 9 br., M. Kučera 7, K. Kučera 5, T. Louda 1, M. Černý

Komentář:

Zdravím všechny příznivce házené, zejména pak té na Podlázkách! Pro ty z Vás, kteří nebyli na utkání, se ho pokusím zase trošku shrnout  Po letní pauze se nám poslední srpnovou neděli opět roztočil ligový kolotoč. Den před tím se nám páni rozhodčí řádně proškolili, takže vše bylo připraveno a nic nebránilo tomu to spustit. Po utkání žen, které bohužel podlehly favorizované Dobrušce 18:26 (10:13) se od 14:30 představili naši muži proti Opatovicím, které byli loni bronzoví.

Utkání začínalo za příjemného slunečného počasí a za velice slušné návštěvnosti. První výhoz následoval po minutě ticha za zesnulého Františka Kutu, který nás opustil minulou sobotu, a byli to právě naši borci, kdo začínal prvním útokem. Bohužel se nezdařil. Nicméně ani hosté neproměnili a tak jsme se následně ujali vedení 1:0. Postupem času jsme toto vedení navyšovali. Pěknou hrou v útoku, kde jsme si tvořili řadu vyložených šancí, jsme se dostali do vedení 12:8. Bohužel se nám to nepodařilo udržet a hosté korigovali na 12:10, přestože navíc neproměnili šestku po čase. V bráně chytal výtečně Vašek Brzobohatý a to i díky skvěle hrající obraně ve složení Petr Kešner, Pavel Mikulecký a Honza Doležal, který však z důvodu zranění do druhého poločasu už nenastoupil, protože by si hráči mohli splést jeho oko s balonem  a nahradil ho tak Ondřej Barabáš. V útoku se pak hrálo tradičně ve složení Michal a Kryštof Kučerovi spolu s Michalem Barabášem.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, kdy se nám podařilo vytvořit si rozhodující náskok a to 20:15. Po vyloučení Pavla Mikuleckého se hostům podařilo ještě korigovat, nutno podotknout, že z brejků, kdy jsme nebyli schopni po ztrátě míče střídat!

Rozhodčí Jarda Bukovský, který si vedl velice dobře a zkušeně, ukončil utkání za konečného stavu 22:20 pro Podlázky, přestože na šestky to bylo 1:8 pro hosty (proměněno 0:7). V útoku se blýskl Michal Barabáš 9 branky, Míša Kučera 7, Kryštof Kučera 5, Tomáš Louda přidal 1 a Martinovi Černému se za ty poslední 4 minuty na hřišti skórovat nepodařilo. Nutno však pochválit dobrý výkon celého týmu, který bojoval, a vcelku se dařilo.

Málem bych zapomněl, že se po roční pauze na střídačku v roli asistenta trenéra vrátil Jarda Louda a něco mi říká, že by měl zaplatit nějaké zápisné, opravte mě, pokud se pletu    Děkujeme všem divákům za návštěvu! Příští neděli zajíždíme na hřiště Sokola Krčín, tak kdo by chtěl, může nás přijet podpořit a to od 14:30 ženy a od 16:00 nás.

 

           Michal Barabáš

 

 

Výsledky sezóny 2017/2018

 

26. května 2018

TJ DIOSS Nýřany  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice             17 : 17  (6 : 8)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký, J. Doležal,

M. Kučera 6 br., K. Kučera 9, M. Barabáš 2, T. Louda

Komentář:

Po zápase jsme přejeli na Přeštickou elektrárnu, kde jsme při dobrém guláši a několika škopkách zlatavého plzeňského moku rozebírali tak nějak celou sezónu a i poslední nevydařený zápas. Na neděli jsme se tedy připravovali více než svědomitě a řekli si, že sezónu zakončíme důstojným výsledkem v Nýřanech, kterým se letos oproti minulým sezónám úplně nedaří. Pro jistotu postupu do play off potřebovali nutně zvítězit, aby nemuseli čekat na ostatní výsledky (nakonec jim i bod stačil díky prohře Tymákova a plichtě Žatce mohli slavit postup do PO).

Utkání začalo za hvizdu sudího Petra Raucha v 11:00 a my měli opět dobrý start do zápasu. Díky famóznímu výkonu Brzobohatého a celé obraně jsme diktovali tempo hry a do šaten jsme šli s vedením 8:6.

I ve druhém poločase se dařilo podobně a zhruba do 25. minuty jsme stále udržovali vedení na naší straně. Poté přišlo vyloučení Pavla Mikuleckého a domácí několika rychlými góly utkání srovnali. Dvě a půl minuty před koncem jsme měli útok, který jsme zakončili střelbou po signalizované pasivitě, bohužel však bez branky a tak to byli domácí, kdo mohl strhnout vítězství na svoji stranu. Dvacet vteřin do konce utkání a Brzobohatý vytáhl další dva zákroky a tím pádem byl stav daný a to 17:17.

Nejlepším našim hráčem byl po zásluze vyhlášen právě Vašek, kterého však dnes velice dobře doplňovala obrana ve složení Mikulecký, Kešner, Sobotka. Na střídání byl pak připraven Doležal a do branky Tišler. V útoku se střelecky dařilo Kučerovi K. s 9 góly, Kučera M. přidal 6 a Barabáš 2, do zápasu na pár minut zasáhl i Louda, který však neskóroval.

Celou sezónu jsme tak zakončili na 10. místě se 16 body za 5 výher, 6 remíz a 11 porážek. Po celé jaro nás o lepší výsledky připravily hlavně stopky za červené karty, kterých bylo sice dost (celkem 16!!), ale mnohdy absurdní a nesouhlasím, aby se úder na obličej nerozlišoval na úder a „úder“… Další věcí je to, že z venkovních hřišť jsme přivezli !!pouze!! 4 body za 1 výhru v prvním kole a pak remízy v Tymákově a Nýřanech. Pro příští sezónu by chtělo více potrénovat a hlavně se zamyslet na lepším přístupu, nejen k tréninkům, ale celkově k zápasům a to zejména těm venkovním.  Všem hráčům, divákům i realizačnímu týmu patří velké díky za celou sezónu i předvedené výkony.

Příští rok slavíme 90 let od založení klubu a opět ji budeme trávit v nejvyšší soutěži, kterou doufejme udrží i naše ženy. Společně můžeme zakončit sezónu 15.6. od 16:00 na hřišti, kde se bude točit pěkné prasátko a proudem poteče náš oblíbený zlatavý elixír.

 

Michal Barabáš

 

 

27. května 2018

TJ Přeštice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice             22 : 16  (12 : 12) 

Sestava:

R. Pruknar, P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Kučera 1 br., K. Kučera 7, M. Barabáš 6, T. Louda 2

Komentář:

Poslední květnový víkend jeli naši borci k závěrečnému dvoukolu na Plzeňsko a v zádech měli jistotu záchrany I. ligy i pro příští sezónu, takže jsme mohli hrát absolutně v klidu a bez nervů. V sestavě jsme se museli obejít bez Černého, Horyny, Dörfla, Barabáše O. a Havla, jinak jsme jeli vcelku kompletní.

V sobotu nás hostili Přeštice, kterým aktuálně patří 2. příčka. Do utkání jsme vstoupili velice dobře a již od počátku jsme se ujali vedení, které jsme postupně navyšovali! Ve 24. minutě jsme vedli dokonce 12:8, ale nevydrželi jsme nastolené tempo v útočných řadách a za úmorného vedra všem čtyřem našim snajprům docházely síly a s nimi i střelný prach. Takže se domácí dostali do zápasu a ještě do poločasu vyrovnali na 12:12.

Vstup do druhého poločasu nám vůbec nevyšel a obraz hry byl podobný, jako poslední minuty v tom prvním. Domácí se prosazovali, a přestože nás držela dobře hrající obrana, tak jsme 13. branku dokázali vsítit až ve 12. minutě druhého poločasu. Bezmála dvacetiminutový výpadek v útočných řadách rozhodl a domácí zaslouženě vyhráli 22:16.

V brance po většinu zápasu chytal Brzobohatý, kterého na pár chvil střídal Pruknar. V obraně jsme skoro celý zápas hráli ve složení Mikulecký, Kešner a Sobotka, kterého ve druhém poločase nahradil Doležal a na střídání byl v dresu připraven ještě Tišler. V útoku se zejména v 1. poločase dařilo střelecky Kučerovi K. s konečnými 7 brankami, Barabášovi se 6, Louda přidal 2 a Kučera M. 1 branku. Rozhodčí Honza Baumruk odpískal toto pohodové utkání naprosto bez problémů!

 

Michal Barabáš

 

 

13. května 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Sokol Nezvěstice       16 : 16  (9 : 8)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, P. Tišler, K. Havel, L. Dörfl, J. Sobotka,

P. Mikulecký, M. Černý 4, M. Horyna 1, M. Barabáš, M. Kučera 4,

K. Kučera 7, T. Louda

Komentář:

K nedělnímu utkání jsme nastoupili úplně ve stejném složení, jen ubyl Honza Mikulecký.

Utkání začalo opět za slunečného počasí od 11:00, ale oproti sobotě to bylo se soupeřem, na kterého se nám vůbec nedaří. První poločas byl z obou stran podobný, kdy obě obrany hráli velice dobře a tvrdě, tudíž se útočným řadám moc nedařilo. Přesto jsme šli do šaten za stavu 9:8.

Do druhého poločasu jsme vstoupili více než dobře!! Obrana zásobovala útočné řady několika balóny, které se podařilo proměnit ve slušný náskok 14:9 v 16. minutě. Soupeře jsme měli na lopatě, dokonce za stavu 14:11 obdržel ve 23. minutě ČK na 5 minut. Bohužel jsme tento náskok prohospodařili. Ještě dvě minuty před koncem jsme vedli o dvě branky, ale pokaždé jsme ztratili balon nahrávkou a soupeři dovolili korigovat, aby trestem po čase vyrovnali na konečných 16:16.

O branky se podělil Kučera K. - 7, Kučera M. a Černý po 4, Horyna 1. Před utkáním jsme věděli, že na záchranu nám stačí udělat bod a asi bychom ho i brali, jelikož se nám na Nezvěstice nedaří, ale po takovém průběhu je to spíše ztráta a potvrzení nepříznivé bilance 0-2-6 při skóre 127:154.

Nicméně i tak jsme měli důvod k radosti, jelikož i pro příští sezónu, kdy slavíme 90.let od založení klubu budeme PRVOLIGOVÝ (už 5. sezónu v kuse). Za všechny hráče bychom chtěli poděkovat všem fanouškům za celou sezónu, jelikož poslední dva zápasy odehrajeme za 14dní venku – konkrétně nás čekají našlapané Přeštice a Nýřany. Celkově se nám doma vcelku dařilo, kde jsme z 11 domácích zápasů získali 12 bodů za 4 výhry, 4 remízy a 3 porážky s kladným skóre 223:218!

 

Michal Barabáš

 

 

12. května 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  Sokol Tymákov            24 : 24  (14 : 13)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, P. Tišler, K. Havel, L. Dörfl, J. Mikulecký, J. Sobotka,

P. Mikulecký, M. Černý, M. Horyna, M. Barabáš 9, M. Kučera 4, K. Kučera 8,

T. Louda 3

Komentář:

Naše borce čekalo po sérii porážek domácí dvoukolo, kde jsme potřebovali bodovat. Nejprve jsme v sobotu hostili za krásného počasí útočně laděný Tymákov, kde ve vzájemných utkáních padá spoustu branek a na podzim jsme v Tymákově urvali dob za plichtu 21:21.

V sestavě jsme se ještě tento víkend museli obejít bez Kešnera a O. Barabáše, kteří si stále odpykávají své tresty za karty, bohužel k nim přibyl ještě Doležal, který odletěl na dovolenou. Ještě před utkáním obdržel náš kapitán cenu od oddílu, jak jinak, než tekutou, za veliký úspěch, kdy se umístil v anketě nejlepší házenkář za rok 2017 na 2. místě – gratulujeme. Paradoxem bylo, že na to koukal ze soupeřových řad vítěz, Lukáš Zimmermann, kterému také gratulujeme.

Utkání začalo za hvizdu Libora Bittnera od 16:00 za pěkné divácké kulisy výhozem domácích. Bohužel se nepodařilo skórovat, a tak měli lepší vstup do utkání hosté, které se ujali vedení 2:5, 4:7. Teprve poté jsme začali sbírat nějaké balony, které jsme úspěšně proměňovali. Od počátku utkání bylo znovu jasné, že to budou střelecké hody. Ve 24. minutě jsme srovnávali na 11:11. Do konce poločasu se nám podařilo skóre otočit a jít do šaten s jednobrankovým vedením v zádech – 14:13.

Do druhého poločasu začínali výhozem hosté a srovnali. Postupem času se jim opět podařilo skóre otočit na 19:20. Dokonce už vedli hosté 22:24, ale nám se podařilo v posledních vteřinách srovnat na konečných 24:24 a nic na tom nezměnil ani trest po čase zhruba na polovině hřiště. Velice pohledné utkání, které bylo nahoru dolu a ačkoli padlo na každé straně 24 branek, tak se oba gólmani vcelku činili a měli dost zákroků.

V našich řadách se dařilo v útoku ve složení Kučera K. – 8branek, Barabáš M. – 9 branek, u kterých se střídal Kučera M. – 4 branky a Louda – 3 branky. Na střídačce byl připravený Horyna a Černý. V brance po většinu zápasu chytal Brzobohatý, kterého střídal a kryl záda Pruknar. V obraně jsme nastoupili trošku netradičně, kdy jsme se rozhodli dát do obrany místo Barabáše, Dörfla a to se ukázalo jako dobrý tah, jelikož ještě nemá nohu úplně ok, přesto zahrál díky své síle velice slušně a v útoku se naopak dařilo výborně rychlé útočné hře. Tudíž v obraně celý zápas odehrál Sobotka, Mikulecký a Dörfl, na střídání byl připraven Havel a dokonce svoji prvoligovou premiéru si odbyl Honza Mikulcký, který byl připraven naskočit. Opět jsme potvrdili, že se nám na Tymákov daří a potvrdili jsme příznivou bilanci 4-2-2 při skóre 167:159.

 

Michal Barabáš

 

 

29. dubna 2018

SSK Vítkovice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice              22 : 14  (10 : 6)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, P. Mikulecký, J. Doležal, J. Sobotka,

M. Barabáš 1 br., M. Kučera 2, K. Kučera 9, M. Horyna 2

Komentář:

Poslední dubnovou neděli vyjížděli naši borci na půdu posledních Vítkovic.
V posledním klání na jejich půdě jsme dostali slušnou lekci a odjížděli s ostudným výpraskem 17:24, proto jsme byli odhodláni napravit dojem na hřišti Vítkovic. Bohužel jsme se museli obejít bez distancovaného Kešnera s Barabášem O., k nim přibyl zraněný Havel, Louda a Dörfl, z osobních důvodů nejel ani Martin Černý, takže jsme jeli pouze s jedním hráčem do pole na střídání. Přesto jsme se chtěli o výsledek poprat a nechat na hřišti vše.

Utkání začalo za hvizdu pana rozhodčího Miloně Zieglera, který odpískal celé utkání na výbornou, v 10:30. Počasí bylo krásné a i díky tomu byl všude po hřišti posypaný pyl, což bylo na alergika Horynu až příliš.:) Opět nám nevyšel start do zápasu, kdy jsme se nedokázali prosadit přes dobře hrající domácí obranu v čele se skvěle chytajícím Kratochvílem. Přispěl k tomu i těžší balon. Ale v zápase držela nás obrana s výtečným Pruknarem. První branku jsme dokázali vstřelit až v našem pátém tahu na bránu domácích a snižovali tak v 11. minutě na 3:1. Domácí rychle odpověděli, ale pak jsme měli zase slovo my a dotáhli se na 4:3. Za stavu 7:6 pro domácí jsme měli možnost srovnat, ale nepodařilo se. Ani v dalších třech pokusech, a když domácí dali gól z trestu po čase na 10:6, tak byli opět na koni a my měli nad čím přemýšlet.

Ve druhém poločase hráli domácí značně uvolněně a my příliš v křeči, složitě, pomalu a ani střelba nebyla tak razantní a přesná. Díky riskování a odhodlání s výsledkem něco udělat jsme se v tom topili stále víc a víc a domácí přidávali jeden gól za druhým, přestože oba brankáři měli výborných několik zákroků. Hráli s lehkostí a s komfortním náskokem v zádech si mohli dovolit i věci, které by si za vyrovnaného stavu nedovolili. Konečný stav hovoří opět jasně pro domácí, kteří nám zase nadělili klepec a zaslouženě se radovali z výhry 22:14. My mohli pouze sednout do auta a jet přes půl republiky zpráskaní jak psi.:(

Pochvalu zaslouží za výkon pouze brankáři, průměr zahrála obrana a hluboko pod průměrem skončil celý útok. I přes hrozivý výsledek jsme se až do konce zápasu rvali a nechali na hřišti všechno, aniž by se na to někdo nějakým způsobem vykašlal. Bohužel jsme už před zápasem zbytečně plašili, že chytá zase Kraťas, na obraně hraje Botko a je v útoku ten a ten. Podle toho vypadal i celý zápas.
Domácím gratulujeme a tak nějak nechápu, jak mohou mít na kontě pouze 7 bodů, protože v plné sestavě by byli schopni hrát také s kýmkoliv.
Opět se potvrdilo, že nejde jezdit na venkovní zápasy v oslabené sestavě, jinak bychom se mohli propadat tabulkou až na úplné dno. Veselí doma porazilo Krčín, takže náš náskok na sestupové příčky činí pouze 3 body, oproti tomu tak ztrácíme pouhé 3 body na 6. Místo.

Příští víkend se hrají v Přešticích mezizemské utkání, takže máme volno a 12.+13.5. se představíme v domácím dvoukole, kde hostíme postupně Tymákov a Nezvěstice, kde nutně potřebujeme bodovat.

zápasem navíc.

 

            Michal Barabáš

 

 

22. dubna 2018                

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  Sokol Rokytnice                  16 : 19  (7 : 10)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, K. Havel,

J. Doležal, M. Černý 4 br., M. Barabáš 3, M. Kučera 6, K. Kučera 1, T. Louda 1,

M. Horyna 1

Komentář:

V neděli jsme opět za krásného počasí od 11:30 hostili Sokol Rokytnici a opět nám moc nevyšel start do zápasu, kde jsme se těžko prosazovali proti výborně hrající obraně hostí, kterou podpořil výtečný gólman. Hosté si postupně vypracovali 3 brankový náskok, který jsme v samém závěru mohli snížit na rozdíl jediné. Bohužel přišla ztráta a z brejku hosté znovu udeřili, takže šli do šaten za stavu 7:10 z našeho pohledu.

Ve druhém poločase padaly branky na obou stranách pravidelně a ve stejném sledu. Bohužel po několika zmařených šancích se dostala Rokytka do vedení 10:16. Teprve v posledních 15 minutách se začalo dařit na obou frontách a my jsme postupně ukrajovali z náskoku soupeře, který značně znervózněl. Bohužel v závěru přidali hosté dvě branky a tím se udrželi stále v náskoku, alespoň dvou branek. Poslední minutu jsme dohráli v útoku bez vstřelené branky a tak se hosté mohli radovat z vítězství 16:19.

O branky se u nás podělili: Michal Kučera 6, Michal Barabáš 3, Černý 4, Kryštof Kučera, Louda a Horyna po 1 brance. Utkání řídil s přehledem Jarda Bukovský ze Žatce. Obrana fungovala opět vcelku dobře, kdy je podpořili v obou zápasech dobře chytající gólmani. Bohužel byla Rokytnice nad naše síly, na všech frontách byla o něco lepším týmem a zaslouženě vyhrála. Za oba domácí zápasy děkujeme fanouškům a budeme se znovu těšit po reprezentační pauze a to 12. a 13. května. Následující víkend jedeme do Vítkovic, kde svedeme další velice důležité utkání o ligové body.

 

Michal Barabáš

 

 

21. dubna 2018

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  SKNH Veselí n/M                   19 : 16  (7 : 7)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, K. Havel,

J. Doležal, M. Černý 3 br., M. Barabáš, M. Kučera 9, K. Kučera 6, T. Louda 1

Komentář:

Po třech porážkách venku jsme se konečně představili i doma a to hned dvakrát. Nejprve jsme v sobotu v předehrávce hostili nováčka z Veselí nad Moravou. Utkání začalo od 15hodin za krásného počasí a s pěknou diváckou návštěvou. Do sestavy se vrátil Pavel Mikulecký i Ondřej Barabáš, naopak stále chyběl oba zápasy Honza Sobotka, který si stále odpykává trest za karty.

Začátek utkání byl nervózní a překvapivě dominovaly obě obrany včele s výtečnými gólmany. Ve 25. minutě byl stav 3:3, nicméně je nutné podotknout, že se zhruba 5minut nehrálo pro několik vyloučení nebo ošetřování. I po 30. minutách svítil na ukazateli nerozhodný stav 7:7, kdy nám bohužel moc nefungovala spolupráce v útočných řadách.

Ovšem to se ve druhém poločase změnilo a najednou začaly padat branky, ale na obou stranách. Teprve za stavu 14:12 jsme se poprvé trhli do tří brankového náskoku, který jsme už nepustili a mohli jsme se tak radovat z důležité výhry 19:16 a odskočili jsme strašákovi sestupu na 5 bodů.

Veselí předvedlo pěkné utkání, zejména obrana jim opět zahrála velice dobře. Nás držela také obrana v čele s Brzobohatým a v útoku se pak dařilo Míšovi Kučerovi s 9 brankami, kterého doplnil Kryštof Kučera se 6, Černý se 3 a Louda 1 brankou. Rozhodčím utkání byl Jiří Bláha ze Staré Hutě.

 

Michal Barabáš

 

 

15. dubna 2018

TJ Plzeň-Újezd  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                       23 : 14 (11 : 8)

Sestava: P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Doležal, 

M. Barabáš 9 br., M. Kučera 2, K. Kučera 3, L. Dörfl

Komentář:

Druhý den jsme se museli navíc obejít bez Loudy a Havla, takže do obrany nastoupil Dorfl, Doležal a Kešner. Do útoku Kučera, Kučera, Barabáš, do Branky Brzobohatý a na střídání byl připraven Tišler. S domácími jsme drželi krok cca do 10. minuty, než se zranil Dorfl, který do té doby hrál velice dobře. Takže do obrany nastoupil Tišler a my přišli o jediného hráče na střídání.

O poločase vedli domácí 11:8. Ještě do stavu 15:12 jsme měli teoretickou šanci držet krok, ale to se nestalo, a tak domácí v pohodě navyšovali skóre až na konečných, z našeho pohledu hrůzných, 14:23. V brance se několika povedenými zákroky předvedl Brzobohatý a v útoku se o branky podělili následovně: Barabáš 9, Kučera K. 3 a Kučera M. 2 branky. Nezbývá než toto dvoukolo hodit za hlavu, zejména pak sobotní zápas a soustředit se na následující domácí dvoukolo, kdy hostíme v sobotu od 15:00 Veselí a v neděli od 11:00 rozjetou Rokytnici a po nás naše ženy hostí celek z Dobrušky.
Tímto jste všichni srdečně zváni

 

       Michal Barabáš

 

 

14. dubna 2018

TJ Šroubárna Žatec  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice            26 : 24  (13 : 12)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Doležal, K. Havel, M. Barabáš 2 br.,

M. Kučera 4, K. Kučera 7, L. Dörfl 1, T. Louda 10

Komentář:

Po prohře v Opatovicích zajížděli naši borci opět na hřiště soupeřů. Tentokrát nás v sobotu čekal Žatec, který má stejně bodů jako my a očekával se tedy urputný boj a opět útočně laděný styl hry a v neděli pak vedoucí tým tabulky – Plzeň Újezd. Začneme tedy postupně.

Do Žatce jsme odjeli ještě více oslabení než minulý týden do Opatovic. Chyběl zraněný Ondra Barabáš, Michal Horyna a Radek Pruknar, distancovaný Pavel Mikulecký a Honza Sobotka a pak ještě Martin Černý. Takže jsme odjeli do Branky s Pavlem Tišlerem a Vaškem Brzobohatým, do obrany pak Petr Kešner, Honza Doležal a Karel Havel. V útoku bratři Kučerové, Michal Barabáš, Tomáš Louda a Luboš Dorfl.

Od počátku utkání se prosazovali podle očekávání oba útoky rychlou systémovou hrou a ani na jedné straně nepřicházely kýžené zákroky od gólmanů. U nás se dařilo ve složení Kučera, Kučera, Barabáš. Ve 13. minutě svítil na ukazateli stav 8:8!! Poté přišlo vyloučení Kešnera a my jsme museli reagovat stažením z útoku Barabáše, kterého nahradil Dorfl. Bohužel přišla ztráta v útoku, a tak šli domácí do šaten za stavu 13:12.

Do druhého poločasu byl úkol jasný, eliminovat domácí střelce a chytit nějaký balon a naopak pokračovat ve střílení branek. Bohužel se nepovedlo ani jedno a domácí brankář zavřel na prvních 10 minut 2. poločasu branku. Tím pádem se domácí dostali do rozhodujícího trháku 15:12. Reagovali jsme stažením Dorfla, kterého nahradil Louda. Poté jsme se opět rozstříleli, ale bohužel stále nepřicházel žádný zákrok, takže jsme neměli šanci na úspěch a domácí se mohli radovat z výhry 26:24. Střelecky se dařilo Loudovi, který dal 10!branek za zhruba 20 minut, doplnil ho Kučera K. se 7, Kučera M. 4, Barabáš 2 a Dorfl 1. Cestou do Plzně jsme měli alespoň o čem přemýšlet a potvrdilo se, že bez tréninků to nepůjde. :(

 

        Michal Barabáš

 

 

8. dubna 2018

TJ Sokol Opatovice nad Labem -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice     25 : 22  (14 : 12)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Sobotka, J. Doležal, K. Havel,

M. Barabáš 5 br., M. Kučera 3, K. Kučera 13, T. Louda 1

Komentář:

Po zimní pauze jsme opět nazuli hrací obuv, oblékli dresy a vyběhli na hřiště. Tentokrát nás hned na úvod čekal těžký oříšek v podobě Sokola Opatovic nad Labem. V zimě jsme se utkali pouze jednou, kde jsme se rozešli smírně ve čtvrtfinále českého poháru. Vzájemné zápasy pokaždé nabídnou kvalitní podívanou a zejména brankové hody a ani teď tomu nebylo jinak. K utkání jsme jeli v trošku oslabené sestavě, kdy nám chyběl zraněný Ondra Barabáš, Michal Horyna, Luboš Dorfl, Radek Pruknar, Martin Černý a distancovaný Pavel Mikulecký. Naopak se do sestavy po roční pauze vrátil Tomáš Louda a Kajda Havel.

Bohužel nám nevyšel start do utkání a to vlastně rozhodlo o výsledku. První útok skončil technickou chybou, další dva útoky špatnou střelbou a rázem to bylo v 5. minutě 3:0 pro domácí. Teprve poté jsme začali střílet góly i my, ale domácí snajpři byli nekompromisní – 11útoků=11 branek v naší síti. Do poločasu se nám podařilo v závěru vstřelit branku a korigovat na 14:12 pro domácí.

Po poločase šli do útoku domácí a opět z toho byla branka. Zhruba do 20. minuty 2. poločasu to bylo pořád nahoru dolu a až v závěru domácí ze svého tempa zvolnili, ale na více než dvou brankový rozdíl jsme se nepřiblížili, a tak se mohli z první jarní výhry radovat borci z Opatovic za konečný výsledek 25:22.

V brance se točil Vašek Brzobohatý s Pavlem Tišlerem, na obraně pak Honza Sobotka, Honza Doležal, Petr Kešner a Karel Havel. V útoku po celý zápas hrál Kryštof Kučera (13branek), Michal Barabáš (5branek), Michal Kučera (3branky), kterého ve druhém poločase nahradil Tomáš Louda (1branka). Domácí vyhráli zaslouženě a zkušeně nás nepustili po zpackaném začátku zpět do utkání. Přestože jsme v závěru měli několik zákroků, chycenou šestku atd., tak se vždy balon odrazil zpět do ruky domácích útočníků, kteří pak znovu mohli skórovat.

Utkání řídil zkušený arbitr Honza Václavek. Následující víkend zajíždíme k důležitému utkání do Žatce a v neděli pak k lídrům z Újezda.

 

      Michal Barabáš

 

 

22. října 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  Sokol Krčín                     18 : 21  (9 : 12)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý 3 br., M. Horyna, M. Barabáš, M. Kučera 4, K. Kučera 11,

L. Dörfl

Komentář:

 Tentokrát pozdě, ale přece.

V neděli jsme doma hostili Sokol Krčín. Nejprve se představily ženy, které slavily velice povedený víkend, kdy získaly všechny 4 body po nedělní výhře 19:18. Poté jsme nastoupili za pěkné divácké podpory i my.

Nicméně vstup do utkání se povedl lépe hostům, kteří se ujali vedení 0:2. V 10. minutě jsme srovnali na 2:2, ovšem poté to byli opět zkušení borci z východních Čech, kteří tahali za delší kolec lana. Díky přesnější střelbě se ujali poločasového vedení 9:12.

Ve druhém poločase se oba soupeři střídali ve střílení branek. Nám se postupně podařilo v 15. minutě dotáhnout stav nejprve 14:15, poté 15:16. Bohužel nepřesnou koncovkou jsme soupeři dovolili, aby zatloukl poslední hřebíčky do naší pomyslné rakve a dokráčel k zaslouženému vítězství 18:21. Krčín nám oplatil porážku z prvního kola, kde jsme slavili překvapivou výhru 20:16.

V utkání bych vyzdvihl týmový výkon, ale o možný bodový zisk jsme se připravili sami, když jsme hned od začátku utkání kupily několik zbytečných chyb a když jsme se dotáhli na rozdíl jedné branky, tak selhala koncovka a to proti takto zkušenému týmu, který má bohaté zkušenosti s play off bohužel nestačí. Utkání řídil spolehlivě Petr Jančík.

 

Za celý podzim bych chtěl pochválit fanoušky, kteří na naše utkání chodí pravidelně v nemalém počtu a podporují nás – DĚKUJEME!! 

Celkově lze hodnotit podzim jako povedený, když máme na kontě pěkných 11 bodů. Bohužel se nám nepodařilo několik venkovních zápasů, kde jsme překvapivě prohráli a naopak jsme získali i několik překvapivých bodů, zejména doma. Díky tomu nám patří pěkné 7. místo, když na 4. místo ztrácíme pouhé 3 body. Ale pozor, na 10. místo máme náskok pouhé dva body, o čemž svědčí vyrovnanost soutěže. Po podzimu máme na sestupové příčky náskok 6 bodů, takže doufejme, že se letos poprvé pokusíme hrát až do konce o play off, namísto nepříjemných bojů o udržení do posledního kola. To je ovšem ve hvězdách a moudřejší budeme ke konci jara.

Dalším pozitivem je, že se prozatím nikdo vážněji nezranil, tak jako tomu bylo v předešlých sezónách. Taky bychom chtěli poděkovat hostujícím hráčům, kteří rychle zapadli do týmu, ovšem některé z nich bereme už jako naše.

V zimní přestávce nás čeká několik přípravných turnajů a hlavně pak český pohár, ve kterém chceme zkusit navázat na skvělý úspěch z loňského finále.

 

Michal Barabáš

 

 

15. října 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ DIOSS Nýřany           29 : 21  (14 : 10)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý 2 br., M. Kučera 8, K. Kučera 11, M. Barabáš, L. Dörfl 7,

M. Horyna 1

Komentář:

V neděli jsme po zápase žen hostili loňského finalistu, který letos zaostává za loňskými výsledky – Dioss Nýřany. Utkání začalo na místy vlhkém povrchu, ale za pěkného počasí, které před obědem nalákalo ještě více diváků, než na sobotní utkání.

Od počátku se taktovky ujali domácí a vytvořili si náskok, který postupně narůstal až na rozdíl 6 branek. Do konce poločasu Hosté snížili na rozdíl 4 branek a tam se šlo do šaten za stavu 14:10 pro domácí. Rychlá, tvrdá, útočně laděná házená z obou stran, se spousty branek a zároveň zákroků gólmanů z obou stran – v takovém duchu se nesl celý první poločas.

Ve druhém poločase se prakticky nic nezměnilo, utkání pokračovalo ve stejném trendu, kde si domácí vybudovali až 7mi brankový náskok, a tak se mohli předvést na hřišti všichni borci. Hostům se podařilo ve druhém poločase přiblížit maximálně na rozdíl 3 branek, ale to bylo vše. Domácí toto další velice pohledné utkání dovedli do vítězného konce 29:21 zaslouženě.

V brance čaroval opět Brzobohatý, kterého ve druhém poločase v průběhu vystřídal Tišler, který se také předvedl velice dobrým výkonem. Na obraně po celý zápas hrál halfa na středu Mikelcký, na kraji pak Barabáš O., kterého z důvodu zranění musel vystřídat Barabáš M., kterého v průběhu druhého poločasu nahradil Doležal. Na beku hrál Kešner, kterého vystřídal na posledních 15minut Sobotka. V útoku pak kdo jiný, než Kučera K., který dal 11 branek, Kučera M. 8, Dofrl 7, Černý 2 a Horyna 1.

Celkově lze tento hrací víkend hodnotit velice kladně, když jsme získali se špičkou tabulky 3 body ze 4 možných. A všichni hráči i diváci zaslouží pochvalu. :)

Příští týden nás čeká předehrávka 12. kola, kdy doma hostíme od 14:30 Sokol Krčín a poté nastane zimní pauza. Po polovině sezóny se nacházíme na pěkném 7. místě s 11 body. Nicméně rozdíl mezi 4. a 9. celkem jsou pouhé 3 body!! Na chvostu se krčí s 5 body nováček z Veselí a se 3 body Vítkovice.

   

Michal Barabáš

 

 

14. října 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Přeštice                     18 : 18  (9 : 8 )

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý, M. Kučera 5 br., K. Kučera 11, M. Barabáš, L. Dörfl 2,

M. Horyna

Komentář:

V rámci 10. kola jsme na domácí půdě hostili od 16:00 posledního mistra ČR a aktuálně vedoucí tým první ligy – TJ Přeštice. Házené přálo pěkné počasí, a tak Honza Malý přivedl obě družstva na hrací plochu.

Začátek vyšel našim borcům famózně a ujali se vedení 5:1. Nicméně zkušení borci z Přeštic hráli trpělivě a dostali se bez problémů zpět do zápasu, přesto neustále dotahovali 1-2 brankové vedení domácích. Do poločasu ještě hosté korigovali ze šestky po čase na 9:8 z našeho pohledu.

Do druhého poločasu vstoupily obě obrany ještě tvrději než v tom prvním. Hosté se dostali poprvé v zápase do vedení 11:12, ovšem stále se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Za stavu 17:17 zbývala do konce necelá minuta a my měli možnost utkání dohrát a pokusit se ho dotáhnout do vítězného konce. Bohužel přišla ukvapená střelba do bloku obránce, a tak to byli hosté, kdo měl utkání ve svých rukách. Po faulu na našem kraji brankoviště zbývalo do konce zápasu půl minuty. Hosté trest rychle rozehráli a vstřelili několik vteřin před koncem rozdílovou branku. Po rychlé rozehrávce vzal vše na sebe, kdo jiná než kapitán, Kryštof Kučera a vybojoval si trest na středu brankoviště. Rozhodčí utkání ukončil a my měli možnost vyrovnat. Jak jsme v minulosti měli na dohazované tresty smůlu, tak opak je pravdou a Kryštof opět vstřelil branku na konečných 18:18.

Utkání to bylo velice tvrdé z obou stran, diváci měli možnost vidět jednoho z nejlepších týmů v první lize a určitě to byla pěkná podívaná. Remíza je pro nás s tímto soupeřem velice příjemná.

V brance chytali výborně Brzobohatý s Pruknarem. Na obraně pak po většinu utkání hrál Barabáš O., Mikulecký a na beku začal Doležal, kterého ještě v prvním poločase vystřídal Sobotka. V útoku pak opět řídili bratři Kučerové, kdy Kryštof dával 11 branek, Michal 5, kterým sekundoval Barabáš M, kterého v polovině druhého poločasu střída Dorfl – 2 branky. Na střídání byli připraveni Kešner, Černý a Michal Horyna

 

Michal Barabáš

 

 

1. října 2017

TJ Sokol Nezvěstice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice          17 : 9   (7 : 4)

Sestava:

R. Pruknar, P. Tišler, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý 5 br., M. Horyna 3, M. Barabáš, M. Kučera,

K. Kučera 1 

Komentář:

V neděli jsme za nekřesťanského času 8:30 zahájili utkání v Nezvěsticích. V bráně čaroval Tišler, před ním mu zeď postavil na beku Doležal, na středu Mikulecký a na kraji Barabáš O.

Když jsem napsal zeď, tak jsem to myslel doslova, celá obrana hrála prim v tomto utkání a jen díky naší nemohoucnosti vstřelit branku jsme stále dotahovali soupeřův náskok. V 10. minutě jsme srovnávali na 1:1, v 19. minutě na 2:2. Poté se domácí „trhli“ a do poločasu navýšili na 7:4.

Přesto to nebyla ztráta, která by se nedala dohnat, naopak. Jenže díky našemu útočnému „galapředstavení“, neproměněné šestce a více než dosti zkaženými balóny nahrávkou jsme to soupeři dost usnadnili a museli sklonit hlavu před dobře hrající obranou domácích včele s gólmanem a spokojit se s porážkou 17:9!! Ještě nikdy jsme takhle málo branek nedali a opět jsme potvrdili, že na Nezvěstice se nám vůbec nedaří.

V celém utkání stojí za pochvalu celá obrana v čele s gólmany. Všichni podali nadstandartní výkon, který držel naše akcie dlouho nad vodou, a jen díky nim jsme neodjížděli s ještě větším debaklem. Naopak v útoku se nedařilo ani jednomu z pěti „střelců“… Utkání řídil s přehledem Honza Malý.

Následující víkend máme volno a to díky předehrávce ve Veselí, kde jsme prohráli. Poslední dvoukolo máme doma, kde v sobotu 14. 10. hostíme od 16:00 mistra loňské sezóny - Přeštice a v neděli 15. 10. od 11:00 více mistry z Nýřan.

 

            Michal Barabáš

 

 

30. září 2017

Sokol Tymákov  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                  23 : 23  (12 : 10)

Sestava:

R. Pruknar, P. Tišler, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý 1 br., M. Horyna 1, M. Barabáš 2, M. Kučera 8,

K. Kučera 11

Komentář:

V sobotu odjížděli naši borci na dvoukolo do Plzně, kde je čekaly zcela odlišné zápasy. Sokol Tymákov, soupeř, na kterého se nám v 1. lize daří a v neděli Nezvěstice, na které naopak vůbec neumíme.

Sobotní zápas začal za slunného a teplého počasí pod taktovkou Standy Zadražila z Přeštic. Opět to byl především souboj střelců. Domácí si od začátku vybudovali 1-3 brankový náskok, který drželi po celých 30 minut, takže se šlo do šaten za stavu 12:10 pro domácí.

Pokyny byly jasné, eliminovat snipera Zimmermanna a pokračovat, nebo ještě více zatížit soupeřovo konto. Bohužel opak byl pravdou a domácí se dostali rychle do vedení 14:10, následně 16:11. V pravou chvíli jsme dali dopředu několik balónů, které útok proměnil, a rázem jsme byli na dostřel jedné branky. Dokonce jsme měli možnost utkání dohrát. Jenže konec byl opravdu jen pro silné povahy. Špatnou nahrávkou jsme ztratili balon, který obrana vybojovala. Bohužel - opět špatná nahrávka a Tymákov měl možnost utkání dohrát, stále svítil na ukazateli stav 23:22 pro domácí. Jenže i domácí si vybrali svou daň a špatnou nahrávkou ztratili balon. Zbývalo do konce půl minuty a díky postupné rozehrávce jsme si vybojovali trest na středu brankoviště a rozhodčí utkání ukončil. Vše vzal na sebe kapitán Kučera K. Všichni nejspíše čekali „šlajze“, nicméně Kryštof poslal balon o tyč, podél beka na první klacek a my jsme mohli slavit vydřený bod za konečnou plichtu 23:23.

V brance se střídal Tišler s Pruknarem a oba se pochlubili několika povedenými zákroky. Na obraně se v prvním poločase na beku střídal Kešner se Sobotkou a zálohu hrál Mikulecký na středu a Barabáš O. na kraji. Do druhého poločasu nastoupil na kraj Barabáš M., na střed Barabáš O., beci se opět střídali a na posledních 15minut šel na beka Doležal a to byl dobrý tah. Obrana v tomto složení dala v kritických situacích několik důležitých balónů. V útoku pak opět řídilo bratrské duo Kučerů, kde Kryštof dával 11, Míša 8, Barabáš M. 2 a Černý s Horynou po 1. Utkání řídil s přehledem m.n.h. Stanislav Zadražil.

 

Michal Barabáš

 

 

24. září 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  SSK Vítkovice                        17 : 13  (9 : 3)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Doležal,

M. Barabáš, M. Černý 3 br., M. Kučera 3, K. Kučera 6, L. Dörfl 5

Komentář:

V dalším zápase jsme doma hostili SSK Vítkovice. S tímto soupeřem jsme v minulé sezoně prohráli oba zápasy, takže jsme jim měli co vracet. Kvůli zranění chyběl v sestavě Pruknar, takže do branky nastoupil od začátku Brzobohatý, kterému kryl záda Tišler. V obraně jsme nastoupili netradičně – Kešner, Barabáš O. a Barabáš M. + na střídání byli připraveni napůl uzdravený Doležal s Mikuleckým. V útoku pak také netradičně, kdy hráli opět bratři Kučerové, které doplnil Dörfl a připraven byl Černý.

Od počátku jsme na hřišti dominovali. Celá obrana v čele s Brzobohatým nedala soupeři klid na střelbu a brala jeden balon za druhým. Oproti tomu se v útoku dařilo rychlou kombinační hrou pravidelně skórovat. Výsledkem bylo komfortní poločasové vedení 9:3.

Ve druhém poločase jsme sice dostávali podstatně více branek a utkání nebylo již tak pohledné, ale soupeři jsme nedovolili se přiblížit více než na rozdíl 4 branek. Nutno podotknout, že muži z Vítkovic přijeli v nekompletní sestavě, jelikož jim chyběl i nejlepší střelec Urbanec, přesto se tyto důležité body počítají do tabulky a to za konečné vítězství - 17:13.

Kučera K. zatížil soupeřovo brankové konto 6 góly, Dörfl 5 a Kučera M. s Černým po 3. Pro Luboše to znamenali první minuty na hřišti v nejvyšší lize, které okořenil i prvními prvoligovými góly, za což ho určitě čeká nemalý příspěvek do klubové pokladny :) :) :)

K dalšímu utkání zajíždíme na Plzeňsko, když hrajeme v sobotu v Tymákově a v neděli v Nezvěsticích, kde budeme hájit 6. příčku v tabulce, ale s jedním odehraným zápasem navíc.

 

            Michal Barabáš

 

 

17. září 2017

Sokol Rokytnice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                  22 : 17  (11 : 8)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Sobotka,

M. Černý 4 br., M. Barabáš 1, M. Kučera 4, K. Kučera 8

Komentář:

Po přespání v Kokorách jsme zavítali ke známému soupeři, čekal nás Sokol Rokytnice.

Utkání začalo od 10:30 a my jsme pokračovali v sobotním stylu. V 8. minutě svítil na ukazateli stav 8:2, ve 23. pak 11:4. Naštěstí se potom chytla obrana a zejména pak Tišler předváděl výborný výkon a díky tomu jsme do poločasu korigovali za 8:11, škoda, že přišel poločas.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a dokázali dotáhnout na 14:13 a vynést balon dopředu, šance na srovnání. V tu dobu jsme na hřišti vládli a domácí měli plnou hlavu toho, jak překonat dobře hrající obranu a zejména Tišlera, který vládl mezi třemi tyčemi. Bohužel se to nepodařilo a během třech rychlých ztrát balonu (brejk, šestka a průstřel) jsme domácím umožnili znovu odskočit a vytvořit si rozhodující náskok. Přestože jsme nehráli ve zbytku utkání špatně, tak si domácí náskok zkušeně pohlídali a konečný výsledek 17:22 pro domácí hovoří za vše.

Za vyzdvihnutí stojí snad jen snaha a dokázání se vrátit do zápasu, kdy jsme stáhli sedmi brankové manko a z jedinců pouze výkon Tišlera v brance. Utkání odřídil bez problémů pan Libor Bittner z Opatovic.

Nezbývá nám nic jiného, než hodit tento víkend za hlavu, z daných chyb se ponaučit, vrátit se k dobré hře v útoku a proměňování nabídnutých šancí. Naopak nesmíme zapomenout na výkon gólmana v nedělním zápase a vcelku dobré hře obrany.

Celý víkend jsme hráli ve složení: V brance Tišler a Brzobohatý, v obraně pak Barabáš O., Mikulecký, Sobotka, Kešner a v neděli ke konci Barabáš M., v útoku se točili Bratři Kučerové, Barabáš M. a Černý. Jako vedoucí s námi byl opět Jarda Šimůnek a jako fanoušek Ondra Černý J

Ještě bychom rádi pogratulovali našim holkám, které v neděli získali historicky první prvoligový bod za plichtu 15:15 s Újezdem. J

Tímto zvu všechny příznivce na další zápas, kdy na domácí půdě přivítáme v neděli od 14:30 SSK Vítkovice. Přijďte pomoci našim borcům utnout sérii třech porážek a získat další důležité body do tabulky.

 

Michal Barabáš

 

 

16. září 2017

SKNH Veselí n/M  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                   18 : 13  (6 : 7)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Sobotka,

M. Černý 1 br., M. Barabáš 2, M. Kučera 3, K. Kučera 7

Komentář:

V sobotu jsme odcestovali, k předehrávce 9. kola, k nováčkovi soutěže. Ve Veselí nad Moravou nás přivítal příjemný areál, ale počasí už tak pěkné nebylo.

Utkání začalo na mokrém povrchu, ale nepršelo. V prvním poločase jsme měli jasně navrch a nebýt neproměněných šancí, kterých bylo dost, tak jsme do šaten odcházeli s podstatně vyšším náskokem než 7:6. Naopak jsme soupeři ještě dovolili korigovat šestkou po čase.

Ve druhém poločase začalo pršet a pokračovalo neproměňování šancí. Domácí naopak proměnili úplně všechno. Přestože hra domácích nebylo optimální, tak se s mokrým povrchem, deštěm a nabídnutými šancemi dokázali vypořádat lépe a zaslouženě získali první prvoligové vítězství a to jasně 13:18 z našeho pohledu.

V utkání se nedařilo vůbec nic, teda až na první poločas, kdy celá obrana fungovala více než dobře, což se o druhém poločase říci nedá. V útoku přišel naprostý zmar a nedařilo se prakticky nic. Zejména využívání šancí byl kámen úrazu. Utkání řídil s přehledem pan Pepa Váca z Jihlavy.

 

Michal Barabáš

 

 

10. září 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  – TJ Plzeň-Újezd                    22 : 28 (10 : 13)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

M. Černý 2br., M. Barabáš 2, M. Kučera 4, K. Kučera 14

Komentář:

            V neděli jsme za mírného deště přivítali borce z Plzně Újezd, které posílil Jirka Pešek z Hutě a Láďa Molnár z Čakovic. Zejména v útoku pak mají velice dobré složení a na jejich házenou se velice dobře kouká.

Utkání jsme začali vcelku dobře, a přestože jsme hned prohrávali 0:2, tak jsme zabrali a dokázali otočit na 6:5, ve 14. minutě pak 7:6. Bohužel to bylo na dlouhou dobu vše. Jelikož ve 23. minutě byl stav 7:10. Do poločasu padlo ještě pár branek, takže se šlo do kabin za stavu 10:13 pro Újezd.

Do druhého poločasu byl úkol eliminovat hostující střelce a pokračovat ve střílení branek. Ještě z kraje poločasu jsme se naposledy nadechli a stáhli na 13:14, bohužel pak už nás hosté k ničemu nepustili a zaslouženě si dokráčeli k vítězství 22:28.

Nutno podotknout, že Újezd byl pro nás soupeřem, který byl podstatně lepší a dnes bychom museli mít notnou dávku štěstí, abychom dokázali bodovat.

V brance se točil Pruknar s Brzobohatým, na obraně pak Sobotka, Kešner, Barabáš O. a Mikulecký. V útoku se pak prostřídali Kučera M.+K., Barabáš M., Černý. Jediným světlým okamžikem v tomto utkání je snad to, že se vcelku dařila souhra v útoku a opět řádil Kryštof se 14 góly.

            Utkání řídil Pepa Váca z Jihlavy. Za celý víkend patří poděkování rozhodčím a zejména pak divákům.

            Následující víkend je pro nás ve znamení Moravy. V sobotu předehráváme 9. kolo a zavítáme k nováčkovi soutěže SK NH Veselí nad Moravou a v neděli pak ke známému soupeři TJ Sokol Rokytnice. Takže držte palce a doma se opět uvidíme 23.9. od 14:30.

 

Michal Barábáš

 

 

9. září 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice „A“  -  TJ Šroubárna Žatec       24 : 22  (12 : 10)

Sestava:

P. Tišler, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

M. Černý, M. Barabáš 2 br., M. Kučera 6, K. Kučera 16

Komentář:

V sobotním utkání jsme za pěkného počasí přivítali navrátivší ze Žatce, který přijel pouze s jedním hráčem na střídání, přesto měl svoji nejsilnější možnou sestavu.

Od začátku byla k vidění pěkná a rychlá házená, kdy útoky převyšovaly obrany, a padal jeden gól za druhým. Hned z kraje se nám podařilo si vytvořit 1-2 brankové vedení, které jsme udrželi až do šaten, kam jsme šli za stavu 12:10.

Ve druhém poločase se pokračovalo v nastaveném trendu. Dokonce se nám podařilo vybudovat až 5 brankový náskok a zdálo se být po zápase. Nicméně Žatečáci se nevzdávali a bojovali až do konce, kdy jsme se mohli radovat z vítězství 24:22.

Utkání řídil Honza Adámek.

V brance chytal Pruknar a na pár trestů ho střídal Tišler (chytil poslední trest, kdy se Žatec nadechoval k poslednímu možnému vzdoru). V obraně pak Mikulecký, Barabáš O. a Sobotka. Na střídání byl připraven Kešner. V útoku jsme pak odehráli celý zápas ve složení Kučera M+K a Barabáš M. Kde zejména Kryštof řádil a po pěkných souhrách nekompromisně trestal (16branek). Na střídačce byl připraven Černý.

 

Michal Barabáš

 

 

3. září 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Sokol Opatovice nad Labem      20 : 20  (10 : 10)

Sestava:

P. Tišler, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, M. Černý, M. Barabáš 5, M. Kučera 6, K. Kučera 9,

K. Žanta, L. Dörfl

Komentář:

V neděli jsme se v rámci 2. kola představili na domácí půdě, kde jsme za pěkného počasí hostili TJ Sokol Opatovice nad Labem. S tímto soupeřem se známe více než dobře a při vzájemných střetnutí padá vždy hodně branek a je vidět velmi atraktivní házená, což se očekávalo i nyní.

Utkání začalo za pěkné návštěvnosti od 14:30 a hosté se rychle ujali vedení o 1-2 branky. Domácím se poté začalo dařit díky zlepšené obranné hře a proměňováním šancí v útoku - ve 22. minutě jsme srovnali na 7:7. Do konce poločasu se nám podařilo vstřelit vyrovnávací branku v posledních vteřinách utkání, a tak jsme šli do kabin za nerozhodného stavu 10:10.

Do druhého poločasu se nám podařilo utkání zlomit a ujali jsme se vedení o 1-2 branky my. To jsme drželi až do konce utkání, kdy jsme v 58. minutě vstřelili branku na 20:18. Hostům se podařilo odpovědět vcelku rychle a tak bylo na nás utkání „dohrát“ Do konce zbývalo něco málo přes minutu a vcelku se nám plán dařit. Nicméně v signalizované pasivitě se nám i podařilo vstřelit branku, která by znamenala jisto jistě vítězství (branka padla v čase, kdy zbývalo pouhopouhých 5 vteřin do konce utkání). Bohužel pro nás…. Tento gól byl vstřelen z přešlapu a tak hosté chtěli rychle rozehrát. To se jim podařilo a rychlým přechodem do útoku se jim podařilo vstřelit i vyrovnávací branku na 20:20. Ačkoli tento gól padl 13 vteřin po skončení hrací doby, tak platil a hosté nás tak připravili o druhou cennou výhru.

Přestože jsme po zápase cítili křivdu a rozčarování, tak je tato plichta určitě velmi cenná a remíza utkání za předvedení výkony sluší.

V brance se střídali Tišler s Pruknarem, kdy oba předvedli několik povedených zákroků. V obraně hrála nejlépe trojce Sobotka, Mikulecký a Barabáš O., kde zejména sobotka se blýskl několika pěknými bloky. Na střídání byl připraven Doležal a Kešner. V útoku jsme pak po většinu utkání hráli ve složení bratři Kučerové (Kryštof 9 branek, Michal 6) a Barabáš M (5 branek). Do utkání zasáhl i Martin Černý a na střídání byl pak připraven Žanta a nová posila z Raspenavy - Luboš Dörfl, který se s námi nejprve musí sehrát při tréninku.

Rozhodčím utkání byl pan Jirka Bláha ze Staré Huti a k utkání přihlíželo 150 diváků. Poděkování patří divákům za pěknou kulisu a návštěvnost. Doufáme, že nás přijdete podpořit i následující víkend, kdy v sobotním utkání hostíme od 16:00 navrátilce do nejvyšší soutěže ze Žatce a v nedělním utkání pak od 11:00 celek Plzeň-Újezd.

 

Michal Barabáš

 

 

27. srpna 2017

Sokol Krčín  -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                       16 : 20  (8 : 10)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, O. Barabáš, J. Sobotka, P. Mikulecký, J. Doležal,

M. Černý 2 br., M. Barabáš 6, M. Kučera 2, K. Kučera 10

Komentář:

 V neděli se nám naplno rozjela další prvoligová sezóna. Naši borci zajížděli na horkou půdu Sokola Krčín. Tento soupeř nám moc nesedí a historicky první bod jsme s ním udělali teprve na jaře doma za plichtu. Utkání mělo začít v 11:00, ale díky dopravní situaci jsme přijeli teprve v 11 hodin do areálu, takže jsme začali s mírným zpožděním.

Z počátku se ujali jednobrankového vedení domácí a to až do stavu 3:3. Poté jsme se taktovky ujali my a do konce poločasu vedli o branku. Z posledního útoku se nám podařilo po pěkné souhře vstřelit branku a jít do šaten s vedením 10:8 v zádech.

Do druhého poločasu jsme vstoupili výhozem. Ihned jsme dokázali skórovat a trhnout se na tři branky. Do konce zápasu jsme drželi stále klidný náskok 3-4 góly. Tři minuty před koncem jsme vedli dokonce 20:14 a díky jistotě výhry jsme trošku polevili a domácí korigovali na konečných 20:16.

V brance po většinu zápasu chytal Pavel Tišler, který podal výtečný výkon, záda mu kryl Vašek Brzobohatý. V obraně hrál Honza Doležal spolu s Pavlem Mikuleckým a Ondrou Barabášem, při vyloučení Pavla nastoupil Honza Sobotka. Ovšem po vypršení trestu jsme se vrátili k původnímu složení, které eliminovalo domácího snajpra Fišera (8branek v utkání). V útoku jsme pak hráli až do 17. minuty druhého poločasu ve složení kapitán Kryštof Kučera, Martin Černý a Michal Barabáš, kterého zhruba ve druhé polovině druhého poločasu nahradil Michal Kučera. Útok místy předváděl velice pohledné kombinace, kdy soupeřovu obranu doslova rozebíral. Kučera K. se blýskl 10 brankami, Barabáš M. 6 a Kučera M. s Černým M. po 2 brankách.

V utkání jsme byli skoro od počátku lepším týmem a díky týmovému výkonu, bojovnosti, soustředění se pouze na naši hru i troše štěstí jsme mohli slavit velmi cenné vítězství. Rozhodčím utkání byl Petr Jančík, který zvládl utkání velice dobře.

Již tuto neděli zveme všechny příznivce na Potok, kde v rámci 2. kola hostíme od 14:30 Sokol Opatovice.

 

Michal Barabáš

 
 
 
 

Výsledky sezóny 2016/2017

 

28. května 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Přeštice                       16 : 18  (9 : 11)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

K. Havel, M. Černý 3 br., M. Kučera 7, K. Kučera 5, M. Barabáš 1, K. Žanta

 
 

27. května 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ DIOSS Nýřany               15 : 18  (7 : 5)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, K. Havel, M. Černý 9 br., M. Kučera 1, K. Kučera 1, M. Barabáš 4,

K. Žanta

 
 

21. května 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  TJ Sokol Opatovice nad Labem     24 : 22  (12 : 12)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka,

P. Mikulecký, J. Doležal, K. Havel, M. Černý 2 br., M. Kučera 9,

K. Kučera 13, M. Barabáš, K. Žanta

 

 

14. května 2017

Sokol Tymákov  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice           21 : 20  (13 : 11)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Sobotka,

J. Doležal, M. Černý 9 br., M. Kučera 4, K. Kučera 5, M. Barabáš 2

Komentář:
 
 
 

13. května 2017

TJ Sokol Nezvěstice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice        26 : 20  (10 : 8)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Sobotka,

J. Doležal, M. Černý 8 br., M. Kučera 3, K. Kučera 5, M. Barabáš 4

Komentář:

 

 

30. dubna 2017

SSK Vítkovice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice         24 : 17  (10 : 8)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka,

P. Mikulecký, K. Havel, R. Kuta, M. Černý 4 br., M. Kučera 5,

K. Kučera 7, M. Barabáš 1, M. Horyna

Komentář:

Poslední dubnovou neděli zajížděli naši borci na prvoligové utkání do Vítkovic, kde je čekal další boj o záchranu.

            Utkání začalo za vcelku pěkného počasí od 15:00h. Do utkání vstoupili lépe Podlázečtí borci, kteří se dostali do vedení 4:2. Takto to bylo až do stavu 7:5, kdy domácí obránce dostal červenou kartu a my měli možnost přesilovky a zároveň šestky. Bohužel se nám ji nepodařilo proměnit a soupeř, přestože hrál v útoku pouze ve dvou, tak skóroval. Stále vedeme a opět máme možnost jít do dvoubrankového vedení, ale opět neproměňujeme šestku a soupeř znovu ve dvou skóruje. Následuje zhruba 10 minut útlum v útoku, kde nás vychytával výtečný Kratochvíl. Domácí skóre otočili a ještě do poločasu své vedení zvýší, díky naší chybě, trestem po čase - 8:10.

            Do druhého poločasu máme možnost výhozu a hned snižujeme, avšak soupeř oplácí stejnou mincí. Takto je to až do stavu 13:14, pak se nám dvakrát nezdařila střelba a soupeř odskočil na rozdíl tří branek. Do konce utkání je stále zhruba 15 minut. Soupeř hraje v útoku uvolněně a my musíme rychle do zakončení. Opět se nedaří střelba, a tak soupeři dovolujeme věci, které by si za vyrovnaného stavu nedovolil. Utkání končí z našeho pohledu hrůzostrašným výsledkem 17:24.

            Nutno podotknout, že oba soupeři dali zapomenout na více než tvrdé utkání v semifinále ČP a utkání odehráli v klídku. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě a nás čekala dlouhá cesta domu, kde jsme měli o čem přemýšlet. Rád bych vyzdvihl výkon zkušeného arbitra Míry Přikryla z Rokytnice, který utkání zvládl na výbornou.

            Další víkend je z důvodu utkání Čechy-Morava volno a pak jedeme na dvoukolo Nezvěstice, Tymákov, kde budeme usilovat o další body. V tabulce nám patří stále 10. příčka s náskokem jednoho bohu na sestup, když oba soupeř pod námi prohráli.

 
 

23. dubna 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  -  Sokol Krčín             19 : 19  (10 : 11)

Sestava:

R. Pruknar, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Sobotka, P. Mikulecký,

J. Doležal, K. Havel, M. Černý 5 br., K. Kučera 8, M. Barabáš 6, M. Horyna,

K. Žanta

 
Komentář:

V neděli jsme na domácí půdě hostili Sokol Krčín, pro nás tým, se kterým jsme doposud nedokázali získat ani bod a v útoku se nám na ně doslova nedaří. Navíc Krčín okupuje 3. místo tabulky a již netrpělivě vyhlíží play-off, takže byl před zápasem v roli favorita. Před zápasem nám trošku, zapršelo, zasněžilo a spadlo pár krup. Nicméně na utkání vysvitlo sluníčko a mohli jsme zvesela začít.

Zpočátku jsme se dostali do vedení 4:1. Soupeř následně ukrajoval z našeho náskoku a postupně se dostal do vedení. Do šaten jsme šli za stavu 10:11 z našeho pohledu.

Do druhého poločasu měli výhoz hosté, ale nepodařilo se jim skórovat – stejně jako následně nám.

Utkání probíhalo ve stejném duchu skoro celý poločas. Krčín dal, my také, Krčín nedal, my také ne. Až zhruba 5 minut před koncem odskočili hosté na rozdíl dvou branek. Dvě a půl minuty před koncem jsme měli možnost útoku za stavu 18:19. Minutu patnáct před koncem jsme vystřelili a bohužel nedali. Hosté tedy měli možnost utkání v klidu dohrát a odvést si dva body. Přišel timeout. Naše obrana měla zhustit střed, hrát naprosto bez kontaktu a nechat soupeře vystřelit z kraje branka. To se také podařilo - hosté trefili tyč. Bohužel pro nás se balon odrazil do střední třetiny, přímo do ruky obránce – druhá šance pro dohrání a zisk plného počtu bodů. Situace se opakovala, ale tentokrát šel balon od tyče do postranního autu. Po rychlém rozehrání a přenesení hry do útoku jsme vybojovali faul 5 vteřin před koncem. Bohužel, možná bohudík jsme nestihli ani rozehrát. Rozhodčí zápas ukončil a my měli možnost srovnat skóre. Trest to byl asi metr od branka a docela v kraji. Zhostil se ho kapitán Kryštof Kučera. Nejspíše každý na hřišti, včetně nás, čekal „šlajze“ od levorukého střelce. Nicméně opak byl pravdou a Klif to napálil pod víko a my se mohli radovat ze zisku premiérového bodu proti tomuto soupeři. Bohužel pro nás však bodovali všichni soupeři pod námi, a tak jsme se vlastně nikam neposunuli (Čako vyhráli v Tymákově, Brno s Rokytnicí a Vítky plichtili v Opatkách).

V brance se opět střídal Brzobohatý s Pruknarem, v obraně pak po většinu zápasu hrál Sobotka, Doležal a O. Barabáš, na pár minut hrála i obrana Kešner, Milulecký, Havel. V útoku jsme převážně celý zápas hráli ve složení K. Kučera 8 branek, Černý 5 a M. Barabáš 6. Ke konci nastoupil ještě Horyna a na střídačce byl připravený Žanta. Utkání řídil s přehledem a spolehlivě Libor Bittner z Opatovic.

Děkujeme opět všem divákům za podporu a návštěvu. Již v neděli na pálení čarodějnic hrajeme ve Vítkovicích. Takže držte palce – je to velice důležité utkání v cestě za záchranou 1. ligy pro naše borce.

 

        Michal Barabáš

 
 

14. dubna 2017

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - 1.NH Brno                  22 : 22 (12 : 10)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P, Kešner, P. Mikulecký, K. Havel,

J. Sobotka, J. Doležal 1 br., M. Černý, M. Kučera 10, K. Kučera 10,

M. Barabáš, M. Horyna 1

 
Komentář:

Z důvodu prodlouženého víkendu jsme netradičně v pátek doma hostili, za slunečného počasí a velice dobré návštěvnosti, 1.NH Brno. Brňáci přijeli o chvilku déle, kvůli problémům na D1, za to ale v plné síle, včetně posil z MS Brno.

Jelikož jsme v Brně prohráli na podzim o gól, měli jsme soupeři co vracet. Utkání se neslo v útočném duchu a díky lepší úspěšnosti jsme šli do kabin za poločasového vedení 12:10.

Hned z prvního útoku jsme dali a dokázali odskočit na rozdíl 3 branek. Bohužel pak přišly dvě chyby a ztracená střelba a soupeř otočil stav utkání. Takto to bylo až do konce utkání, jelikož každý útok byl proměněn. Poslední útok jsme měli minutu před koncem my a vybojovali „šestku“. Po jejím zapískání bylo utkání ukončeno a na tabuli svítil stav 21:22. Vše na sebe vzal Michal Kučera, který bez problémů proměnil a tak jsme mohli slavit bod. Utkání řídil spolehlivě Honza Václavek z Krčína.

Vzhledem k tomu, že jsme celý druhý poločas dotahovali jednobrankové manko, tak je bod dobrý. Bohužel jsme však nezabránili ani jednomu útoku hostí (12útoků = 12branek), tak z tohoto důvodu se to dá brát i jako ztráta. Nicméně do tabulky se počítá každý bod, takže berme to, co je.

V brance se střídal postupně Brzobohatý s Pruknarem a na obraně pak Mikulecký, Doležal, Kešner, Barabáš O., Sobotka a připraven naskočit byl Karel Havel. Za vyzdvihnutí stojí výkon bratří Kučerů, kteří táhli náš útok a oba vstřelili po 10 ti brankách, jednu přidal Horyna a jednu Černý. Na střídačce byl připraven Kamil Žanta a Michal Barabáš.

Již tuto neděli doma hostíme Krčín, tým, proti kterému jsme ještě v lize nebodovali. Kdy jindy toto prokletí zlomit…? :) Budeme se na Vás těšit v tradičním čase 14:30 na Potoce.

 
            Michal Barabáš
 
 

9. dubna 2017

TJ Plzeň-Újezd – TJ Sokol Podlázky-Dalovice             17 : 18 (8 : 10)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Doležal,

M. Černý 2 br., M. Kučera, K. Kučera 10, M. Barabáš 3, M. Horyna 3

 
Komentář:

Již v neděli jsme za krásného počasí jeli sehrát utkání do Plzně-Újezd. Soupeř, kterého jsme porazili ve finále poháru, ale v lize se nám to ještě nikdy nepovedlo. Od začátku bylo utkání vyrovnané a rozhodovali maličkosti. Díky dobré obraně jsme šli do šaten za poločasového vedení 10:8. Jako již dvakrát předtím, tak i potřetí se nám povedlo poločas vyhrát. Oproti předchozím utkání se nám ale povedl start do druhého poločasu, kdy jsme si trpělivou hrou, přesnou střelbou, dobrou obranou a výtečně chytajícímu Brzobohatému vybudovali náskok 16:11. Přestože posledních 10 minut jsme udělali několik zbytečných chyb a dovolili domácím utkání zdramatizovat, tak jsme si odvezli velice cenné 2 body za výhru 18:17!! Rozhodčím byl Honza Baumruk z Kyšic.

Již tento PÁTEK hostíme na domácím hřišti od 14:30 1.NH Brno, takže vás tímto všechny srdečně zveme na první jarní utkání na domácí půdě.

 
          Michal Barábáš
 
 

8. dubna 2017

TJ Avia Čakovice   –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice         17 : 15  (7 : 6)

Sestava:

V. Brzobohatý, R. Pruknar, O. Barabáš, P. Kešner, P. Mikulecký, J. Doležal,

M. Černý 5 br., M. Kučera, K. Kučera 4, M. Barabáš 1, M. Horyna 5
 
Komentář:

Po nepříliš povedeném podzimu se nám o víkendu opět naplno rozjela 1. liga mužů.

Naši házenkáři měli více než povedenou zimní přípravu, kterou vyšperkovali historickým 2. místem na poháru a i díky tomu odjížděli do Čakovic v pozici favorita. Byl to velice důležitý zápas, kdy se hrálo vlastně o 4 body.

Bohužel kluzký povrch a jedna z nejlepších obran v lize vzali za své a Čakovice se od začátku utkání dostali do vedení. Do konce poločasu se nám podařilo korigovat na 6:7, kdy 5 branek dával Horyna. Druhý poločas probíhal obdobně, jen padalo více branek. Domácí si vybudovali rozhodující náskok a nám se ho nepodařilo smazat. Ačkoli jsme to domácím dost usnadnili tím, že jsme ani z vyložených pozic nedokázali trefit branku, tak domácí vyhráli zaslouženě 15:17. Rozhodčím byl Milan Erhart z Modřan.

Po pohárové euforii přišel rychlý a tvrdý pád na zem. Po výhře Čakovic a Brna jsme byly již tři týmy na úplném spodku tabulky se šesti body. Důležité bylo se z toho nesesypat a naopak to hodit za hlavu.

 

        Michal Barábáš

 

23. října 2016

TJ Sokol Rokytnice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice       21 : 19  (11 : 8)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Doležal, K. Havel,

M. Kučera 4 br., K. Kučera 8, T. Louda 4, M. Horyna 3, R. Ulman

 
 

16. října 2016

TJ Přeštice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                    24 : 20  (12 : 10)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, P. Mikulecký, P. Kešner, K. Havel, J. Doležal,

O. Barabáš, J. Sobotka, K. Kučera 10, M. Černý 7, M. Horyna 3,

P. Ruml, R. Ulman

 
 

15. října 2016

TJ DIOSS Nýřany  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice            18: 16  (10 : 10)

Sestava:

P. Tišler, V. Brzobohatý, P. Mikulecký, P. Kešner, K. Havel, J. Doležal,

O. Barabáš, J. Sobotka, K. Kučera 12, M. Kučera 1, M. Černý 3,

M. Horyna, P. Ruml, R. Ulman

 
 

9. října 2016

TJ S. Opatovice nad Labem - TJ S. Podlázky-Dalovice     24 : 21  (10 : 10)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, P. Mikulecký, J. Doležal, P. Kešner, J. Sobotka,

O. Barabáš, K. Kučera 12 br., M. Kučera 2, M. Černý 1, T. Louda 4,

M. Horyna 2, P. Ruml 

 
 

2. října 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  Sokol Tymákov        22 : 19  (14 : 10)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, P. Kešner, K. Havel, P. Mikulecký, O. Barabáš,

J. Doležal, J. Sobotka, M. Kučera 5 br., T. Louda 4, K. Kučera 13,

P. Ruml, R. Ulman    

 
 

1. října 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Sokol Nezvěstice     15 : 15  (11 : 6)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, P. Kešner, K. Havel, P. Mikulecký, O. Barabáš,

J. Sobotka, M. Kučera 7 br., T. Louda 4, K. Kučera 4, P. Ruml, R. Ulman    

 
 

25. září 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  SSK Vítkovice           19 : 22  (11 : 12)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, P. Kešner, J. Doležal, K. Havel, P. Mikulecký,

O. Barabáš, M. Kučera 4 br., M. Černý 10, T. Louda 5, P. Ruml,

R. Ulman, K. Žanta, K. Kučera      

 
 

18. září 2016

Sokol Krčín - TJ Sokol Podlázky-Dalovice                   16 : 10 (7 : 6)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Doležal, P. Mikulecký,

K. Havel, J. Sobotka, M. Horyna 1 br., M. Černý 6, T. Louda, P. Ruml 3,

K. Kučera, M. Kučera

 
 

11. září 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Plzeň-Újezd             21 : 22 (13 : 11)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Doležal, P. Mikulecký,

K. Havel, J. Sobotka, M. Horyna 4 br., M. Černý 9, T. Louda 5,

M. Barabáš, P. Ruml 3

 
 

10. září 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Avia Čakovice         17 : 13  (9 : 7)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, O. Barabáš, P. Kešner, J. Doležal, P. Mikulecký,

K. Havel, J. Sobotka, M. Kučera 7 br., M. Černý 7, T. Louda 1,

M. Horyna, M. Barabáš 2, P. Ruml

 
 

4. září 2016

1.NH Brno   -   TJ Sokol Podlázky-Dalovice „A“            19 : 18  (12 : 11)

Sestava:

V. Brzobohatý, P. Tišler, P. Kešner, P. Mikulecký, O. Barabáš,

K. Havel, M. Černý 10 br., P. Ruml 3, M. Kučera 3, T. Louda 2,

K. Žanta

 
Komentář:

Ve druhém kole podzimní části 1. ligy jsme se vydali do rajónu Zděndy Filípka z týmu 1. NH Brno. Venkovní zápasy měly doposud velmi zajímavý průběh, oba byly zkontumovány a to jednou v náš a podruhé v brněnský prospěch. Cesta ubíhala náramně a se zastávkou na oběd v motorestu Na Pískách jsme do Brna dojeli s hodinovým předstihem do hvizdu. V 14:00 Jiří Bláha zahájil utkání, do kterého jsme nastoupili v sestavě Vašek Brzobohatý, Karel Havel, Petr Kešner, Pavel Mikulecký, Martin Černý, Michal Kučera a Petr Ruml, pro kterého to byl vůbec první start v nejvyšší soutěži národní házené. Útočníci na obou stranách se na zápas dobře vyspali, jelikož se po většinu času prvního poločasu rozehrávalo z poloviny hřiště. Petr Ruml coby benjamínek týmu si s premiérou vůbec nelámal hlavu a během prvních 15 minut dal krásné 3 branky. Nabito měl také Martin Černý, který nechytatelnými ranami nedával domácím obranám v čele s brankaři žádnou šanci. Poločas se dohazoval trestem, který ovšem polapil Brzobohatý a do poločasové přestávky jsme šli za stavu 11:12 z našeho pohledu. Během utkání postupně nastoupili všichni hráči, dobré zákroky měl také Pavel Tišler, na obraně hrál velmi disciplinovaně a pozičně Ondra Barabáš a v útoku se také prosadil Michal Kučera, Tomáš Louda a Kamil Žanta vybojoval potřebné tresty. V druhé půli se hra velmi kouskovala, přibyly žluté a červené karty na obou stranách a z krásného zápasu se tak stala neustálá přerušovaná, která více vyhovovala domácímu týmu, který vždycky o jednu až dvě branky vedl. Obraně se ke konci podařilo vzít dva balóny v řadě a díky fantasticky střílejícímu Martinovi Černému jsme dotáhli minutu a půl před koncem na remízový stav 18:18. Brněnští šli do útoku a my jsme měli jasný taktický cíl, obsadit Tomáše Ulrycha a nechat co možná nejdříve vystřelit slabší článek jejich útoku tak, abychom ještě měli šanci utkání vyhrát. Povedlo se. Tedy pouze to, že 50 vteřin do konce vystřelil jejich nejslabší článek z velmi nevýhodné pozice. Bohužel se nám tento balón nepodařilo chytit a my jsme měli 35 vteřin na to, abychom dali gól a odvezli si plichtu, kterou jsme si zasloužili. V útoku to kluci sehráli takticky pěkně tak, že jsme dohazovali trest téměř na prostředku. Bohužel se nám tento trest nepodařilo proměnit a my jsme tudíž na cestě zpět pobiti a bez zisku bodu. Kluci tenhle zápas odmakali, co se dalo a chybělo velmi málo k tomu, abychom odjížděli s úsměvem na tváři my. Alespoň že na nás doma čeká Pilsner Urquel, jelikož to Starobrno nestojí za kloudné slovo.

 

Kryštof Kučera

 
 

28. srpna 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Sokol Rokytnice        15 : 15  (9 : 9)

Sestava:

M. Suchý, V. Brzobohatý, P. Mikulecký, J. Sobotka, P. Kešner, J. Doležal,

O. Barabáš, K. Havel, M. Kučera 3 br., K. Kučera 4, T. Louda 1, M. Černý 4,

M. Horyna 3, K. Žanta

Komentář:

Tak nám to zase začalo a rozjela se další ligová sezona, tentokrát 2016/2017 s pořadovým číslem 3. Pod novou taktovkou Kryštofa Kučera a Jaroslava Šimůnka jsme na domácí půdě hostili TJ Sokol Rokytnici.

V brance si ligovou premiéru odbyl Bzrobohatý, který nastoupil a úspěšně se během zápasu střídal se Suchým. V obraně nastoupil Havel, Mikulecký a Kešner. V útoku pak M. Kučera, Černý a Horyna. Bohužel se příliš nedařilo v útoku, kde jsme jen těžko překonávali tvrdou obranu hostí. Ti se dostali do vedení a postupně ho navyšovali až na 4:8 z našeho pohledu. K tomuto výsledku jsme více než pomohli vlastními chybami, když jsme získali balon a špatnou rozehrávkou ho darovali zpět soupeře, který nekompromisně trestal. Toto se nám stalo celkem 4x. Do útoku místo Horyny nastoupil K. Kučera. Následně se obrana hodně zlepšila a oba brankáři si připisovali několik úspěšných zákroků. Diváci hnali domácí borce dopředu a rázem to bylo 8:8. Do šaten se šlo za stavu 9:9 i díky tomu, že hosté neproměnili trest po čase.

 Do druhého poločasu nastoupila druhá obrana ve složení Sobotka, Barabáš O., Doležal, která měla za úkol přitvrdit a eliminovat hostující střelce. Poprvé jsme se dostali do vedení až za stavu 13:12 a navíc jsme měli 5 minutovou přesilovku. Obrana fungovala znovu více než dobře, avšak ze třech získaných balonů po sobě jsme nedokázali ani jednou skórovat a odskočit tak na rozdíl dvou branek. Namísto toho opět udeřili hosté. Podařilo se nám dvě minuty před koncem vyrovnat na 15:15 a hosté šli do útoku. Několikrát jsme takticky přerušili daleko od brankoviště, ale nakonec z toho byl trest po čase ze středu brankoviště. Hosté tak měli možnost strhnout vítězství na svoji stranu. Naštěstí trest chytil Brzobohatý s Kešnerem a my tak mohli být rádi alespoň za bod.

 Ve finále je bod zlatý, ale bohužel jsme v útoku měli dost smůly a hlavně jsme to hostům i dost usnadnili našimi chybami. O branky se podělili naši borci takto: Horyna 3, Černý 4, Louda 1, M. Kučera 3 a K. Kučera 4. Na střídání byl připraven ještě Žanta, který do utkání nezasáhl.

Utkání řídil spolehlivě Honza Malý. Poděkování patří opět divákům a v dalším kole jedeme na ven, kde nás hostí 1.NH Brno. Doma se představíme za 14 dní, kdy máme dvoukolo Čakovice, Újezd.

           

Michal Barabáš

 

 
 
 
 
 

Výsledky sezóny 2015/2016

 

29. května 2016

TJ DIOSS Nýřany  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice        27: 12  (14 : 8)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, J. Sobotka, P. Kešner, J. Doležal, K. Havel,

M. Košárek, M. Kučera 3 br., T. Louda 6, K. Kučera 3

Komentář:

K nedělnímu utkání jsme přejížděli do Nýřan a museli jsme se obejít o Černého, který musel odcestovat domu a o Barabáše, který bude čekat na vyjádření od disciplinární komise. Oproti tomu přijel Louda s Doležalem a do útoku se tak převlékl po roce Kryštof Kučera, který to chtěl klukům pouze rozhazovat a se zraněním se do žádných velkých akcí nepouštěl. Přesto jsme nevstoupili do utkání špatně a vedli jsme 1:2. Bohužel to však bylo naše jediné a poslední vedení v zápase. Domácí široký a nadupaný kádr (14 hráčů) nás jasně přehrával. Poločasový výsledek 14:8 pro domácí ještě nebyl tak hrozný, ale Nýřany stále neměli dost a jakoby nás chtěli doslova zničit. Všichni útočníci zatloukali jeden hřebík za druhým do naší pomyslné rakve. V útoku jsme se snažili hrát pořád až do pasivity, abychom nedostali potupnou "třicítku". I tak moc nechybělo a konečný výsledek 12:27 pro domácí naprosto souhlasil s děním na hřišti. Nutno podotknout, že jsme to spíše odehrávali, o nic nám nešlo, naopak domácí jsou na druhém místě zaručující účast v semifinále playoff. A předvedli opravdu výborný výkon a dle mého názoru jsou jeden z velkých adeptů na konečný titul.

Tuto pohodovou exibici řídil bez problémů Tomáš Sýkora ze Žatce.

Po utkání nám oznámil trenér Louda, že s trénováním definitivně končí, ale tento výsledek na to neměl vliv, jelikož celkově se dá hodnotit letošní sezona jako povedená - konečné 8. místo s 19-ti body je velkým úspěchem na to, že po celou sezonu nás zužovalo zranění, marodka a zejména pak ztráta střelce Kučery hned v prvním kole. Takže za úspěšné tažení druhou i tou první ligou panu Loudovi děkujeme a doufáme, že na nás nezanevře úplně a bude jezdit alespoň fandit :) S první ligou se loučí Studénka a po roce i Žatec, kterému jsme drželi palce do posledního kola. Mistrem po základní části se stal celek Plzeň-Újezd.

 
    Michal Barabáš
 
 

28. května 2016

TJ Přeštice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice                22: 25  (12 : 16)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, M. Košárek 1 br., J. Sobotka, P. Kešner,

K. Havel, M. Barabáš 7, M. Kučera 4, M. Černý 13

Komentář:

O víkendu zajížděli naši házenkáři k poslednímu dvojkolu sezony na Plzeňsko již s vidinou udržení prvoligové příslušnosti i pro nadcházející sezonu. Bohužel to i tak vypadalo. Museli jsme se obejít bez Pavla Mikuleckého, který si plnil studentské povinnosti a dále pak z osobních důvodů o Tomáše Loudu a Honzu Doležala.

Od 16. hodin jsme byli všichni připraveni bojovat o body na Přeštické půdě. V brance Suchý s Tišlerem, v obraně pak Kešner, Sobotka, Havel, Košárek a v útoku trio Černý, Barabáš a Kučera. Trenérem Kučera K. a vedoucím Šimůnek.

Vyhráli jsme los a tak jsme první výhoz nechali domácím borcům. Teprve ze třetího útoku v 5. minutě se podařilo vstřelit první branku utkání a my jsme se ujali vedení 0:1 a zároveň odstartovali nevídanou přestřelku. V útoku jsme hráli na výbornou a nedali domácím, zejména pak tedy sudímu Baumrukovi příliš možností, jak nám sebrat balon. Černý byl znovu k nezastavení a úspěšně ho doplňoval Barabáš s Kučerou. Skoro s hvizdem rozhodčího se nám podařilo vstřelit další důležitou branku a tak jsme šli do šaten s divokým skóre 12:16 pro nás.

Druhý poločas začal dost podobně jako ten první - opět se nikomu dva útoky nepodařilo skórovat. Následně jsme postupně svůj náskok navyšovali až na rozdíl 7 branek. Bohužel pak jeden z domácích obránců srazil pěstí k zemi Kučeru a po klasické strkanici tasil rozhodčí karty. Pro domácího červenou na 5 minut a pro Barabáše pak červenou do konce utkání. Vedli jsme o šest branek a do konce zbývalo 14 minut. Do útoku musel naskočit Sobotka, kterému se tam příliš nedařilo a oproti tomu domácí pomalu ukrajovali z našeho náskoku, nutno tedy podotknout, že za výrazné pomoci sudího, který nás celých 14 minut nechal hrát v oslabení (mělo to být pouze 10minut) a mnoha dalším výrokům v nás neprospěch jsme se nedivili jen my, ale i domácí borci. Nicméně ani to nás nezlomilo a ve velice pohledném útočném utkání jsme se mohli radovat z vítězství 22:25.

V brance se několika zákroky předvedli oba gólmani, Sobotka měl i několik bloků, a když se k tomu přidalo 13 branek Černého, 7 Barabáše, 4 Kučera a jedna Košárka, bylo vymalováno. Nutno podotknout, že nám to i usnadnili domácí brankáři, kteří neměli zrovna svůj den. Sudího Baumruka budeme stoprocentně vetovat pro celou příští sezonu.

 
    Michal Barabáš
 

22. května 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  SSK Vítkovice            20 : 16  (11 : 10)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, J. Sobotka, P. Kešner, J. Doležal, M. Košárek,

K. Havel, M. Barabáš 4 br., M. Kučera 4, M. Černý 1, T. Louda 3,

P. Bajer 5, K. Žanta 3       

 
Komentář:

V neděli jsme sehráli poslední utkání na domácí půdě v letošní sezoně. Za horkého a slunného počasí jsme hostili SSK Vítkovice - soupeře, který je stále ohrožen sestupovým strašákem. Chyběl nám Pavel Mikulecký, který si odpykával stopku za 5 žlutých karet.

Do utkání jsme vstoupili výhozem a hned z prvního útoku Černého dělovka skončila na tyči, a když hosté dokázali skórovat, ujali se vedení 0:1. Následně se podařilo vyrovnat Kučerovi, další Černého rána orazítkovala břevno - hosté 1:3. Poté se 4 góly v řadě blýskl Barabáš a rázem to bylo 4:4. Sebrali jsme balon a šli do brejku, ovšem m.n.h Musil tento protiútok zastavil, když Barabáše pěstí na obličej srazil k zemi - vyfasoval pouze 5minut. Do útoku tak nastoupil Louda a postupně se protočili Žanta i Bajer. Do kabin jsme šli s vedením 11:10.

Ve druhém poločase padaly branky na obou stranách pravidelně. Vedli jsme 14:12, hosté následně srovnali na 14:14 a ještě na 15:15. Nicméně to bylo vše. Horké počasí, které všechny vysilovalo, si vybralo svou daň a hostující útočníci utavilo (nutno podotknout, že hráli pouze ve třech po celý zápas). Následně přišel čas Bajera, který 4 brankami zlomil zápas a Tišler se konečně chytil a předvedl několik pěkných zákroků.

Konečný stav utkání hovořil pro nás v poměru 20:16. V utkání se prosadili všichni útočníci - Bajer 5, Kučera a Barabáš po 4, Žanta s Loudou 3 a Černý 1. V bráně se střídal Suchý s Tišlerem a v obraně pak Kešner, Doležal, Košárek, Sobotka a v závěru se do pole dostal i Havel, který předvedl umění a zkušenou hrou podpořenou o výtečnou „vyžírku“ si řekl, spolu se střelcem Žantou o místo v sestavě :) V brance soupeře se několika zákroky předvedl reprezentant Moravy Kratochvíl, na obraně hrál více než dobře hostující bek a slušným knock-outem se blýskl i Musil a v útoku pak řádil zejména Gorpiel, který parádně střílel skrz naší obranu. Utkání řídil Tomáš Sýkora ze Žatce a bohužel opět svým výkonem nepřesvědčil ani jeden z týmů.

Poděkování patří zejména divákům za podporu v celé sezoně. Nás ještě čekají poslední dva zápasy venku a to v Přešticích a Nýřanech. Nicméně už teď jsme zachráněni a bodů máme na kontě, stejně jako v loňské sezoně - 17 :)

 
 

15. května 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice „A“  -  TJ Šroubárna Žatec   24 : 20  (14 : 10)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Doležal,

M. Barabáš 1 br., M. Kučera 6, M. Černý 10, T. Louda 7,

K. Žanta, P. Bajer

 
Komentář:

V neděli před obědem jsme hostili Šroubárnu Žatec. K jistotě záchrany ligové příslušnosti i pro nadcházející sezonu nám stačil jakýkoliv bodový zisk. Oproti tomu Žatec potřeboval nutně vyhrát.

Do utkání vstoupili lépe hosté a ujali se vedení 4:6 a 6:8. Za tohoto stavu se nám podařilo sebrat nějaký balon a skórovat. Oba útoky jasně dominovali nad obranami a zejména ani jeden ze 4 brankářů, jakoby na utkání nebyl. Do přestávky jsme si vytvořili slušný náskok 14:10.

Do druhého poločasu přestřelka pokračovala. Stále jsme drželi slibný náskok, ale ne a ne ho navýšit. Naopak se naposledy nadechla Šroubárna a dokázala stáhnout na rozdíl 2 branek a navíc dvakrát po sobě mohla skórovat a snížit na nejtěsnější možný rozdíl. To se naštěstí nepovedlo a tak jsme se opět mohli uklidnit a několika slepenými góly jsme rozhodli o našem vítězství 24:20 a tím tak zachovali prvoligovou příslušnost i pro nadcházející sezonu 2016/17.

Utkání řídil Jirka Bláha. V obou utkáních řádil opět Černý, který má vynikající formu a v nedělním utkání zahrál výtečně i Louda, který se pomalu vrací po zranění. Z obrany nejlépe zahrál v sobotu Kešner a v neděli pak Doležal. Poděkování míří k divákům, kterých teda v neděli přišlo nejméně za celou sezonu. Přesto děkujeme za podporu.

Žatci přejeme hodně štěstí do posledních bojů o záchranu a Újezdu gratulujeme k pravděpodobnému prvenství po základní části.

Následující neděli zvu všechny příznivce házené na Podlázkách, aby se přišli rozloučit s letošní sezonou a pomohli našim borcům k bodovému zisku proti nováčkovi z Vítkovic v posledním domácím zápase letošní sezony.

 
 

14. května 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Plzeň-Újezd        16: 20  (7 : 12)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, P. Mikulecký, J. Sobotka, P. Kešner, J. Doležal,

M. Košárek, M. Barabáš 3 br., M. Kučera 4, M. Černý 7, T. Louda 1,

P. Bajer 1

Komentář:

V sobotu 14. května jsme za slunného počasí přivítali aktuálního lídra tabulky - TJ Plzeň Újezd. Zpočátku bylo utkání vyrovnané, až do stavu 3:3. Následně pak Újezd prokázal svoji kvalitu a i s naší pomocí dokázal do přestávky odskočit na rozdíl 5 branek - 7:12.

Do druhého poločasu jsme vstoupili lépe my a chtěli jsme soupeře potrápit a utkání zdramatizovat. To se povedlo pouze částečně, utkání jsme dotáhli na rozdíl dvou branek, ale následně opět Újezd zabral a utkání hlídal až do konce.

S konečným hvizdem zkušeného arbitra Libora Bittnera svítil na ukazateli stav 16:20. Ve finále je to výsledek ještě dosti milostivý, jelikož jsme v tomto utkání neproměnili šestku a navíc vytvořili nespočet technických chyb, zejména pak v útočných řadách a to se proti takovému celku nevyplácí.

 
 

1. května 2016

1.NH Brno   -   TJ Sokol Podlázky-Dalovice „A“          kontumace   10 : 0

Sestava:

 

Komentář:

První květnovou neděli měli jet naši borci do Brna. Bohužel se tak nestalo a z důvodu velkého počtu zranění jsme žádali o přeložení utkání. Brno nám nevyhovělo, tudíž jsme napsali na svaz, že se bohužel k utkání nedostavíme. Čeká se na oficiální verdikt, ale utkání dopadne ve prospěch Brna v poměru 10:0. Tento týden je reprezentační pauza, takže máme dostatek času se uzdravit a připravit na domácí utkání s Újezdem a Žatcem.

 

 

24. dubna 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice   –   SK Studénka               25 : 24  (11 : 12)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, P. Mikulecký, J. Sobotka, P. Kešner, J. Doležal,

Mir. Hodboď, M. Barabáš 9 br., M. Kučera 5, M. Černý 10,

P. Bajer 1, K. Žanta

 
Komentář:

V neděli naši borci hostili na domácí půdě ve veledůležitém utkání poslední SK Studénku. Ačkoli předpověď počasí nebyla milostivá, našlo si na utkání cestu více než 100 diváků. Nakonec bylo počasí velice slušné.

Zápas začal od 14:30 ve svižném tempu, kdy se oba útoky prosazovali kombinačně, s lehkostí a přesnou střelbou. Ve 14. minutě byl stav 7:7, a když jsme neproměnili trest, šli hosté do vedení 7:8. Přetahovaná pokračovala celý zbytek poločasu, kdy Michal Barabáš vyrovnal pár vteřin před koncem na 11:11, bohužel však hosté dokázali ještě odpovědět a získat poločasové vedení 11:12.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s úkolem zlepšit hru v obraně a gólmany a pokračovat ve střílení branek. Bohužel se z toho skoro nic nepovedlo, v útoku jsme třikrát po sobě ztratili balon technickou chybou a Studénka vždy trestala, a tak se dostali ve 13. minutě do vedení 14:18. Následoval time-out domácích a vítr na střídačce. Martin Černý vzal vše na sebe. Když Suchý chytil šestku a následně další útok, byli jsme zpět v utkání. Probudili se i fanoušci, kteří vycítili šanci a hnali nás dopředu. Stav 17:19, 19:20 a tři minuty před koncem jsme se dostali do vedení 24:23. Hosté vyrovnali a my měli dvě minuty v útoku dohrát. Povedlo se, kdy souhra Černý – Kučera – Barabáš znovu zafungovala a posledně jmenovaný vstřelil v poslední sekundě vítěznou branku – 25:24!!!

Utkání řídil zkušený arbitr Jan Václavek. Pro nás další veledůležité body, které nás posunuli na 8. místo v tabulce a zvýšení náskoku na sestupové příčky na rozdíl 6 bodů.

V utkání řádil Martin Černý, který vstřelil 10 branek. Dařilo se i Michalovi Barabášovi, který se radoval 9krát a Michal Kučera 5krát. Tato souhra prozatím funguje více než dobře. Oproti minulému týdnu se vůbec nedařilo brankařům a ani v obraně. Naopak se dařilo v útoku a největší DÍKY patří opět divákům, kteří přišli znovu v hojném počtu. Ačkoliv nenastoupil do utkání, tak si ligovou premiéru připsal Mirek Hodboď, který se nám rozhodl pomoci pro menší počet obránců.

Příští týden zajíždíme do Brna, pak následuje volno a doma se sejdeme v sobotu 14.5. od 16:00, kdy hostíme aktuálně vedoucí celek tabulky a v neděli pak 15.5. od 11:45 Žatec.

 

        Michal Barabáš

 
 

17. dubna 2016

TJ Sokol Nezvěstice   -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice         18: 16  (8 : 9)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Doležal, M. Košárek,

M. Kučera 4 br., M. Černý 6, T. Louda, M. Barabáš, P. Bajer 6

 
Komentář:

V neděli jsme odjeli do Nezvěstic, kde nás od 11 hodin na hřiště přiváděl skoro místní Jan Baumruk.

Domácí se rychle ujali vedení 3:1. Zvládli jsme se dostat zpět do utkání a o poločase jsme šli do šaten s vedením 9:8.

Ve druhém poločase domácí obrana výrazně přitvrdila a více než dobře plnily pokyny trenéra, který ze střídaček křičel sejmi ho. Nespočet zákroků na obličej nebo na krk bez balónu nechával sudí bez povšimnutí - možná si toho však nechtěl všimnout. Do 45. minuty jsme se o vedení stále přetahovali. Bohužel pak se domácím podařilo odskočit na rozdíl 3 branek a vedení si zkušeně ohlídali až do konce, kdy na tabuli svítil stav 16:18. V utkání jsme měli jedinou šestku, domácí jich házeli 5.

Rozhodčí Baumruk utkání absolutně nezvládl, nebo spíše nechtěl zvládnout a je otázkou, zda má cenu jezdit na semináře rozhodčích a bavit se tam celý den o trestání úderů na obličej, držení za dres, fauly bez balonu a podobně, když v praxi to někdo nedokáže potrestat. 16 zákroků na hlavu znamenalo pro domácí obranu jednu žlutou. A po utkání je vysvětleno, že se to netrestá, jelikož to není úmyslné.

Ve finále mají pro nás dva body z tohoto dvoukola cenu zlata, ale bohužel mohlo být i více.

Již v neděli budeme hrát opět doma, kde hostíme prozatím poslední Studénku. Toto utkání bude z pohledu záchrany velice důležité, takže přijďte domácí borce podpořit od 14:30h na POTOK.

 
 

16. dubna 2016

TJ Sokol Tymákov  - TJ Sokol Podlázky-Dalovice            17: 22  (7 : 10)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Doležal, M. Košárek,

M. Kučera 6 br., M. Černý 9, T. Louda, M. Barabáš 2, P. Bajer 5

 
Komentář:

Po domácí porážce čekal na naše borce výjezd na Plzeňsko. V sobotu nás hostili úřadující mistři z Tymákova a v neděli pak Nezvěstice.

Sobotní utkání zahájil za slušného počasí Jaroslav Bešta od 16:00h. Sestava byla tradiční, nicméně jsme se museli obejít bez Sobotky, který byl v práci a ačkoliv s námi odcestoval T. Louda, tak nebyl zcela fit. Tak jsme nastoupili v útoku ve složení Černý-Kučera-Barabáš. V obraně pak již tradičně: Kešner-Mikulecký-Doležal a svatyni hájil Suchý. Hned z počátku jsme se dostali díky dobré hře na všech postech 3:1. Tento náskok jsme drželi celý poločas a do kabin jsme šli za stavu 10:7 pro nás. Bohužel však rozdíl mohl být výrazněji větší.

Do druhého poločasu jsme vlétli a vypracovali si náskok 17:11. Poté však přišel útlum v útoku a domácím se podařilo snížit na 17:14. Vystřídali jsme gólmana a Tišler se činil na výbornou. V útoku se podařilo opět získat vyšší náskok zpět a díky kolektivnímu výkonu jsme se mohli radovat z konečného vítězství 22:17.

Utkání řídil spolehlivě a zkušeně Jaroslav Bešta. Nelze vyzdvihnout jednotlivce, jelikož celý tým makal na jedničku. V útoku to pak šlapalo na výbornou. Střelecky se dařilo v prvním poločase Kučerovi, ve druhém poločase pak střílel jednu branku za druhou Černý a ke konci střílel důležité branky Bajer. V brance čaroval Suchý, a když bylo nejhůř, tak branku zavřel Tišler. V obraně hráli výtečně všichni!!

Večer jsme se parádně nadlábli, dali si pivko a šli spát. Ubytování bohužel nebylo na středoškolském intru nic moc, ale dalo se to zvládnout. 

 
 

10. dubna 2016

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - Sokol Krčín                       12 : 19  (5 : 8)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Doležal, J. Sobotka,

M. Košárek, M. Barabáš 4 br., M. Černý 5, M. Kučera 1, T. Louda,

R. Ulman 2, K. Žanta

 
Komentář:

V neděli se nám naplno rozběhla jarní část sezony a pro naše házenkáře to znamenalo domácí utkání. Za mírného deště jsme od 14:30 hostili Sokol Krčín, soupeře, na kterého se nám dlouhodobě nedaří.

 Do utkání jsme vstoupili výhozem a nepodařilo se nám skórovat. Obrana dvakrát podržela a my jsme se v 10. minutě dostali do vedení 3:1. Bohužel se nám poté nepodařila proměnit šestka a soupeř se dotáhl a utkání dokonce otočil na svou stranu - 4:5. Do poločasu jsme dokázali ještě jednou rozvlnit síť soupeře, nicméně soupeřovi se to podařilo třikrát, a tak jsme pochodovali do šaten za stavu 5:8.

 Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním utkání zlomit. Bohužel, opak byl pravdou a po pěkných kombinacích jsme třikrát rozezvonili pouze tyč a soupeř z toho pokaždé po rychlém brejku udeřil a bylo po zápase. Zkušený Krčín si tento náskok nejenom pohlídal, ale stále navyšoval.

Konečný výsledek byl 12:19. Utkání řídil, ne příliš přesvědčivě, Josef Málek z Raspenavy. Nicméně je nutné podotknout, že ačkoli měl několik přehmatů na obě strany, tak výsledek utkání vůbec neovlivnil.

Martin Černý skóroval 5x, Michal Barabáš 4x, Radek Ulman 2x a Michal Kučera 1x.

 Za první poločas stojí za vyzdvihnutí výkon celé obrany v čele se Suchým v brance. Dál lze jako plus brát první prvoligové branky Radka Ulmana a v neposlední řadě diváky, kterých i tomto počasí dorazilo více než dost. Za podporu děkujeme a doufáme, že v příštím domácím zápase - 24.4. se Studénkou budeme šťastnější a předvedený výkon bude lepší.

Následující víkend nás čekají další velice těžká utkání a to v sobotu na půdě mistrovského Tymákova a v neděli na hřišti Nezvěstic.

 
 

25. října 2015

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Sokol Rokytnice      19 : 20  (13 : 12)

Sestava:

M. Suchý, P. Tišler, P. Mikulecký, J. Sobotka, P. Kešner, J. Doležal,

M. Košárek, M. Barabáš 1 br., M. Kučera 2, T. Louda 3, M. Černý,

P. Bajer 13, L. Chamer

 
Komentář:
 
 

18. října 2015

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ DIOSS Nýřany      19 : 25  (8 : 14)

Sestava:

L. Miler, M. Suchý, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Doležal, P. Tišler,

R. Kuta, M. Barabáš, L. Chamer, M. Kučera 1 br., T. Louda 10,

M. Černý 8

 
Komentář:

V nedělním utkání k nám přijeli házenkáři Diossu Nýřany. Tento zkušený celek atakuje každoročně nejvyšší příčky v tabulce.

Utkání pro nás začalo opět dobře, když jsme se dostali díky dobře chytajícímu Suchému do vedení 4:1. Bohužel to však bylo vše, co se nám povedlo. Hosté dokázali do konce poločasu každý svůj útok proměnit ve snadnou branku a v útoku nás brzdila branková konstrukce nebo dobře chytající Houfek. Do kabin jsme šli za stavu 8:14.

Ve druhém poločase jsme se chtěli pokusit o zdramatizování utkání, ale bohužel se to ani na chvilku nepovedlo. Ačkoli jsme se dokázali více prosazovat, tak zkušený celek hostí stále pokračoval ve střílení branek. V brance se střídali Suchý a Miler několikrát za zápas, ale ani jednomu se vůbec nedařilo. Na obraně se pak protočili všichni hráči jak na pouti. Mikulecký, Doležal, Kešner, Kuta, Tišler, Barabáš, ale ani jedna varianta nepřinesla úspěch. Nutno také podotknout, že hostující záložník Lev běhal neustále metr v brankovišti a tím znemožňoval našim útočníkům kloudnou střelbu z krajů a rozhodčí to nechával bez povšimnutí a trestal to „POUZE“ trestným hodem a napomínáním. Přeci jen nám za tento přestupek pískl jednu šestku, ale až v samotném závěru za rozhodnutého stavu, aby se neřeklo. Konečný stav 19:25 mluvil jasně pro Plzeňský celek.

Utkání řídil s několika výraznými chybami nepřesvědčivý rozhodčí Honza Malý. Za vyzdvihnutí stojí útočné pojetí zkušeného soupeře a opět 10ti brankový příděl Loudy a 8mi brankový Černý. Je vidět, že Tomášovi to manželství svědčí.

Poděkování míří za oba dny k našim divákům a zároveň bych všechny rád pozval na nedělní utkání, kdy se na domácím hřišti rozloučíme s podzimní částí sezona předehrávkou 12. kola s Rokytnicí, kterou jsme v prvním kole dokázali porazit. Přijďte tedy podpořit naše borce, ať zvládnou předehrávku na výbornou a přezimují v klidných vodách.

 
 

17. října 2015

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  –  TJ Přeštice                 16: 15  (8 : 6)

Sestava:

L. Miler, M. Suchý, P. Mikulecký, J. Sobotka, M. Košárek, J. Doležal,

M. Barabáš 1 br., L. Chamer, M. Kučera 2, T. Louda 10, M. Černý 3

 
Komentář:

O tomto víkendu se naši borci představili za chladného počasí na domácím hřišti.
V sobotu jsme od 16ti hodin na mokrém povrchu, ale bez deště, přivítali aktuálně druhý celek tabulky – Přeštice. Tento celek disponuje velice dobrou obranou, která patří k vůbec nejlepším v lize.

Utkání začalo lépe pro nás, kdy jsme se dostali do vedení díky skvěle hrající obraně a výborně chytajícímu Suchému. Do konce poločasu jsme šli s dvoubrankovým vedením 8:6, ačkoli jsme neproměnili šestku a i díky tomu, že Suchý chytil trest po čase.

Do druhého poločasu jsme vstoupili podobně a vypracovali jsme si 3-4 brankový náskok. Utkání jsme měli pod kontrolou, ale i tak jsme ke konci utkání dovolili hostům snížit na rozdíl jediné branky po dvou individuálních chybách. Ale to bylo ze strany hostů vše, po obdržení branky jsme posledních 10vteřin odehráli v útočném pásmu. Se závěrečným hvizdem zkušeného arbitra svítil na ukazateli stav 16:15 pro domácí. Za vyzdvihnutí stojí Loudův „nášup“ v podobě 10ti branek, výkon celé obrany ve složení Mikulecký, Košárek, Sobotka a Doležal v čele s gólmany Suchým a Milerem! Toto nelehké a vyrovnané utkání zvládl s naprostým přehledem Jarda Bukovský.

 
 

11. října 2015

SSK Vítkovice  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice          20 : 18  (11 : 10)

Sestava:

L. Miler, M. Suchý, P. Tišler, P. Kešner, J. Doležal,

M. Barabáš, M. Kučera 7 br., L. Chamer 6, T. Louda 5
 
Komentář:

V neděli jsme zavítali k nováčkovi soutěže – do Vítkovic. Bohužel jsme se museli obejít bez hostujícího Košárka a Bajera a dokonce i o zraněného Sobotku. Do obrany tak nastoupil Miler.

Domácí borci hrají v útoku pomalou házenou a za velmi chladného počasí jsme první poločas drželi vedení na své straně, kdy se v útoku dařilo ve složení Louda-Chamer a Kučera. Vedli jsme dokonce 8:6. Ovšem poté se nám přestala dařit střelba a domácí se naopak zlepšili. Do šaten jsme šli s jednobrankovým mankem 11:10.

Do druhého poločasu jsme vstoupili špatně v útoku a naše akcie držela obrana, kdy se do branky postavil Tišler a několika dobrými zákroky nám dal šanci na zvrat v utkání. Opak byl pravdou a po několika chybách v útoku, špatné střelbě jsme dali domácím možnost si vytvořit rozhodující 4brankový náskok. Ačkoli jsme utkání ještě dokázali zdramatizovat, tak si přeci jen vezeme pouze dva body. Ve Vítkovicích jsme prohráli ve splácané sestavě 18:20.

Poslední 3 zápasy podzimní části sezony odehrajeme na domácí půdě, kdy v sobotu od 16:00 hostíme Přeštice, v neděli od 10:30 DIOSS Nýřany a za týden v neděli od 14:30 Rokytnici. Momentálně se nacházíme na 10. příčce se sedmi body – stejně tak, jako 7. Rokytnice.

 
 

10. října 2015

SK Studénka  –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice             23 : 26  (14 : 13)

Sestava:

L. Miler, M. Suchý, P. Tišler, M. Košárek, P. Kešner, J. Sobotka, J. Doležal,

M. Barabáš 1 br., M. Kučera 1, L. Chamer 4, P. Bajer 12, T. Louda 8          

 
Komentář:

O víkendu naši borci cestovali na Ostravsko, kde v sobotu ve Studénce dohrávali 5. kolo. Utkání začalo ve velkém tempu útočných řad, když se útočné řady prosazovali proti obranám s naprostou lehkostí. V 10. minutě byl stav 5:5. Nikdo si nedokázal vytvořit větší náskok a tak přetahovaná pokračovala. Do poločasu padlo ještě několik branek na obou stranách a tak svítil poločasový stav 14:13 pro domácí. Na naší straně se dařilo zejména Loudovi s Bajerem.

Do druhého poločasu se naše obrana trošku probrala a zejména pak Suchý v brance. Bohužel se ve druhém poločase zranil, do té doby dobře hrající Sobotka a tak jsme museli obranu přeházet. Na beka šel Kešner a na strany pak Košárek a Doležal. Postupně jsme stav dokázali otočit, ale stále jsme si nedokázali vypracovat více než dvoubrankový náskok. Teprve, když domácí obdrželi červenou, jsme odskočili na rozdíl 3 branek. Následně však obdržel červenou kartu i náš Košárek a tak do obrany musel z útoku Barabáš.

Pohledné, rychlé utkání jsme nakonec dotáhli do vítězného konce 23:26 a mohli se radovat ze zisku velmi cenných bodů. Za vyzdvihnutí stojí výkon Bajera a Loudy, kteří dohromady nasázeli 20 branek. V brance pak ve druhém poločase přiváděl do rozpaků domácí střelce Suchý a Miler, který chytil šestku.

 
 

4. října 2015

TJ Šroubárna Žatec -  TJ Sokol Podlázky-Dalovice     18 : 18  (9 : 8)

Sestava:

L. Miler, M. Suchý, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Sobotka, J. Doležal,

M. Barabáš 1 br., M. Kučera 5, T. Louda 6, L. Chamer 5, M. Černý 1

 
Komentář:

V neděli jsme jeli k nováčkovi soutěže ze Žatce. Soupeř, kterého známe velice dobře ještě z druhé ligy. Do utkání jsme vstoupili famózně, kdy jsme po třech útocích vedli 3:0. Teprve poté se dokázali prosadit i domácí. V 15. minutě jsme vedli 5:4, v 17. minutě 6:5. Bohužel však pro nás dokázali domácí skóre otočit a do kabin jsme šli a jednobrankovým mankem – 8:9. Miler chytal spolehlivě a obraně se také dařilo, útok na tom až tak dobře nebyl.

Ve druhém poločase se nám opět z počátku nedařilo a domácí si postupem času vypracovali až 4brankový náskok. Následoval time-out pro naší střídačku. Do konce utkání zbývalo 8minut. Na beka na střed nastoupil Sobotka a na kraje pak Mikulecký s Kešnerem. Do branky Suchý a cílem bylo domácí ještě potrápit, zavřít střed a vychytat kraje. To se podařilo a díky velké bojovnosti jsme dokázali postupně stav dotahovat. Pět útočných pokusů na každé straně – domácí nedokázali skórovat ani jednou a naši borci 5x. Poslední branku jsme vstřelili minutu a půl před koncem a vedli jsme 18:17. Domácí měli možnost srovnat. Dvakrát se nám podařilo přerušit hru uvnitř brankoviště. Následně jsme přerušili na kraji, odkud domácí rozehráli na střed, kde byl faul, na který domácí čekali. Rozhodčí utkání ukončil a domácí měli možnost dohazovat. Na tento trest si věřil Miler, tak šel do branky. Bohužel se však nepodařilo trest chytit a tak domácí mohli slavit první ligový bod.
Pohledné a vyrovnané utkání řídil a několika menšími chybami na obou stranách Honza Malý.

V tomto utkání stojí za vyzdvihnutí výkon celé obrany, Milerův výkon zejména v prvním poločase a Suhýho výkon v poslední desetiminutovce, kdy utkání vychytal. Dále pak stojí za zmínění bojovnost, kdy jsme se nevzdali a bojovali až do konce, ačkoli se zdálo, že je po zápase. A v neposlední řadě i domácí příznivce, kteří hnali domácí kupředu. Ne všude, kde jsme byli, chodí vícero lidí. Další víkend jedeme v sobotu do Studénky, kde dohráváme 5. kolo a v neděli se představíme u nováčka z Vítkovic.
 
 

3. října 2015

TJ Plzeň-Újezd   –  TJ Sokol Podlázky-Dalovice            18: 14  (8 : 9)

Sestava:

L. Miler, M. Suchý, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Sobotka, J. Doležal,

M. Košárek, M. Barabáš 5 br., M. Kučera 2, T. Louda 1, L. Chamer 6

 
Komentář:

Tento víkend jsme odjížděli na dvoukolo, kde nás čekal v sobotu Újezd a v neděli nováček soutěže ze Žatce. V sobotu jsme do utkání vstoupili dobře. Obrana hrála spolehlivě, Miler v brance chvílemi čaroval a v útoku se dařilo Chamerovi (dal 6 branek z 9). Stav v poločase byl pro nás příznivý, 9:8 jsme vedli.

Do druhého poločasu jsme chtěli v utkání držet náskok a měli jsme možnost prvního výhozu. Bohužel však přišla akademická čtvrt hodinka, kdy jsme dokázali skórovat pouze jednou a domácí si díky tomu vytvořili 4 brankový náskok, který udrželi až do konce. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě 18:14. Utkání řídil a několika chybami na obou stranách Aleš Václavík.

 
 

26. září 2015

TJ Sokol Podlázky-Dalovice „A“  -   1.NH Brno             19 : 22  (11 : 12)

Sestava:

P. Tišler, L. Miler, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Sobotka, M. Košárek,

J. Doležal, M. Barabáš, M. Černý 1 br., M. Kučera 8, L. Chamer 3,

K. Žanta, P. Bajer 7

 
Komentář:

Za pěkného počasí a pěkné divácké návštěvě se v prvním poločase prosazovali spíše útočné formace. I díky neproměněné šestce po čase jsme šli do kabin s jednobrankovým mankem 11:12.

Ve druhém poločase jsme dokázali postupně stav otočit a vedli jsme 17:16 a měli balon ve svém držení. Bohužel však přišel průraz a následně dvě zahozené šance a soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Přeci jenom je NHčko o hodně zkušenější družstvo a tím pádem si tento náskok dokázali udržet až do závěrečného hvizdu spolehlivého sudího Honzy Václavka.
Konečný stav 19:22 pro nás znamená velkou ztrátu, jelikož jsme hráli doma a měli zvítězit.
Poděkování v tomto utkání patří snad jen divákům.

 
 

13. září 2015

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  - TJ Sokol Nezvěstice         11: 17  (3 : 10)

Sestava:

L. Miler, P. Tišler, P. Mikulecký, J. Doležal, P. Kešner, J. Sobotka,

M. Černý 2 br., T. Louda 1, M. Kučera 1, K. Žanta 7, R. Ulman, L. Chamer

 
Komentář:

V neděli jsme pak hostili od 10:30 Nezvěstice, sestava byla totožná s tou sobotní, jen byl navíc Chamer. Po sobotním výkonu byla očekávání veliká, ale opak byl pravdou. Přestože obrana nehrála vůbec špatně, tak nemohoucnost v útoku, více než dost technických chyb, neproměněné dvě šestky… a na ukazateli svítil ve 20. minutě stav 0:4. Teprve ve 23. minutě se nám podařilo rozvlnit síť a snížit na 1:5. Bohužel hosté neměli dost a doslova nás ničili. Do šaten se šlo za stavu 3:10!!

Do druhého poločasu jsme vstoupili sebraným balonem, jenže opět technická chyba znamenala ztrátu. Hosté svůj náskok stále navyšovali a jen díky výbornému Žantovi jsme utkání „trochu“ zkorigovali a odvrátili úplnou blamáž. Utkání zvítězili hosté 11:17.

V zápase jde vyzdvihnout výkon celé obrany, která si až na vyjímky nevedla špatně a z útoku pak sedmi gólového střelce Žantu. Bohužel však toto utkání byl propadák, kdy jsme předvedli 7 technických chyb v útoku a dvě dokonce při vynášení balonu, kdy nás jednou z toho soupeř potrestal brankou do prázdné. Utkání řídil spolehlivě Jirka Bláha.

Poděkování míří k divákům, kteří fandili v sobotu a v neděli, ačkoli se nedařilo, tak v hojnějším počtu. Příští týden máme volno a 26.9. se představíme opět doma – hostíme 1.NH Brno!

 
 

12. září 2015

TJ Sokol Podlázky-Dalovice  - Sokol Tymákov                24: 16  (16 : 10)

Sestava:

L. Miler, P. Tišler, P. Mikulecký, J. Doležal, P. Kešner, J. Sobotka,

M. Černý 4 br., T. Louda 11, M. Kučera 9, K. Žanta, R. Ulman

 
Komentář:

Ve třetím kole I. ligy jsme se konečně představili na domácí půdě, kde jsme v sobotu od 10:00 hostili loňského mistra - Sokol Tymákov. Naši borci se museli obejít bez útočníků Kryštofa Kučery a Michala Barabáše, ale nutno podotknout, že i hosté přijeli značně oslabeni v útočných řadách. V brance začínal Miler, na obraně Mikulecký, Kešner a Doležal, v útoku pak Louda, Kučera M. a Černý. Milerovi kryl záda Tišler, do obrany byl připraven Sobotka a do útoku Žanta s Ulmanem.

Utkání začalo ve stylu útočných řad, kdy padaly branky na obou stranách. Nicméně naši borci byli v koncovce neomylní a brankářskou ikonu Vénu Majera vyhnali z branky. Několik důležitých zákroků předvedl náš Lukáš Miler, obrana sebrala několik balónů a útok byl nekompromisní. V poločase svítil na ukazateli stav 16:10 (naši dokázali proměnit 17útoků v 16 branek!).

Do druhého poločasu jsme nastoupili ve stejné sestavě. Ačkoli již tolik branek nepadalo, tak jsme si dokráčeli pro velice cenné vítězství vysoko 24:16.

 Všichni si zaslouží pochvalu za předvedený výkon a bojovnost, ale vyzdvihl bych celou obranu s gólmany a hlavně pak 11ti brankový příděl Tomáše Loudy, 9branek vstřelil Kučera M. a 4 přidal Černý. Utkání řídil s přehledem Honza Adámek.

 
 

6. září 2015

Sokol Krčín   -    TJ Sokol Podlázky-Dalovice                  22 : 18  (11 : 7)

Sestava:

M. Suchý, L. Miler, P. Tišler, P. Mikulecký, P. Kešner, J. Doležal,

M. Barabáš 2 br., M. Černý 10, M. Kučera 1, T. Louda 1, P. Bajer 4

 
 
Komentář:

V neděli zajížděli naši borci na horkou půdu Krčína, na kterého se nám vůbec nedaří. K utkání jsme přivezli i novou posilu Patrika Bajera z „Podroháku“. V brance jsme měli dvojici Miler-Suchý, v obraně pak Doležal, Mikulecký, Kešner, Tišler a v útoku Barabáš, Louda, Kučera M., Černý, Bajer. Trenér Louda, vedoucí Šimůnek a asistentem Kučera K.

Utkání začalo od 14-ti hodin za mírného poprchávání. Do utkání vstoupili hosté hned z prvního útoku brankou. Nám se to samé nepodařilo, ale následně obrana vybojovala balon a Barabáš z trestného hodu vyrovnal. Následně se ozvali hosté a my znovu vyrovnali, kdy se po pěkné souhře trefil Černý. V 7. minutě jsme se dostali brankou Barabáše do vedení. Za stavu 3:2 pro nás jsme měli možnost jít do dvoubrankového vedení, ale obránce hostí fauloval Barabáše a ještě ho následně zalehl - tím pro našeho útočníka utkání skončilo a minimálně na další víkend to nevypadá. Poté přišel výpadek v útoku, kdy jsme nedali branku bezmála 10 minut, a jelikož se příliš nedařilo ani našim gólmanům, tak si domácí vybojovali rozhodující náskok 9:4. Ještě do poločasu se nám podařilo nějaké branky vstřelit, ale domácí odpovídali vždy stejnou mincí. Díky pokutovému hodu po čase ještě domácí dokázali skórovat, a tak jsme šli do šaten za stavu 11:7.

Ve druhém poločase se nám v útoku začalo dařit více, kdy se zejména Černý probral z letního spánku a střílel důležité branky. Ke konci se i rozehrál Bajer, ale již bylo pozdě. Bohužel i přes veškerou snahu jsme si odvezli porážku 22:18 a dalšího zraněného útočníka. Ta kapitánská páska je prokletí…. Kdo bude další? Za vyzdvihnutí stojí 10ti brankový příděl Černého a to je asi všechno, jelikož se nikomu jinému příliš nedařilo, spíše naopak.

 Poděkování míří k hrstce fanoušků, kteří nás přijeli podpořit. Již tuto sobotu se konečně představíme na domácí půdě, kdy hostíme 12.9. od 10:00 úřadujícího mistra z Tymákova a v neděli pak od 10:30 Nezvěstice. Tímto Vás všechny zvu na utkání a pojďme společně bojovat o další ligové body…

 
 

30. srpna 2015

TJ Sokol Rokytnice   –   TJ Sokol Podlázky-Dalovice          19 : 24  (9 : 12)

Sestava:

L. Miler, M. Suchý, P. Mikulecký, J. Sobotka, P. Kešner, M. Barabáš 3 br.,

K. Kučera 12, M. Kučera 6, T. Louda 2, K. Žanta 1

 

Komentář:

Poslední srpnovou neděli jsme k prvnímu utkání v novém ročníku prvoligové sezony zajížděli do Rokytnice u Přerova. V 5 hodin ráno jsme se sešli na tradičním odjezdovém místě a s dobrou náladou vyrazili. Bohužel však jsme se museli obejít bez hostujících hráčů Košárka a Bajera, navíc chyběl i Honza Doležal. Do útoku tak jel pomoci Kamil Žanta.

Za slunného a teplého počasí svolal v 10:30 obě družstva zkušený arbitr Honza Václavek. Před nástupem na plochu si však zavolal oba kapitány, aby je upozornil na přísnější trestání zákroků do oblasti hlavy a krku. Nyní již nic nebrání k zahájení prvoligového utkání. Domácí borci vyhráli los a vybrali si stranu, tudíž jako první výhoz jsme měli my. Do branky jsme nastoupili s Martinem Suchým, který si tak odbyl ostrou zápasovou premiéru a hned prvoligovou. Před ním jsme moc na výběr neměli, takže na bekovi hrál Honza Sobotka, na své středu hrál Pavel Mikulecký a na kraji Petr Kešner. Do útoku jsme pak nastoupili ve staronovém složení – bratři Kučerové a Michal Barabáš. Na střídačce byl pak připraven do brány Lukáš Miler a do útoku pak Tomáš Louda a Kamil Žanta.

Hned z prvního útoku jsme si po pěkné souhře vytvořili pěknou střeleckou pozici, kterou však Kryštofovi Kučerovi vychytal domácí gólman. Naopak hosté dokázali, ačkoli naše obrana měla několik zákroků, přeci jen skórovat. V dalším útoku dokázal padáčkem vyrovnat Michal Barabáš, obrana sebrala, znovu Michal Barabáš a znovu padáčkem – na ukazateli svítí stav 1:2. Od té doby se po letním spánku probral i Kryštof Kučera, který začal úřadovat spolu s ostatními. Do stavu 3:4 jsme stále vedli o branku a hosté srovnali. Poté vystřídal v brance Suchýho Miler a po několika úspěšných zákrocích jsme toho využili a dokázali odskočit na rozdíl pěti branek - 5:10. Domácí se nevzdali a korigovali na 8:10. Opět jsme se probrali a dokázali skórovat. Ovšem ve 27. minutě přišel nešťastný zákrok Honzy Sobotky, který do té doby hrál na beku více než dobře, do obličeje a bez milosti byl vyloučen. Následně jsme si vzali time-out a museli překopat sestavu. Do obrany se přesunul Michal Barabáš. Místo Sobotky šel na beka Petr Kešner a v útoku nahradil Michala Barabáše Tomáš Louda.Tato změna nás nijak nepoškodila a do kabin jsme šli za stavu 9:12. Pěkná kombinační hra v útoku, dobře hrající obrana a v brance při hře chytal dobře Miler a při trestech pak Suchý.

Ve druhém poločase domácí obrana řádně přitvrdila, ale nebylo to nic platné – i tak jsme dokázali pravidelně střílet branky a v obraně pak sbírat balony. V 10. minutě druhého poločasu byl stav 10:16. Ke konci utkání se bohužel těžce zranil Kryštof Kučera, kdy si špatně spadl na ruku a nastoupit musel do útoku i Kamil Žanta, který svojí tradiční střelou z kraje brankoviště dokázal i skórovat. Domácí toto utkání nesli velice těžko. Několik zákroků za hranicí pravidel však rozhodčí potrestal červenými kartami za fauly, za řeči dostala karty i domácí střídačka. Bohužel však to, co předváděli domácí fanoušci, kdy sprostě nadávali rozhodčímu i našim hráčům po zmíněných tvrdých zákrocích, ať se zvedáme a podobně, nemá s házenou nic společného a je na zamyšlení jejich chování. Dokonce i domácí komentátor několikrát vulgárně kritizoval výkon rozhodčích.

Po závěrečném hvizdu vyřkl rozhodčí konečný výsledek 19:24 pro nás a my si hned v prvním kole mohli zařvat naše vítězné kolečko. Celý druhý poločas chytal Miler, kterého na trestné hody a šestku střídal Suchý – dva tresty lapil a dokonce i inkriminovanou šestku. V obraně pak celý druhý poločas hrál beka Kešner na středu Mikulecký a na kraji Barabáš. V útoku pak šutér Kučera K., Kučera M, Louda a ke konci i Žanta. Za vyzdvihnutí stojí bojovný a soustředěný výkon celého týmu a 12ti brankový příděl Kryštofa. Utkání mělo nakonec nepěknou tečku. Za prvé výše zmíněné chování domácích příznivců i hráčů, ale hlavně jsme minimálně na celý podzim přišli o Klifa, který si při tom nešťastném zranění, jak se později ukázalo, hned na několikrát zlomil palec na levé ruce a ve středu ho čeká operace a šroubování. Tímto mu přejeme brzké uzdravení. Příští týden zajíždíme do Krčína, kde budeme od 14hodin bojovat o další ligové body.